Męskie trendy ślubne w 2014 roku

Klasyczny garnitur jest passe. W tym sezonie Pan Młody może nosić elementy z różnych zestawów, sięgać po spodnie i marynarki w śmiałych barwach, wybrać trendy ślubne w stylu retro lub postawić na klasyczną biel, do tej pory zarezerwowaną wyłącznie dla Panny Młodej. Hitem sezonu są garnitury ślubne w różnych odcieniach granatu i błękitu, od ciemnych dla fanów klasyki aż po pastelowe i kobaltowe dla poszukujących modowej odmiany. W trendy ślubne na 2014 rok wpisuje się również kolor khaki, w palecie rozciągniętej od piaskowego brązu po oliwkę. Garnitur w tej barwie sprawdzi się świetnie na letnim weselu. Śmiałą propozycją jest biały zestaw od stóp do głów, lansowany na wybiegach od kilku sezonów. Pan Młody w bieli nosi wszystkie elementy stroju w tym kolorze, z krawatem i butami włącznie, choć mile widziane są akcenty w kolorze gołębim (szaro-niebieskim) lub brązowym.
Błękitny garnitur
Pod względem krojów trendy ślubne skupiają się na sylwetkach nowoczesnych, czyli akcentujących figurę, z taliowanymi marynarkami i spodniami o zwężanych, prostych nogawkach. Mile widziane są wąskie (również smokingowe) klapy, wyróżnione odmiennym kolorem lub lamówką. Na fali popularności filmu „Wielki Gatsby” trendy ślubne zwracają się w kierunku estetyki retro, a konkretnie lat 20. i 30. Jego wyrazem w modzie są jasne garnitury z dwurzędowymi marynarkami , noszone z kamizelką, szerokim krawatem i dwukolorowymi butami. Na jesienny ślub Pan Młody może założyć garnitur w stylu angielskiego gentlemana, uszyty z tweedu w ziemistych barwach i zdobiony wzorem kraty, koniecznie w parze z białą koszulą i dodatkami z brązowej skóry.
Garnitur w stylu angielskim
http://iwishtocontinue.tumblr.com
Na drugim biegunie znajdują się ślubne trendy w stylu smart-casual, zgodnie z którymi garnitur nie musi być zestawem, a spodnie garniturowe mogą zostać zastąpione przez chinosy, a nawet jeansy. Taka propozycja sprawdzi się przede wszystkim na ślubach kameralnych i mniej formalnych, a także tych organizowanych w plenerze.
Globalne trendy ślubne na 2014 rok zwracają uwagę na oryginalne dodatki. Kolorowa poszetka , wzorzysta mucha czy szelki to już nie tylko uzupełnienie stylizacji Pana Młodego, ale jej wyróżnik. Takie elementy kosztują stosunkowo niewiele, więc w tani i prosty sposób odmienią nawet niezbyt wyszukany zestaw.