Data publikacji:

Niscy i stylowi: gwiazdy, które nie grzeszą wzrostem

Możesz schudnąć, wyrzeźbić sylwetkę, zafarbować włosy i zmienić kolor oczu soczewkami, ale niski wzrost to cecha, której nie sposób się pozbyć. Niedostatek centymetrów jest wadą, ale tylko z pozoru, o czym dobrze wiedzą bohaterowie naszego zestawienia, których wzrost nie przekracza 170 cm.

Bruno Mars

Niski wzrost nie przeszkodził mu w osiągnięciu statusu supergwiazdy muzyki pop. Mierzący zaledwie 165 cm Bruno Mars zawsze wie, jak się ubrać, by wyglądać świetnie. Jest drobny, nosi dopasowane ubrania oraz krótkie kurtki i żakiety(,) które wyrównują proporcje, a wzrostu dodaje mu bardzo modna w tym sezonie fryzura z falą a'la pompadour.

Daniel Radcliffe 

Podobnie jak Mars, gwiazdor Harry'ego Pottera potraktował niski wzrost (nieco ponad 167 cm) i drobną budowę jako atut, co podkreśla świetnie skrojonymi garniturami. Zazwyczaj nosi spodnie z butami w tym samym kolorze, co optycznie wydłuża nogi i sylwetkę. W 2013 roku Radcliffe trafił na listę najlepiej ubranych mężczyzn magazynu Details.

Elijah Wood

Aktor (167,5 cm wzrostu) lubi modę i często nagina stylowe zasady związane z jego sylwetką, ale nigdy nie przekracza granicy. Przykładowo, gdy decyduje się założyć jeansy z nogawkami wywiniętymi na zewnątrz, czyli fason optycznie skracający nogi, łączy je z butami w tym samym kolorze i utrzymuje strój w podobnej tonacji pamiętając, że total-look niweluje niski wzrost. Aktor pamięta również, żeby paski w spodniach, które eksponuje, były cienkie i minimalistyczne.

Lenny Kravitz

Niski wzrost (170 cm) nie przeszkodził Kravitzowi w długoletnim utrzymywaniu statusu ikony stylu i seksu. Piosenkarz nie boi się ekscentrycznych stylizacji, odsłania wyrzeźbione ciało, nosi buty na obcasie lub koturnie i długie, optycznie wydłużające szale oraz naszyjniki. Taki styl zdecydowanie nie jest dla wszystkich, ale modowa odwaga Lenny'ego na pewno zasługuje na uwagę.

Jesse Eisenberg

Filmowy Mark Zuckerberg, podobnie jak Daniel Radcliffe, musi walczyć nie tylko z niskim wzrostem (170 cm), ale też bardzo chłopięcą urodą, która nadaje mu wygląd wiecznego studenta. Eisenberg stara się przełamywać to wrażenie na czerwonym dywanie nosząc dopasowane i dobrze skrojone garnitury, które podkreślają talię i ramiona zamiast tworzyć toporny kształt prostokąta.


Kanye West

Wzrostem nie grzeszy również raper Kanye West (170 cm), ale ten fakt nie przeszkodził mu w zyskaniu miejsca na liście najlepiej ubranych mężczyzn showbiznesu. Raper zgrabnie łączy streetwear i elegancję, zestawiając dresowe bluzy i trampki z płaszczami, spodniami i marynarkami od najlepszych projektantów.