Dress code latem: biurowe grzechy

Trudno przypuszczać, żeby jakikolwiek mężczyzna pojawił się w pracy w japonkach i szortach surfera nawet w casualowy piątek. Wskazówek jednak nigdy dość, więc dla porządku podpowiadamy, jakie grzechy biurowego dress code’u z pewnością nie ujdą na sucho latem.

Tylko długie spodnie

Owszem, do tej pory szorty jako równoprawny element garnituru zajmowały sporo miejsca na naszym blogu, jednak nie ulega wątpliwości, że w wersji formalnej pozostają kontrowersyjne. Jeśli pracujesz w biznesie kreatywnym i nie spotykasz się z klientami na co dzień, taki strój powinien być akceptowalny, ale w przeciwnym wypadku, zwłaszcza gdy dress code zakłada elegancję, spodenki są na cenzurowanym. Lżejszą alternatywą będą spodnie uszyte z mieszanki bawełny i lnu.

Warunkowy krótki rękaw

Koszule z krótkim rękawem na szczęście przestały kojarzyć się ze strojem kelnerów i dziś są pełnoprawnym elementem męskiej garderoby na formalne okazje, choć ich noszenie podlega konkretnym warunkom. Dress code nakazuje, żeby taka koszula była dobrze dopasowana do ciała, co dotyczy również rękawa, który ma lekko opinać biceps. Materiał powinien sięgać maksymalnie połowy przedramienia. Do takiej koszuli bez obaw możesz założyć krawat.

Sandały na cenzurowanym

Nawet najbardziej wyluzowany szef nie pozwoli ci przyjść na spotkanie w sandałach lub japonkach, Pod tym względem biurowy dress code jest jasny – buty powinny zakrywać stopy, nie tylko ze względów formalnych, ale też estetycznych. Dopuszczalne jest noszenie butów na gołą stopę, zwłaszcza gdy mowa o eleganckich mokasynach z miękkiej skóry, ale to jedyne odstępstwo.

Skóra króluje

A skoro mowa o tym materiale, zapomnij o noszeniu do pracy butów i dodatków wykonanych z materiału innego niż skóra. Pasek czy półbuty mogą mieć elementy parciane lub płócienne, ale na tym koniec. Jeśli dress code w pracy dopuszcza noszenie bardziej casualwoego obuwia, trampki również powinny być skórzane.

Uważaj na kolor

 Barwne stroje są kwintesencją lata, więc wręcz wskazane jest dodanie do garderoby odrobiny koloru. Podkreślamy, odrobiny, ponieważ założenie czerwonych spodni do intensywnie zielonej koszuli będzie zdecydowanie źle widziane. Dress code pod względem kolorystycznym bazuje na kolorach neutralnych, takich jak biel, czerń, brąz, beż czy granat i to właśnie one powinny być bazą stroju, Jeśli chcesz ożywić ją kolorem zawsze pamiętaj, by ograniczyć barwny akcent do jednego, na przykład spodni, koszuli czy butów. Reszta powinna zostać złagodzona neutralnymi kolorami.