Jak stylizować męskie kozaki?

Podczas poszukiwań zimowych butów trafiłeś na kozaki do połowy łydki i mimo sporych wątpliwości postanowiłeś je kupić, a teraz głowisz się nad pytaniem: do czego je nosić? Pomożemy rozwiązać ten dylemat. W kobiecej szafie kozaki to podstawa zimowego stroju – dziewczyny noszą je przez cały sezon do spodni, sukienek  oraz legginsów i niezależnie od okazji. Kobiety praktycznie zmonopolizowały ten element garderoby, choć jego geneza jest typowo męska. Jednymi z pierwszych współczesnych kozaków były żołnierskie oficerki, a wcześniej noszono je między innymi do jazdy konno. Jeździeckie skojarzenie można wykorzystać do stworzenia zestawu w stylu dandysa. W tym wypadku do wysokich, jeździeckich butów dobrano jasne, wąskie spodnie, ciemną koszulę, dopasowany sweterek z dekoltem w kształcie litery V oraz skórzaną kurtkę z matowym wykończeniem. Wśród dodatków znalazły się rękawiczki, zegarek oraz duża torba.
Zestawy wprost z wybiegu pokazują, jak nosić kozaki ze spodniami z garniturowego materiału. Wizytowe spodnie w kant zestawiono z błyszczącymi, sznurowanymi kozakami, do których dobrano, odpowiednio, prążkowany golf z dzianiny lub koszulę, sweter z grubym splotem oraz kurtkę podszytą futrem.
Ten zestaw ma zacięcie militarne. Na stylizację składają się kozaki z brązowej skóry, w które wpuszczono spodnie we wzór moro luźnym kroju. Całość wykańcza dwurzędowy płaszcz w kolorze butelkowej zieleni z wysoko postawionym kołnierzem, spod którego wystaje biała koszula zapięta pod samą szyję.
Kozaki sprawdza się również w wydaniu bardziej stonowanym i casualowym. W tym wypadku buty do połowy łydki połączono z materiałowymi spodniami, koszulą w kratkę i dzianinową kamizelką. Taki zestaw z łatwością obroni się w biurze lub podczas wieczornego wyjścia.