Elegancja po męsku, czyli styl Jona Hamma


Jako Don Draper w serialu „Mad Men” zachwycił widownię i krytyków, a męski szyk z planu przenosi również do własnej garderoby. Serialowy Don Draper to mężczyzna, który z garniturem rozstaje się tylko na plaży, ale codzienny styl Jona Hamma to połączenie elegancji i luzu. elegancji nieco luzu. Wyciągnięte koszulki, bluza z kapturem i workowate spodnie to nie jego bajka.
W casualowy styl Jona Hamma wpisują się dopasowane jeansy, koszule w kratę zakładane na t-shirt i krótkie, dobrze skrojone kurtki, którym często towarzyszy kaszkiet oraz szal zamotany wokół szyi. Aktor nie uchodzi za eksperta od mody, ale jego stylizacje pokazują, że nie bez powodu zasłużył na miano męskiej ikony w tej dziedzinie. Na czerwonym dywanie jego styl Jona Hamma tchnie elegancką prostotą. Aktor lubi proste, dobrze skrojone garnitury, przede wszystkim czarne i szare, zwykle bez ekstrawaganckich dodatków. Jego ulubiony zestaw to biała koszula oraz czarny garnitur i krawat, które w połączeniu z jego nieco szorstką urodą są jak najdalsze od nudy czy pogrzebowych skojarzeń..
Prywatny styl Jona Hamma pod wieloma względami współgra ze strojami noszonymi przez serialowego Dona Drapera. Obaj lubią stonowane garnitury i białe koszule, choć Draper często uzupełnia je prostymi, białymi poszetkami. Łączy ich również zamiłowanie do prostych krojów i nakryć głowy – Jon jest fanem kaszkietów, a w stylizacjach Dona często pojawia się filcowy kapelusz Fedora. Ubrania i dodatki w stylu Jona Hamma znajdziecie  w naszej galerii.