Data modyfikacji:

Stylizacja męskich włosów: kosmetyki

Modny facet nie lekceważy kwestii fryzury. Dobre ścięcie i uczesanie czynią mężczyznę atrakcyjniejszym. Warto poświęcić chwilę na ułożenie niesfornych kosmyków. Poniżej przedstawiamy kosmetyki, które z pewnością przydadzą się w porannym układaniu fryzury.

Najlepsze kosmetyki do stylizacji męskich włosów:

1. Żel do włosów
2. Guma do włosów
3. Wosk do włosów 
4. Pasta modelująca
5. Pianka do włosów
6. Lakier do włosów

Zanim zaczniesz układać fryzurę, zorientuj się, jakiego rodzaju są Twoje włosy (grube, cienkie, kręcone, podatne na wilgoć, długie, krótkie). Na tej podstawie dobierzesz odpowiedni produkt do stylizacji. Sprawdzaj również oznaczenia dotyczące trwałości specyfiku, które producent zamieszcza na opakowaniach. Upewniaj się też co do efektów wywoływanych przez kosmetyk (matowe wykończenie, połysk lub "wet hair").

1. Żel do włosów

Żele do włosów nadają się do czesania krótszych włosów. Możesz zaczesać na nie irokeza lub spiczaste fryzury.

2. Guma do włosów

Guma do włosów jest trwalszą wersją żelu do włosów. Nie pozostawia połyskującej powłoki. Jest bardzo gęsta i dobrze skleja kosmyki. Nakładaj ją na suche włosy po uprzednim ogrzaniu w dłoniach.

3. Wosk do włosów  

Jeżeli chcesz uzyskać efekt połysku, to wosk będzie dobrym wyborem. Dobrze podkreśla pojedyncze pasma, ale musisz nakładać go umiejętnie, by nie wywołać wrażenia przetłuszczenia. Najlepiej aplikować go na suche włosy. Stylizując włosy męskie wcześniej ogrzej go, rozcierając niewielką ilość w dłoniach.

4. Pasta modelująca do włosów dla mężczyzn

Pasta modelująca polecana jest do fryzur, w których liczy się efekt dużej objętości. Jest lżejsza, wywołuje bardziej naturalny i niesforny efekt. Odpowiednio wtarta we włosy podkreśli ich skręt. Jeżeli masz sztywne, grube włosy, to możesz potrzebować dodatkowych kosmetyków utrwalających.

5. Pianka do włosów

Dłuższe włosy najlepiej układać na ciepło. Do tego niezbędna może okazać się pianka. Rozprowadź ją na wilgotnych włosach i układaj fryzurę za pomocą szczotek (okrągłych) i suszarki. Tak stylizowane włosy będą wyglądały zawsze świetnie.

6. Lakier do włosów

Lakier do włosów jest dobrym utrwalaczem wystylizowanej fryzury: rozpyl mgiełkę na ułożone kosmyki, żeby były jeszcze trwalsze. W przypadku cienkich, lekkich włosów nadaje się do stylizowania uczesania

Mamy nadzieję, że z naszymi poradami twoja fryzura zawsze będzie wyglądała świetnie! Przeczytaj również nasze porady dla panów, którzy mają problem z ukryciem łysiny.
Tekst: Redakcja