Data publikacji:

Wybieramy dobry antyperspirant męski

Szukasz skutecznego kosmetyku, który pomoże ci z nadmierną potliwością pod pachami? Strzałem w dziesiątkę będzie dobry męski antyperspirant, który bez problemu poradzi sobie i w trakcie dnia w pracy, i podczas intensywniejszego wysiłku. Jak wybrać ten odpowiedni? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu antyperspirantu i poznaj polecane kosmetyki dla mężczyzn!

antyperspirant męski

Dobry antyperspirant męski

Dobry antyperspirant męski, czyli jaki?

Półki sklepowe uginają się pod ciężarem antyperspirantów – jak zatem wybrać ten, który najlepiej będzie spełniać swoją rolę? Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakie ma składniki aktywne, składniki pielęgnujące, zapach oraz formułę. Równie ważne jest uświadomienie sobie, na jakim poziomie poci się organizm: raczej niewiele, normalnie, a może obficie? Poniżej przedstawiamy wskazówki, jak szukać, aby znaleźć najlepszy antyperspirant dla mężczyzn.

Zacznijmy od tego, czym tak właściwie jest antyperspirant męski. Kosmetyk, w przeciwieństwie do dezodorantu, ma za zadanie zmniejszyć wydzielanie potu i działać skutecznie przez minimum dobę. Najlepsze antyperspiranty męskie są w stanie działać do 72 godzin.

Pamiętaj, że nawet najlepszy dezodorant męski nie będzie tak skuteczny jak antyperspirant. Dlaczego? Dezodoranty mają za zadanie maskować zapach potu, natomiast antyperspiranty mają hamować wydzielanie się potu. Sekretem działania antyperspirantu jest odpowiedni skład. Kluczowe są tu substancje blokujące wydzielanie się potu: najczęściej to związki glinu. Są one w stanie zwężać kanaliki potowe, dzięki czemu skóra pozostaje sucha, świeża oraz pozbawiona nieprzyjemnego zapachu. Blokada kanalików potowych zostaje usunięta po umyciu skóry.

Antyperspiranty dostępne w drogeriach bardzo często zawierają kompleksy glinowo-cyrkonowe oraz hydroksychlorek glinu. Zapewniają umiarkowane ograniczenie pocenia i należy używać ich codzienne.

Z kolei ałuny (np. potasowy), czyli siarczany glinu, polecane są osobom, które niewiele się pocą. Dzięki temu, że nie występują wraz z nim inne substancje, doskonale sprawdzi się dla alergików i mężczyzn o wrażliwej skórze.

Jeśli natomiast problem pocenia się jest duży, dobrze jest użyć antyperspirantów z chlorkiem glinu. Mają one długotrwałe działanie i skutecznie hamują pocenie się nawet przez kilka dni.

Dobry antyperspirant powinien zawierać również substancje bakteriobójcze, ponieważ hamują one rozwój mikroorganizmów, w efekcie nieprzyjemny zapach nie ma prawa się rozwijać.

W składach warto również szukać substancji nawilżających. Dzięki nim skóra będzie wypielęgnowana oraz gładka. Dobrze jest wybierać te, które bazują na wyciągach roślinnych. Czego natomiast unikać? Alkoholu, który wysusza i podrażnia skórę, konserwantów, silikonów oraz parabenów.

Jaki antyperspirant męski wybrać?

Szukając dobrego antyperspirantu męskiego, masz do wyboru kosmetyki w różnych formach: sztyfcie, aerozolu, a nawet w kremie. Który z nich będzie strzałem w dziesiątkę?
  • Antyperspirant w sztyfcie – łagodny i skuteczny kosmetyk, który ogranicza pocenie się i pielęgnuje skórę pod pachami. Zazwyczaj jest bezzapachowy.
  • Antyperspirant w aerozolu dla mężczyzn – formuła zapewniająca dawkę świeżości i ochłodzenia, w której często znajdziesz alkohol. Właśnie dlatego kosmetyk nie jest polecany do skóry wrażliwej. Warto także unikać aplikacji od razu po goleniu.
  • Antyperspirant w kremie – nie cieszy się tak dużą popularnością, jak jego odpowiedniki w sztyfcie czy aerozolu. Warto jednak rozważyć jego zakup, jeśli jesteś właścicielem skóry wrażliwej. W tego typu formule znajdziesz nie tylko substancje ograniczające pocenie się, ale także te o właściwościach pielęgnacyjnych i chroniących przed podrażnieniami.
Jeśli chcesz zrezygnować z chemii i szkodliwych substancji, to świetnym wyborem będzie naturalny antyperspirant dla mężczyzn. W tego typu kosmetykach nie znajdziesz aluminium czy parabenów. Zamiast nich wykorzystuje się wyciągi roślinne.

Warto jednak pamiętać, że zazwyczaj nie są one tak skuteczne, jak sole glinu. Co więcej, wybrany antyperspirant męski powinien być łatwy i wygodny w użyciu oraz nie powodować powstawania białych plam na ubraniach. Nie ma nic gorszego, niż nieestetyczne ślady po kosmetyku na ciemnej bluzce czy koszuli.

Polecane dobre antyperspiranty dla mężczyzn

Wiesz już, na co zwrócić uwagę, wybierać dobry antyperspirant męski. Czas sprawdzić, które kosmetyki cieszą się największą popularnością wśród panów!

Rexona Deo Roll-On Men Active Fresh
to dobry antyperspirant bez aluminium, którego producent obiecuje skuteczność nawet przez 24 godziny! Kosmetyk chroni przed nieprzyjemnym zapachem, zawiera środki przeciwbakteryjne i jest w 100% wolny od soli glinu.
L'Oreal Men Expert Antyperpisant Theramic Resist to kolejny antyperspirant dla mężczyzn, który zapewnia długotrwałe uczucie świeżości i skutecznie chroni przed poceniem się w ciągu dnia. Kosmetyk w aerozolu jest przeznaczony dla każdego typy skóry.
Rexona Motion Sense Williams Racing spray to dobry antyperspirant męski, w którym zastosowano innowacyjną technologię Motionsense™. Dzięki niej składniki formuły aktywują się podczas wysiłku, wydzielając przyjemny i świeży zapach o nutach cytrusowo-ziołowych. Kosmetyk zapewnia skuteczną ochronę nawet przez 24 godziny i jest wolny od alkoholu.
Autor: Katarzyna Wendzonka, Agnieszka Ragus