Data modyfikacji:

Kim jest "facet drwaloseksualny"?

Masz bujną brodę, a Twój strój sugeruje, że właśnie wybierasz się na trzydniową wyprawę do lasu na Alasce? Jeśli tak, to idealnie wpisujesz się w nowy trend „faceta drwaloseksualnego” lub inaczej lumberseksualnego.

Drwaloseksualny - co to znaczy?

Hipsterzy i metroseksualni faceci zostają wypierani przez coraz częściej spotykanych na ulicach, z pozoru niedbale ubranych brodaczy. „Drwale” nie są wymuskani – nie dla nich idealnie wyprasowane koszule typu „slim-fit”, drogie zegarki na srebrnej bransolecie, starannie ułożone fryzure czy wąskie spodnie – rurki.

Charakterystyczne są za to dla nich flanelowe koszule w kratę, ciężkie buty, wygodne tiszerty „po przejściach” i swetry w norweskie wzory. Przykład? Sprawdź stylizacje chociażby Toma Hardy'ego!
(Tom Hardy / fot. Minha Serie)

Facet drwaloseksualny - ideał męskości?

Facet lumberseksualny swoim stylem podkreśla swoją męskość – siłę, odwagę i niezależność. Nie jest wymuskany bo nie ma czasu na spędzanie godzin przed lustrem. Nie oznacza to jednak, że nie dba on o siebie. 

Największe skupisko mężczyzn drwaloseksualnych spotkamy prawdopodobnie w barber shopie (miejscu, gdzie można zadbać o swoją brodę). Poza tym ideał mężczyzny drwaloseksualnego zna zasady savoir-vivre, ale jednocześnie umiałby w 10 minut rozpalić bez niczego ognisko w środku lasu. 

Chcesz wyglądać jak mężczyzna drwaloseksualny? Przy następnych zakupach w sklepie z ubraniami zastanów się, czy to co właśnie niesiesz do kasy ubrałby Hagrid z Harry’ego Pottera ;)