5 niezwykłych rowerów

Potrzeba jest matką wynalazku. Dlatego obok rowerów górskich i miejskich na rynku pojawiło się także wiele zabawnych i dość niecodziennych pojazdów. Oto dowód, że ludzka wyobraźnia nie zna granic.

Moulton

Pomimo że Moulton wygląda nieco groteskowo i niepozornie, jego wartość może dochodzić nawet do 80 000 złotych. To cena, którą zapłacimy za prędkość, wytrzymałość i niezawodność. Nad wprowadzaniem kolejnych ulepszeń czuwa cały sztab ekspertów. Dzięki tym trzem atutom rower bierze udział w licznych ekspedycjach i wyścigach.

Pół-rower

Pojazd na pograniczu roweru i hulajnogi. Nie posiada siodełka, więc jeśli podczas jazdy stracisz równowagę, raczej nie unikniesz upadku. Zasady sterowania są tu zupełnie inne niż w tradycyjnym rowerze. Podczas kierowania użytkownik wykorzystuje nie tylko ręce, ale pracuje całym ciałem.

Rower bez pedałów

Jego asortyment jest uszczuplony nie tylko o pedały, ale i tradycyjne siodełko. Zastępują je paski połączone w system uprzęży. Jazda na nim będzie świetnym treningiem mięśni ud i łydek.


Tuvie

Pojazd stworzony do codziennej jazdy po mieście. Jego nietypowa budowa ma korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Dzięki przesuniętym za siodełko pedałom kierowca nie będzie obciążać dolnego odcinka kręgosłupa, a ciężar zostanie rozłożony równomiernie na całą sylwetkę. Dodatkowy atut: rower jest składany, dzięki czemu zmieści się w średniej wielkości torbie.

Dla dwóch osób

Umożliwia wspólną jazdę rowerzystom o różnym doświadczeniu i umiejętnościach. Trzy koła dają większy komfort, szczególnie, gdy z roweru chce skorzystać rodzic z dzieckiem.
oznaczenia szlaków

Oznaczenia szlaków. Co oznaczają i jak je czytać?

2021-11-29
Którym szlakiem dojdziesz do najciekawszych atrakcji w okolicy? Czy czarny szlak turystyczny jest najtrudniejszy? Jak znaleźć w górach szlak łącznikowy? Oznaczenia szlaków turystycznych mają znaczenie, ale nie takie, jak mogłoby się wydawać. Wyjaśniamy, co oznaczają kolory szlaków górskich.
bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy do jazdy konnej - jakie bryczesy do jazdy konnej wybrać?

2021-11-28
Prawdopodobnie każdy, kto choć przez chwilę miał okazję zaznać jeździeckiego życia, wie, jak ważne w stadninie są odpowiednie akcesoria i ubrania. Dzięki wygodnemu strojowi, przystosowanemu do sportu, jakim jest jazda konna, jeździec zapewni sobie maksymalny komfort jazdy. Czymś, co wiele jeźdźców kupuje jako swoje pierwsze profesjonalne akcesorium, są bryczesy - spodnie przystosowane do jeździectwa. Jak więc odpowiednio dobrać spodnie do jazdy konnej, aby długo i należycie pełniły swoje funkcje?
bat do jazdy konnej

Bat do jazdy konnej - jaki bat do jazdy konnej wybrać?

2021-11-27
Jednym z przydatnych elementów wyposażenia jeźdźca jest bat do jazdy konnej. To kontrowersyjny sprzęt, ale warto wiedzieć, że jego przeznaczeniem nie jest karanie wierzchowca, tylko pomoc w przekazywaniu mu sygnałów. Szczególnie początkującym amatorom hippiki trudno jest wybrać odpowiedni bat, ponieważ są one dostępne w wielu różnych długościach, kolorach i wzorach. To dlatego najpierw trzeba pomyśleć o celu, do którego służyć ma bat. Jaki palcat do jazdy konnej najlepiej wybrać?
Suplementy na masę

Jakie suplementy na masę będą najlepsze?

2021-11-26
Najpierw masa, potem rzeźba - mówią zapaleni fani treningów siłowych. Żeby było co rzeźbić, najpierw trzeba zadbać o przyrost masy mięśniowej. To, o co musimy dbać na tym etapie, to oczywiście odpowiednio ułożony plan treningowy oraz dieta. Aby okres budowania masy mięśniowej przebiegał sprawnie, łatwo i zdrowo, warto zaopatrzyć się w suplementy, które nam w tym pomogą. Jakie więc dodatki do diety najlepiej stosować na tym etapie?
odżywki black friday

Odżywki Black Friday - jakie odżywki wybrać na Black Friday?

2021-11-26
Odżywki białkowe są przeznaczone dla sportowców i entuzjastów fitness, którzy chcą zbudować silne mięśnie. Białko jest niezbędne do kształtowania sylwetki i zwiększania masy mięśniowej, a także do regeneracji po treningu. Zbyt niska podaż tego składnika w diecie sprawia, że efekty ćwiczeń pojawiają się o wiele wolniej i są mniej spektakularne. Jeśli uzupełni się dietę o odżywki, aktywność fizyczna da lepsze rezultaty. Warto pomyśleć o wzbogaceniu diety, zwłaszcza że w niedługim czasie spadną ceny na odżywki - Black Friday już wkrótce! Sprawdź, jakie produkty warto zamówić.
rolki a łyżworolki

Rolki a łyżworolki - jakie są różnice? Na co się zdecydować?

2021-11-25
Jazda na rolka nie tylko jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu, ale także pozwala zachować szczupłą sylwetkę oraz kondycję, co jest niezwykle ważne dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Wielu planujących rozpoczęcie przygody ze sportem zastanawia się jednak nad pytaniem – rolki a łyżworolki, jakie są między nimi różnice? Odpowiadamy na te wątpliwości.
zegarek do biegania

Jaki zegarek do biegania wybrać?

2021-11-24
Zegarek to jeden z najpopularniejszych prezentów np. dla kogoś, kto regularnie uprawia sport. Taki zegarek musi jednak być odpowiednio dobrany, aby mieć gwarancję, że dobrze sprawdzi się np. podczas joggingu. Jak wybrać zegarek do biegania?
jak podciągać się na drążku

Jak nauczyć się podciągania na drążku?

2021-11-23
Podciąganie na drążku jest jednym z najważniejszych ćwiczeń w treningu siłowym. Jest przy tym bardzo trudne, dlatego wielu ćwiczących pomija je w swoim planie treningowym. Jak nauczyć się podciągania na drążku i jak wykonywać je poprawnie?