Z KOŁNIERZEM LUB BEZ
Elegancki styl, na co dzień był bardzo popularny, dlatego też zaczęto stosować detale, które pozwalały na wyróżnienie się w tłumie. Powszechnym trendem, były wydłużone kołnierze koszul. Przeciwieństwem do tego, było pojawienie się marynarek i koszul bez kołnierzy. Nazywano je z ang. "Nehru collar" ( kołnierze Nehru), a nazwa ta, wzięła się od imienia indyjskiego polityka — Pandit Nehru, którego koszule nie miały typowego kołnierza. Politykiem zainspirowali się muzycy z zespołu The Beatles i to właśnie oni spopularyzowali ten trend, wraz z końcem lat 60.
DUŻO KOLORÓW
Lata 60. były okresem, w którym do ubioru zaczęto wprowadzać kolory, które wcześniej nie nie uważano za odpowiednie i w dobrym guście. Mężczyźni, w codziennych stylizacjach, zaczęli wykorzystywać czerwienie, zielenie i granaty. Wszystkie w różnych odcieniach i często w połączeniu z geometrycznymi wzorami. Zaczęto swobodnie łączyć ze sobą różne kolory i wzory ubrań, a ulice miast nabrały barw.
PARA NIE DO PARY
Często wykorzystywanym połączeniem, było zestawianie ze sobą, na pozór niepasujące elementów ubioru. Mężczyźni pod ciepłe, często w wyraźnych kolorach swetry lub swetry — kamizelki, wkładali koszule i krawaty, co oczywiście umyślnie miało być widoczne spod ciepłego odzienia. Prócz łączenia ze sobą nietypowych fasonów, często łączono również nietypowe kolory, balansując na pograniczy dobrego wyczucia i stylistyki. Często pojawiała się paski, kraty i inne geometryczne wzory, które również łączone ze sobą w jednej stylizacji. Nie wspomną tu już o "Dzieciach kwiatu", gdzie bez ograniczeń, łączono wszystkie możliwe wzory i kolory, tworząc krzykliwe i rzucające się w oczy połączenia.
Dla tych, którzy nie chcieli się zbyt wyróżniać, ale pomimo to zasmakować się w aktualnych trendach, idealnym rozwiązaniem były skarpetki. Często posiadały one wykorzystywane też w pozostałych elementach ubioru wzory, takie jak trójkąty, kratkę, pasy oraz wyraźne kolory. Jednak pozostały małym, delikatnym dodatkiem i nawiązaniem do ówczesnej mody, który do dziś chętnie jest wykorzystywany przez mężczyzn.