Leonardo DiCaprio i jego droga do Oscara


Wieczór rozdania Oscarów jest jednym z ważniejszych wydarzeń branży filmowej.


Czekają na niego nie tylko producenci czy aktorzy, ale i wszyscy fani kina na całym świecie. W tym roku internet szczególną uwagę zwrócił na kolejną nominację Leonardo DiCaprio. Nie ma wątpliwości, co do tego, że jest on jednym z najbardziej topowych aktorów naszych czasów. Niestety, jak dotąd mimo 5 nominacji do nagrody Oscara, nie udało mu  się zasilić grona wygranych
.


Według krążącej anegdoty imię Leonardo otrzymał w nawiązaniu do Leonarda DaVinci. Historia mówi, że w czasie ciąży jego matka często odwiedzała wszelkie instytucje kultury w nadziei, że kontakt ze sztuką uczyni z jej dziecka artystę. Podczas jednej z wizyt poczuła ruchy dziecka.

W związku z tym, że stało się to przy obrazie mistrza DaVinci postanowiła nazwać go jego imieniem. Nie wiadomo ile w tej historii jest prawdy a ile kłamstwa, ale faktem jest, że Leonardo DiCaprio jest dziś jednym z najlepszych aktorów amerykańskiego kina, który jednak jak dotąd, mimo kilku nominacji, nie zdobył najważniejszej nagrody kina.

Leonardo DiCaprio – aktor 5 nominacji do Oscara

Leonardo DiCaprio – aktor 5 nominacji do Oscara. Jako najlepszy aktor pierwszoplanowy nominowany był dotychczas trzykrotnie. Film Zjawa przyniósł mu kolejną – czwartą – nominację do najważniejszej nagrody Akademii. Pierwsze wyróżnienie (nominacja-najlepszy aktor drugoplanowy) i szansę na zdobycie Oscara przyniosła mu rola w filmie Co gryzie Gilberta Grape'a (1993).

Następna okazja pojawiała się w roku 2005 po filmie Aviator (2004). Kolejne to rok 2007 za grę w Krwawym diamencie (2006) i 2015 za rolę w Wilku z Wall Street (2013). Niestety żadna z tych nominacja nie zakończyła się dla DiCaprio sukcesem. O wiele lepiej poradził on sobie jednak w Złotych Globach, gdzie na 8 nominacji zdobył 3 nagrody.

Doceniony został za grę w Aviatorze , Wilku z Wall Street iZjawie . O tym, czy jury dwóch najważniejszych konkursów aktorskich będzie w tym roku jednomyślne dowiemy się 28 lutego.

Internet i Leo


Internet wprost roi się od filmików i memów parodiujących starania Leo o Oscara. Istnieje jednak duża szansa, że w tym roku fani DiCaprio będą mieli powody do radości. Film, w którym zagrał główną rolę dostał całą falę wyróżnień w konkursie – m. in. w kategorii najlepszy film roku
kino.dlastudenta.pl
Ma on jednak także spore grono poważnych konkurentów. O nagrodę najlepszego aktora pierwszoplanowego walczą oprócz niego m. in. Michael Fassbender ( Steve Jobs ), Bryan Cranston ( Trumbo ), Matt Damon ( Marsjanin ) oraz Eddie Redmayne ( Dziewczyna z portretu ).

Zjawa drogą do Oscara?


Według wielu uznawany jest za najbardziej wszechstronnego aktora naszych czasów. Fani opowiadają się również za tym, że w swoim portfelu powinien mieć już Oscary za wszystkie 4 nominacje. Tak się jednak nie stało.

Kolejną szansą na zdobycie najbardziej liczącej się nagrody okazałą się dla niego rola w, bardzo dobrze przyjętym przez krytyków, filmie Zjawa . Wcielił się on tam w postać Hugh Glassa – legendarnego podróżnika, który szuka zemsty na zostawiających go poważnie rannego po ataku niedźwiedzia ludziach.

 Czy po wieloletniej karierze aktorskiej i graniu w jednych z najbardziej kasowych produkcji rola z filmie Zjawa przyniesie mu Nagrodę Akademii Filmowej?  Tego z pewnością dowiemy się 28 lutego. Chcesz przypomnieć sobie role Leonardo DiCaprio? Ofertę filmów z jego udziałem znajdziesz TUTAJ