Na każdą okazję: klasyczne trampki

Możesz nosić je do szortów i koszulki, chinosów z koszulą a nawet w zestawie z mniej formalnym garniturem. Klasyczne trampki to buty, które powinien mieć w szafie każdy mężczyzna – nigdy nie wychodzą z mody i wnoszą do stroju swobodę oraz luz.
Szare trampki
Na początek trzeba sprecyzować, co kryje się pod terminem klasyczne trampki. Są to przede wszystkim buty gładkie, o prostej formie i uszyte z dobrej jakości materiałów. Najbardziej uniwersalnym modelem będą całkowicie białe buty, które można zestawić na przykład z jasnym garniturem czy strojem w stylu marynarskim.
Trampki powinny być minimalistyczne, bliższe stylowi casualowemu niż sportowemu, choć i takie modele zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością. Inne kolory również są dozwolone, ale zdecydowanie odradzamy noszenie modeli neonowych – mogą pasować do strojów nastolatka, ale nie do garderoby dorosłego mężczyzny.
Nikt nie zaprzeczy, że proste trampki sprawdzają się w luźnych, codziennych zestawach, ale włączanie ich do bardziej eleganckich strojów budzi pewne wątpliwości. Czas je rozwiać – trampki noszone do chinosów lub dobrze skrojonych jeansów, koszuli i sportowej marynarki wyglądają świetnie i są dobrą alternatywą dla skórzanych półbutów, które mogą być niewygodne podczas upałów. Taki zestaw docenią miłośnicy subtelnej nonszalancji, przejawiającej się w dodatkach, takich jak kolorowy zegarek czy poszetka.
W pewnych sytuacjach trampki będą też ciekawym dodatkiem do garnituru. Fanami takich stylizacji są m.in. Robert Downey Jr czy Brad Pitt. Zestaw trampki plus garnitur jest popularny również wśród raperów chwalonych za styl, między innymi u Kanye Westa oraz Tinniego Tempah.
Czarne trampki
Jasne trampki bez obaw można założyć do jasnego, letniego garnituru z dobrze skrojonymi, wąskimi nogawkami, nawiązującymi krojem do chinosów. W tej sytuacji warto dodać stylizacji fantazji również w inny sposób, na przykład kwiatem w butonierce, poszetką lub kolorowym paskiem. Trampki sprawdzą się także, gdy do garnituru lub marynarki i wizytowych spodni dodawany jest t-shirt.