Vision Next 100 na setne urodziny BMW

Z okazji swoich okrągłych setnych urodzin Bawarczycy postanowili stworzyć koncept, jakiego jeszcze nie było. Koncepcyjny, futurystyczny pojazd marki BMW z pewnością zachwyci wszystkich fanów motoryzacji przyszłości. Zobaczcie sami.

Źródło grafiki głównej: next100.bmw Vision Next 100, oprócz niesamowitego designu i wykonania, to prawdziwa prezentacja pomysłów marki na następne 100 lat. Przedstawiamy samochód przyszłości prosto od BMW.

Dwa tryby jazdy

Koncept Vision Next 100 ma do zaoferowania dwa tryby jazdy – ease i boost. Pierwszy z nich to całkowicie automatyczne prowadzeniu pojazdu – kierownica jest wtedy schowana, a fotele zmieniają swoje położenie. Mamy wówczas do czynienia z całkowicie autonomiczną maszyną. Drugi tryb, czyli boost, pozwala kierowcy na przejęcie kontroli i samodzielne prowadzenie. Nie zostajemy jednak wtedy z niczym, ponieważ koncept wspiera nas wskazówkami dotyczącymi najlepszego toru, najoszczędniejszej jazdy czy optymalnej prędkości.

Wygląd i wykonanie

Wyglądem może przypominać nieco BMW i8. Futurystyczna maszyna liczy 4,9 m długości i 1,37 szerokości. Model Vision Next 100 wyróznia przede wszystkim dynamiczna linia sportowego coupe i dostojność sedana. W środku z kolei znajdziemy proste i minimalistyczne wnętrze w całości wykonane z materiałów przyjaznych środowisku (można poddać je recyklingowi). Nie można też nie wspomnieć o otwieranych ku górze drzwiach i braku tradycyjnych kół.
next100.bmw
Nadwozie pojazdu wykonane zostało z mieszanki włókna węglowego i plastiku, czyniąc je tym samym niesamowicie lekkim i wytrzymałym. W środku przewidziano komfortowe miejsca dla 4 osób.

Niskie położenie środka ciężkości

To, czym jeszcze może pochwalić się model Vision Next 100 to znakomity współczynnik oporu powietrza – wynosi on jedynie 1,18 cW. Można zatem śmiało powiedzieć, że niedaleko mu do sportowej hybrydy.
next100.bmw

800 poruszających się trójkątów

Urodzinowy koncept BMW wyposażony został także w system Alive Geometry, na który składa się 800 poruszających się trójkątów. Pomóc ma on zwiększeniu interakcji kierowcy z samochodem – system może wysyłać intuicyjne sygnały, które mają na celu ostrzegać przed potencjalnym zagrożeniem. Czy tak jednak będzie wyglądał samochód przyszłego stulecia? Tego nie wiemy. Trzeba jednak przyznać, że jest to propozycja zapewniające niesamowite doznania z jazdy. Jesteś fanem motoryzacji? Wszystko, co niezbędne znajdziesz TUTAJ.