Data publikacji:

Tablet w samochodzie – jaki wybrać? Czy tablet do samochodu jest przydatny?

Tablet w samochodzie poza geolokalizacją oferuje też inne funkcje. Jaki tablet do samochodu sprawdzi się najlepiej? Zobacz, jak wykorzystać i zamontować tablet w samochodzie.

tablet w samochodzie

Tablet do samochodu

Tablet w samochodzie jako nawigacja

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennej jazdy samochodem bez urządzenia z funkcją GPS. To obowiązkowy element wyposażenia aut zawodowych kierowców, ale i tych, którzy często udają w dalekie podróże. Poza klasycznymi modułami GPS do wyboru masz także tablet do samochodu.

Tablet oferuje wiele aplikacji, które mogą przydać się podczas codziennego podróżowania autem. Zobacz, jaki tablet do samochodu wybrać.

Po co tablet w samochodzie?

Jak wykorzystać tablet w samochodzie? Podstawową funkcją jest oczywiście nawigacja GPS – sam możesz zdecydować, jaka aplikacja będzie prowadzić cię po drogach. To jednak nie jedyny sposób na wykorzystanie tabletu w aucie. Z samochodowego tabletu możesz odtwarzać dowolną muzykę, która umili ci jazdę. W takiej sytuacji radio samochodowe jest już praktycznie niepotrzebne. Na rynku znajdziesz tablety do samochodu, które dzięki możliwości zamontowania karty SIM zastąpią ci telefon. To rozwiązanie pozwoli ci na wykonywanie i odbieranie połączeń w trakcie jazdy, jak równie wygodne prowadzenie wideorozmów.

Zaskoczył cię długi korek? Podczas postojów za pomocą tabletu przejrzysz najnowsze wiadomości lub obejrzysz ulubiony film.

Zasilanie tabletu w samochodzie

Dobry tablet wcześniej naładowany w domu powinien wiernie służyć ci przez co najmniej kilka godzin. Jak podłączyć tablet do samochodu? To proste: jeśli zajdzie potrzeba doładowania go, zrobisz to za pomocą samochodowej zapalniczki.

Warto wiedzieć, że na rynku istnieją tablety do samochodu, których bateria jest bardzo wytrzymała i pozwala na ciągłe działanie urządzenia nawet przez kilkanaście godzin. Wówczas trzeba jednak liczyć się z większą ceną tabletu.

Pamiętaj, że najbezpieczniejsze będzie stosowanie oryginalnego kabla zasilającego, który producent dołącza do tabletu. Zwykle są to zasilacze 2A podłączane do tabletu za pomocą gniazda USB. Unikaj naprężania kabla zasilacza – w ten sposób możesz zniszczyć gniazdo na płytce!

Jak zamocować tablet w samochodzie?

Jak zamontować tablet w samochodzie, aby trzymał się dobrze nawet na największych wertepach? Żeby umieścić tablet w samochodzie, najlepiej zainwestować w specjalny uchwyt, który utrzyma urządzenie w stabilnej pozycji.

Tablet należy przymocować do deski rozdzielczej, najlepiej w okolicach fabrycznego radia samochodowego. Warto jednak pamiętać, że łatwe i szybkie mocowanie tabletu będzie zależało od jego wagi. Przyczepienie 10-calowego urządzenia będzie trudne – o wiele lepszym wyborem będzie lżejszy, 7- lub 8-calowy tablet.

Domorośli, samochodowi majsterkowicze często decydują się na stworzenie własnych konstrukcji, które pozwalają uzyskać wysuwany tablet w samochodzie. Jeśli zależy ci na takim rozwiązaniu, najprościej będzie wykorzystać gotowe moduły przeznaczone do wysuwania radia lub kamerek cofania. Do przymocowania tabletu na stałe nadaje się również górny schowek.

Ile kosztują tablety do samochodu?

Przyzwoity, tani tablet z funkcją GPS możesz kupić już za około 400 złotych. Jeśli urządzenie ma służyć ci w celach służbowych i oczekujesz od niego totalnej niezawodności, warto przeznaczyć na tablet samochodowy nieco większy budżet.

Zaawansowane tablety dobrych marek cechują się większą pamięcią i szerszym zakresem funkcji, w tym np. miejscem na kartę SIM. Pewne jest natomiast to, że tablet do samochodu pozwalający na swobodny wybór aplikacji nawigującej jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

To, jaki tablet do samochodu wybrać, zależy od planowanego wykorzystania i częstotliwości użytkowania. Zakładając intensywne korzystanie z urządzenia, warto zdecydować się na wersję droższą, z rozbudowanymi funkcjami. Jeśli jednak tablet będzie używany okazjonalnie, proste opcje budżetowe w zupełności wystarczą.

Tablet do samochodu nie tylko dla kierowcy

Zaletą tabletu w samochodzie jest to, że z jego funkcjonalności mogą korzystać również pasażerowie. W dowolnym momencie można odpiąć urządzenie z uchwytu i wykorzystać je do przeglądania sieci, oglądania filmów czy pisania wiadomości. Jeśli podróżują z tobą dzieci, tablet samochodowy możesz zamontować na zagłówku, by maluchy mogły oglądać ulubione kreskówki.

Q&A

Jak wykorzystać tablet w samochodzie?

Tablet w samochodzie może stanowić cały system multimedialny. Z powodzeniem zastąpi nawigację, telefon czy radio. Tablet do samochodu zamiast radia pozwoli odtwarzać wybraną muzykę i ulubione playlisty w dowolnym momencie i bez ograniczeń. Wytrzymała pamięć i ekran w wysokiej rozdzielczości dadzą także możliwość umilenia sobie tkwienia w korkach ciekawym filmem.

Jak wstawić tablet do samochodu?

Montaż tabletu w samochodzie nie powinien stanowić problemu. Najprostszą i najwygodniejszą opcją jest zakup specjalnego uchwytu, pozwalającego na przytwierdzenie tabletu do deski rozdzielczej lub zagłówka. Zastępujący radio tablet do auta można także zamontować na kratce wentylacyjnej, obok wbudowanego sprzętu grającego.

Jaki tablet do oglądania bajek w samochodzie wybrać?

Tablet do samochodu dla dzieci zwykle montowany jest na zagłówku lub na „plecach” siedzenia. Większa przestrzeń daje możliwość wygodnego przytwierdzenia nawet 10-calowego urządzenia, które pozwoli dzieciakom na komfortowe oglądanie przygód ulubionych postaci. Wybierając tablet do bajek, warto postawić na większy ekran i większą wygodę.

Jaki tablet do samochodu? Polecane urządzenia

Zastanawiasz się, jaki tablet kupić? Poznaj 3 topowe tablety, które zamówisz na Ceneo.pl. Wśród użytkowników cieszą się ogromną popularnością i doskonałymi ocenami. Te urządzenia z pewnością umilą twoją podróż.

Huawei Mediapad T3

To 7-calowy tablet z funkcją GPS, który doskonale posłuży ci zarówno na co dzień, jak i w samochodzie. Jest bardzo lekki – waży zaledwie 245 gram – i cienki, dzięki czemu bez problemu zamocujesz go na desce rozdzielczej.

Lenovo Tab2

8-calowy tablet Lenovo z funkcją geolokalizacji cieszy się dobrą sławą dzięki świetnej jakości obrazu. Podczas postojów w podróży z przyjemnością będziesz oglądał na nim swoje ulubione filmy.

Samsung Galaxy Tab A

W tym małym, 7-calowym tablecie znajdziesz wszystko, co przyda ci się podczas podróży: GPS, doskonałej jakości baterię i ekran w formacie kinowym, pozwalający wygodnie przeglądać sieć.

Autorka: Joanna Stanuch