Najlepsza stylizacja biurowa dla mężczyzny

Pewnie nie jednego poranka, stałeś w nieskończoność przed lustrem myśląc na tym jak ubrać się do pracy. Nie oszukujmy się, korporacyjny czy urzędowy dress code z reguły bywa rygorystyczny i ciężko pozwolić sobie w tej sytuacji na indywidualność i wygodę.
Wielu mężczyzn, nie zdaje sobie sprawy, że elegancki ubiór wcale nie musi krępować naszych ruchów, ani ograniczać naszej swobody. Problem ten, zdaje się być widoczny szczególnie latem, kiedy to ‘gotujemy’ się wręcz w środkach komunikacji miejskiej. Jednak spokojnie, na to też znajdzie się rada. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak łączyć komfort z elegancją, zachęcam do lektury dalszej części poradnika 

Podstawą, koszula! 

Uwierzcie mi że dobrej jakości bawełniane koszule są w stanie zdziałać cuda. Poprawnie dobrana koszula, nie powinna zbytnio krępować ruchów, a naturalne bawełniane włókna sprawią, że jest ona oddychająca i przewiewna. Najmodniejsze w tym sezonie są odcienie pastelowe.

Te bezpieczne to wszelkiego rodzaju róże i błękity. Stosować je możemy bez problemu do większości naszych stylizacji. Unikajmy krzykliwych kolorów jak na przykład ognistej czerwieni. Kolejnym ważnym aspektem jest deseń, czyli wszelkiego rodzaju wzory na koszuli.

Ogólną zasadą jest umiar. Im mniejsze i delikatniejsze wzory, tym bardziej uniwersalny ciuch (dotyczy to nie tylko koszul!). Jeśli zdecydujemy się na wzorzystą koszulę, pamiętajmy aby była ona jedynym mocnym akcentem w naszej stylizacji. Na przykład do różowej koszuli w niebieskie kropki, dobierzmy gładką marynarkę, oraz proste spodnie i buty. 

Zadbaj o spodnie.  

Wielu panów ignoruje odpowiednie łącznie elementów swojej garderoby, Tymczasem, pierwszą rzeczą jaka ma wpływ na ocenę naszej osoby jest wygląd. Wybierając spodnie pamiętajmy o tym aby kolorystycznie odpowiadały one górnej części naszego ubioru.

Nie oznacza to że należy ubierać się w jednolitym kolorze! Unikajmy zestawiania tych samych barw, na rzecz kolorów dopełniających. Na przykład, do szarych jeansów i marynarki, dobierzmy czarną gładką koszulę.

Dobre połączenia, to: beż z bielą, czerń z pastelowym indygo, czy błękit z pastelowym różem. Jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów spodni będzie czerń.


Pomijane dodatki

Rzeczą o której zapomina wiele mężczyzn są dodatki. Tak naprawdę to one dopełniają całej stylizacji i spinają ją klamra. Jeśli decydujemy się na elegancki wygląd, ciekawym gadżetem może być zegarek w kolorze kontrastującym z kolorem koszuli.

Jeśli rodzaj pracy wymaga od nas noszenia krawatu, również i on może przerodzić się w efektowny dodatek. Ostatnim ważnym elementem są buty. Jedyne czego powinniśmy unikać to adidasy. Również kolory należy stosować z rozwagą. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą czarne oksfordki.