Zegarek - z czego składa się ten popularny gadżet?

Zegarek to niezwykle popularny gadżet, który nosimy na swoich nadgarstkach zarówno dla ozdoby, jak i ze względów praktycznych. Czy wiemy jednak jak wygląda budowa zegarka?

Męska biżuteria budzi niekiedy spore kontrowersje. Jak powinna wyglądać? Jak dużo można jej założyć, żeby nie pójść w całkowity obciach? Czy są na to jakieś miary? Na ile jest męska? A jak to jest z zegarkiem? Dużo tych pytań. Możecie odetchnąć z ulgą razy dwa.
  1. Odpowiedź zostawimy na inny dzień.
  2. Zegarek to bezpieczna opcja. Dla niego zawsze znajdzie się uzasadnienie. Jest praktyczny, a dzięki różnorodności, jaką oferuje nam rynek, bez trudu dopasujemy go do każdego stroju i okazji.
 

Ile okazji, tyle zegarków?

Niekoniecznie. Oczywiście, nikt z nas nie pogardziłby gablotką zegarmistrza. O ile łatwiej byłoby otworzyć drzwiczki i wyciągnąć zegarek idealnie dopasowany do naszego dzisiejszego outfitu. Nie każdy jednak może sobie na taki luksus pozwolić. Na szczęście wystarczą nam 1-2 zegarki uniwersalne, które bez trudu sparujemy z naszą garderobą. Zatem krok pierwszy : znaleźć zegarek! Krok drugi : utrzymać go w jak najlepszej kondycji. Tego niestety nie uda nam się osiągnąć, jeśli nie zapoznamy się z jego budową.
Klasyczne, eleganckie modele pasują prawie do każdej stylizacji. Z powodzeniem możesz ubrać je do formalnych i mniej formalnych strojów.
Koperta zegarka to bardzo dobre miejsce, żeby wygrawerować dedykowany, okolicznościowy napis. Grawer pozwala spersonalizować zegarek i podnieść jego wartość sentymentalną. Warto rozważyć tę opcję, szykując prezent dla bliskiej osoby lub dla siebie (np. gdy kupiony zegarek ma być formą uczczenia naszego osobistego sukcesu).
Na grafice: 1. Diesel Master Brigade DZ7246, 1030 zł; 2. Diesel Six DZ4138, 498 zł; 3. Timex Retrograde T2N721, 495 zł; 4. Fossil CH2983, 553 zł  

Koronka

Koronka jest to niewielkie „pokrętło", które znajduje się najczęściej z prawej strony koperty na godzinie trzeciej. Z pomocą koronki możemy ustawić prawidłową datę lub godzinę oraz nakręcić urządzenie w przypadku zegarków mechanicznych.

Mocowanie do nadgarstka

Najpopularniejszym sposobem mocowania zegarka do nadgarstka jest pasek bądź bransoleta. Mocowanie powinno być odpowiednio dobrane kolorem i rodzajem materiału do innych elementów garderoby (zazwyczaj butów lub paska od spodni). Najczęstszym materiałem służącym do produkcji pasków jest skóra naturalna, przeważnie cielęca bądź silikon i kauczuk. Natomiast jesli chodzi o zapięcia, to istnieją trzy najpopularniejsze ich rodzaje - klamerkowe, motylkowe lub bransoletowe, z których najbardziej eleganckim jest to pierwsze. Zegarki na bransolecie to rozwiązanie przeznaczone zdecydowanie na sytuacje mniej formalne. Bransoleta wykonana powinna być z ogniw kutych z tego samego materiału co koperta zegarka.   Przeczytaj też:    
jak ładować akumulator

Jak ładować akumulator? Instrukcja krok po kroku

2019-09-05
Długi postój, włączone światła, urządzenie kradnące prąd — możliwych powodów rozładowania akumulatora nie trzeba długo szukać. Tym bardziej zimą, gdy niskie temperatury obniżają skuteczność akumulatora nawet o kilkadziesiąt procent. Jak ładować akumulator za pomocą prostownika? Jak się okazuje, o błędy wcale nie trudno.
jak obliczyć spalanie samochodu

Jak obliczyć spalanie samochodu?

2019-08-27
W większości współczesnych samochodów spalanie obliczane jest przez komputer pokładowy. Co jednak zrobić, gdy auto nie ma licznika spalania, jest wyposażone w instalację gazową lub masz podejrzenie, że wskazania komputera są nieprawidłowe? Podpowiadamy, jak w prosty sposób obliczyć spalanie samochodu.
jaki alkomat

Jaki alkomat kupić? Ranking alkomatów

2019-08-21
Alkomaty to urządzenia, które mogą znaleźć zastosowanie u każdego kierującego. Jaki alkomat wybrać? Oto ranking najpopularniejszych alkomatów.
Impreza z Jengą

Towarzyskie gry planszowe na imprezę

2019-08-13
Dobra gra planszowa na imprezę to taka, której zasady można wyjaśnić znajomym w ciągu 5 minut. Nie mają skomplikowanej fabuły i porywającego scenariusza, ale gwarantują świetną zabawę. Oto 10 propozycji gier towarzyskich, po które sięgniesz nie tylko w przypadku braku prądu. Najlepsze gry planszowe na imprezę
radio samochodowe

Jak podłączyć radio samochodowe?

2019-08-07
Trudno wyobrazić sobie jazdę samochodem bez dobrego nagłośnienia. Bez względu na to, czy lubisz słuchać muzyki, audycji radiowych czy audiobooków, radio samochodowe jest urządzeniem, który uprzyjemni ci jazdę. Jak podłączyć radio samochodowe i ogarnąć zwój różnokolorowych kabli?
planner akademicki

Planner akademicki. Dlaczego warto go kupić?

2019-08-06
Najważniejszą umiejętnością studenta jest dobra organizacja. Dzięki niej nie tylko sesja przebiega w dużo spokojniejszej atmosferze, ale i bieżące kolokwia, prace pisemne czy projekty są prostsze do zaliczenia. Bowiem dobra organizacja i planowanie to klucz do przygotowania materiałów i rozłożenia nauki bądź pracy na mniejsze odcinki. A co studentom w tym pomaga? Planner akademicki!