Zarost bez tajemnic. Jak go pielęgnować?

Od ostatniej soboty, za sprawą sensacyjnego, olimpijskiego zwycięstwa naszego panczenisty Zbigniewa Bródki, najpopularniejszym, męskim strzyżeniem w Polsce jest właśnie bródka. Podpowiadamy, jak dbać o zarost na medal.

Mycie

Podobnie jak włosy na głowie, zarost również powinno się myć kosmetykiem, który je wzmocni i oczyści. Na głowę, brodę oraz wąsy możesz stosować ten sam szampon, choć w sklepach można znaleźć również profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji zarostu, tworzone na bazie naturalnych olejków. Te drugie są jednak znacznie droższe, choć działanie obu jest porównywalne.

Odżywianie

Miękki i błyszczący zarost to zasługa odżywki.  W tym wypadku także możesz użyć standardowego kosmetyku do pielęgnacji włosów, choć mając bardziej obfitą brodę lub wąsy warto zainwestować w kosmetyk profesjonalny, który odżywi nie tylko zarost, ale też skórę ukrytą pod włosami. Specjalistyczne olejki i toniki do pielęgnacji brody bazują na naturalnych olejach, woskach i wyciągach.

Czesanie

Czesanie pomaga ujarzmić zarost i pozbyć się drobnych zanieczyszczeń, a także wzmacnia meszki włosów. Robienie tego standardowym grzebieniem lub szczotką może być niewygodne, więc lepiej zaopatrzyć się w niewielkie i wyprofilowane akcesoria z gęstym włosiem lub zębami.

Podcinanie

Skoro zrezygnowałeś z maszynki i brzytwy, by zapuszczać zarost, ich miejsce powinien zająć trymer, golarka lub nożyczki. Używanie nożyczek wymaga wprawy i cierpliwości, ale gadżety elektroniczne umożliwiają precyzyjne skracanie włosów bez wysiłku. Podcinanie poprawia wygląd zarostu, wzmacniając włosy i zapobiegając ich rozdwajaniu.