Data modyfikacji:

15 gadżetów, które musisz mieć na studiach

Do studiowania, jak do każdego wyzwania, mężczyzna musi się solidnie przygotować. Przygotowania polegają zaś najczęściej na gromadzeniu gadżetów, bez których nie jesteśmy w stanie żyć. Proponujemy więc takie zabawki, które wesprą Cię na studiach, a ich zakup uda Ci się, nawet przed samym sobą, racjonalnie uargumentować.

1. Kieszonkowy skaner


Na studiach warto skanować wszystko: notatki, książki, grafiki, mapy, a i zeskanowanie instrukcji sprzętu AGD nie zaszkodzi. Kto wie, co będzie na egzaminie? Problem pojawia się wtedy, gdy potrzebujesz zeskanować coś szybko, najlepiej natychmiast. W sukurs przychodzi kieszonkowy skaner ręczny, który możesz nosić nawet w piórniku. Całkiem dobrze sprawdzą się także aplikacje na smartfona, automatycznie docinające dokument oraz poprawiające jego jakość.


2. Lokalizator


Zasada jest prosta – klucze gubią się wtedy, gdy spieszysz się na kolokwium lub egzamin. Czym ważniejszy, tym w głębszy zakamarek akademika wpadną. Rozwiązaniem idealnym jest zastosowanie lokalizatora do kluczy. Poinformuje Cię o swojej obecności za pomocą dźwięku. Jak go wzbudzić? Do niektórych dołączany jest pilot, zaś inne odezwą się np. po klaśnięciu lub zagwizdaniu.


3. Fidget cube


W czasie sesji student składa się głównie z zapiekanek, zupek chińskich, napojów energetycznych oraz stresu. Aby wyeliminować ten ostatni czynnik, kup sobie fidget cube. To mała kostka z różnego rodzaju wypustkami, pokrętłami i przyciskami, które pozwolą Ci się czymś zająć i odstresować. Jeśli dotychczas podczas nauki bawiłeś się zwykłymi długopisami, fidget cube otworzy przed Tobą nowe możliwości.

4. Stolik pod laptopa


Nie każdy student może pozwolić sobie w akademiku na taki luksus, jak wygodne biurko do nauki. Nawet jeśli takie istnieje, z czasem i tak przemieni się w składowisko naczyń, ubrań i elektroniki. Na szczęście możesz posiłkować się stolikiem, który rozłożysz bezpośrednio na łóżku. Przyda Ci się nie tylko do nauki: seriale przecież też nie obejrzą się same.

5. Dyktafon


Jeśli nie możesz być na wykładach ciałem albo duchem, przyda Ci się dyktafon. Dzięki niemu odsłuchasz treść prezentacji i zanotujesz najważniejsze zagadnienia. Przy wyborze dyktafonu zwróć uwagę na to, czy umożliwia on zgranie plików dźwiękowych na komputer. Na tańszych dyktafonach można odsłuchiwać je tylko na urządzeniu.

6. Scyzoryk

Każdy student musi być przygotowany na otwarcie trzech rzeczy: piwa, wina oraz konserwy. Szczęśliwym trafem wszystkie te otwieracze zawiera zwykły, podstawowy scyzoryk. Z doświadczenia wiemy, że korkociąg w tanich, chińskich scyzorykach nie jest w stanie przetrwać nawet pierwszego użytku, więc od razu sięgnij po sprawdzony scyzoryk szwajcarski Victorinox (np. Spartan lub Climber).

7. Menażki


Choć można się posiłkować słoikami, pyszności przywożone w babci lub mamy najlepiej transportować w specjalnych menażkach. Przydadzą się także do tego, aby zabrać obiad na uczelnię lub przynieść gorący posiłek z jadłodajni do domu. Pomysłowość to drugie imię studenta, zwłaszcza jeśli chodzi o dobre jedzenie.

8. Kubek termiczny


Podobną rolę spełni kubek termiczny, dzięki któremu oszczędzisz studencki budżet. Kupowanie kaw w kawiarniach lub nawet uniwersyteckich automatach może solidnie dać się we znaki. Dobry kubek termiczny utrzyma ciepło przez wiele godzin, nawet w środku zimy. Unikaj tanich, plastikowych kubków dostępnych w marketach czy sklepach z prezentami. Najczęściej nie utrzymują ciepła i przeciekają.

9. Mini-lodówka

Lodówka w akademiku to towar zdecydowanie deficytowy. Trudno się bez niej obejść, jednak nie zawsze jest miejsce na pełnoprawną chłodziarkę. Rozwiązaniem jest mała chłodziarka, w której przechowasz podstawowe produkty. W tej roli całkiem dobrze spisze się także elektryczna lodówka turystyczna, jednak może być dość głośna. 

10. Tablica korkowa


Tablica korkowa to prawdziwe must-have studenta. Powiesisz na niej najważniejsze notatki, fiszki, karteczki i inne „przypominajki”. Podobno ułatwia to zapamiętywanie informacji i jest świetną metodą na naukę. Zamiast tablicy korkowej możesz wybrać także tablicę magnetyczną, po której dodatkowo można pisać. Aby zawiesić tablicę korkową nie musisz wiercić otworów w ścianie. Zawiesisz ją na przylepianych do ściany haczykach.

11. Fiszki

Jednym z większych błędów podczas nauki jest wertowanie niezliczonych podręczników. Taka metoda jest nie tylko czasochłonna, ale i nieefektywna. Zapamiętywanie słówek, formułek i definicji będzie znacznie łatwiejsze, jeśli skorzystasz z fiszek. Umożliwi Ci to sprawdzanie wiedzy wyrywkowo, a więc tak, jak ma to miejsce na egzaminie. Zestaw fiszek możesz kupić lub przygotować samemu.

12. Tablet


Ile książek pomieści standardowy studencki plecak? Z pewnością dużo mniej niż tablet. Książki w formacie elektronicznym z pewnością przydadzą Ci się podczas nauki, a przeglądanie ich na tablecie jest najwygodniejsze. Na nim możesz przy okazji sporządzić notatki, sprawdzić informacje w Internecie lub obejrzeć filmik pomocniczy do zagadnienia. Czytnik ebooków będzie po tym względem mniej funkcjonalny.

13. Ultrabook

Ultrabook to w dużym skrócie cieńszy i mniejszy laptop. To ważne, bowiem w dzisiejszych czasach będziesz go zabierać na zajęcia bardzo często. Zaletą ultrabooka jest także szybkość działania oraz uruchamiania (m.in. dzięki dyskowi SSD). Dodatkowo ultrabooki bardzo długo pracują na jednym ładowaniu, więc nie musisz się martwić tym, czy w sali wykładowej będzie dostęp do gniazdka.

14.SmartPen

Lubisz notować odręcznie? To świetnie, ale pewnie denerwuje Cię to, że w tradycyjnych notatkach nie możesz zastosować funkcji „szukaj”. Jest jednak rozwiązanie, które to umożliwia. Dzięki inteligentnym długopisom cała zapisywana treść ulega zapisaniu i zdigitalizowaniu. Zapisaną odręcznie notatkę możesz więc przenieść wprost do edytora tekstowego. Brzmi świetnie, prawda?

15. Powerbank

W dzisiejszych czasach trudno studiować bez smartfona. Ich wadą jest to, że nawet poranne ładowanie baterii do pełna nie oznacza, że dotrwają do wieczora. Zamiast biegać z ładowarką w poszukiwaniu gniazdka, kup dobrej jakości powerbank. Unikaj tych tanich, gdyż psują się już po kilku użyciach i nie osiągają deklarowanej pojemności.

Gadżeciarstwo to nic chlubnego, jednakże przy odrobinie inwencji może być sprzymierzeńcem studiowania. Który z tych gadżetów przyda Ci się najbardziej?

Autor: Szymon Sonik