Data modyfikacji:

Lniany garnitur bez tajemnic

Biurowy dress code jest sztywny niezależnie od pogody, dlatego latem trzeba szukać lżejszej alternatywy dla spodni i marynarki z wełny. Rozwiązaniem problemu jest lniany garnitur, który łączy świetny styl i cechy niezbędne, by przetrwać letni skwar. Len ma swoich zwolenników i przeciwników. Pierwsi cenią go za lekkość, przewiewność i wytrzymałość, a drudzy narzekają, że mimo zalet niemiłosiernie się gniecie i w związku z tym nie ma szans, by lniany garnitur sprawdził się jako strój do pracy. Na szczęście czysty len to nie jedyna możliwość. W sklepach można znaleźć marynarki i spodnie wizytowe uszyte z materiału z domieszką wełny lub bawełny, która sprawia, że tkanina wygląda dobrze znacznie dłużej, przy równoczesnym zachowaniu wszystkich zalet lnu.
Lniany garnitur do pracy powinien być ciemny i stonowany. Na lato najlepsze będą modele w barwie granatu i szarości, noszone do oddychających koszul z bawełny. By podkreślić sezonowy charakter stroju, możesz ożywić zestaw kolorowymi akcentami, na przykład krawatem lub zegarkiem.
W mniej formalnych sytuacjach, takich jak wieczorne wyjście czy wesele pod chmurką, sprawdzi się lniany garnitur w jasnej, pastelowej barwie, na przykład beżu, brązu lub  błękitu. W takim zestawie może znaleźć się koszula z krótkim rękawem, również w wersji wzorzystej, a także krawat w śmiały deseń i buty noszone bez skarpetek. Wersja casualowa dopuszcza zastąpienie koszuli zwykłym t-shirtem, a mokasynów bądź półbutów trampkami lub butami żeglarskimi.
Kupując lniany garnitur, kieruj się zasadą uniwersalności, ponieważ możesz go nosić w komplecie lub rozłącznie, tworząc nowe stylizacje na bazie spodni i marynarki . Standardowym wymaganiem jest również właściwe dopasowanie stroju, który powinien mieć krój lekko opinający sylwetkę, marynarkę z wąskimi klapami i spodnie bez mankietów z niezbyt szerokimi nogawkami.