Data modyfikacji:

Ranking najlepszych nawigacji do samochodu

Nic tak nie frustruje w podróży jak zgubienie się na trasie. Niezbyt przyjemnym akcentem jest też kluczenie po ciasnych uliczkach czy tłoczenie się w zakorkowanym mieście. Rozwiązaniem tych problemów jest nawigacja GPS. Sprawdź ranking najlepszych nawigacji do samochodu.

Czy warto kupić nawigację samochodową?

Mogłoby się wydawać, że w dobie smartfonów, darmowych aplikacji i nawigacji seryjnie montowanych w samochodach oddzielne nawigacje GPS odejdą do lamusa. Nawigacja samochodowa ma wiele zalet. Po pierwsze, jest znacznie dokładniejsza i szybsza od aplikacji na smartfona. Po drugie, ma mnóstwo funkcji niedostępnych w darmowych aplikacjach. Po trzecie, działa stabilniej i nie obsługuje całego szeregu innych aplikacji, które mogłoby przeszkadzać w trakcie jazdy. Najlepsze nawigacje samochodowe uwzględniają w czasie wyznaczania trasy tak wiele danych, że ryzyko utknięcia w korku lub zgubienia się spada do minimum.

Przeczytaj również: Wosk do samochodu: 4 polecane preparaty

1. TomTom Start 20 M EU45 – poręczna nawigacja samochodowa

TomTom Start 20 M EU45 to kompaktowa nawigacja samochodowa z wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 4,3 cala. Dzięki niewielkim rozmiarom idealnie sprawdzi się w małych autach miejskich. Nie zajmuje wiele miejsca na szybie i nie ogranicza widoczności. W zestawie znajduje się uchwyt do montowania nawigacji na szybie, kabel zasilający oraz ładowarka samochodowa.

2. Vordon 7 Europa – dbałość o każdy szczegół

Jeżeli poszukujesz nawigacji z dużym i czytelnym ekranem, Vordon 7 może przypaść ci do gustu. Dotykowy wyświetlacz HD o przekątnej 7 cali ułatwia korzystanie z precyzyjnych map, zawierających wiele przydatnych szczegółów. O płynne działanie dba natomiast procesor o taktowaniu 800 MHz oraz 128 MB pamięci RAM.

3. TomTom Go Professional 6250 Europa – dla profesjonalistów

Nawigacja TomTom Go Professional 6250, jak sama nazwa wskazuje, została stworzona z myślą o zawodowych kierowcach. Za jej pomocą nie tylko wyznaczysz trasę, ale też dowiesz się o ograniczeniach. Urządzenie umożliwia wyznaczenie trasy dla różnego rodzaju pojazdów, np. autobusów czy ciężarówek. Dzięki temu unikniesz ugrzęźnięcia w wąskiej uliczce lub pod niskim wiaduktem.

4. Mio Pilot 15 Europa – supertania nawigacja samochodowa

Niedroga nawigacja samochodowa Mio Pilot 15 Europa to dobra propozycja dla osób podróżujących sporadycznie. Zawiera mapy 45 państw Europy, które można dożywotnio aktualizować. Nawigacja GPS oferuje 4 trasy przejazdu do wyboru: łatwą, krótką, eco i najszybszą. Ułatwieniem jest asystent głosowy informujący nie tylko o momencie skrętu, ale też nazwie ulicy.

5. Mio Spirit 7700 Europa – idealna do miejskich wojaży

Kolejną propozycją od firmy Mio jest model Spirit 7700 Europa. Ciekawą funkcja nawigacji jest IQ Routes, czyli system inteligentnego wyznaczania trasy. W czasie każdej aktualizacji urządzenie pobiera informację o najpopularniejszych trasach przejazdu kierowców i na tej podstawie ustala najszybszą oraz bezproblemową drogę. Oprócz tego urządzenie samo uczy się twojego stylu jazdy, dzięki czemu dobiera kurs do twoich preferencji. Dużym ułatwieniem jest asystent parkowania, który znajdzie miejsce parkingowe nawet w zatłoczonym mieście.

6. Garmin Drivesmart 61 LMT-S Europa – zawsze aktualne informacje

W dzisiejszych czasach najkrótsza trasa niekoniecznie musi okazać się najszybszą. Duże znaczenie w wyznaczaniu drogi przejazdu ma uwzględnienie korków, robót drogowych czy stanu nawierzchni. Z tego względu niezwykle przydatny jest kontakt z Internetem. Garmin Drivesmart 61 LMT-S Europa dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi pobierze aktualne dane drogowe i wybierze najlepszą trasę, którą wyświetli na bezramkowym ekranie o przekątnej 6,95 cali. To wygoda użytkowania w najczystszej postaci.

7. Mio Spirit 8670 Europa – kompatybilna z telefonem

W modelu Mio Spirit 8670 informacje o korkach, robotach drogowych czy wypadkach przesyłane są dzięki systemowi TCM (Traffic Message Channel). Łączność Bluetooth umożliwia natomiast połączenie nawigacji z telefonem i wykorzystanie jej w roli zestawu głośnomówiącego. Wydajny akumulator pozwoli na korzystanie z nawigacji w trybie pieszym.

8. Garmin Drive 51 LMT-S Europa – nawigacja z rzutem obrazu

Na wielopasmowych drogach i kilkukondygnacyjnych skrzyżowaniach sam poglądowy przebieg trasy nie wystarczy. W takich przypadkach przyda się szczegółowy rzut sytuacyjny, który pomoże zorientować się na drodze i przygotować do kolejnych manewrów. Nawigacja Garmin Drive 51 LMT-S Europa obsługuje funkcję Foursquare, która pomoże znaleźć miliony szczegółowych lokalizacji, takich jak sklepy, restauracje, warsztaty lub miejsca rozrywki. Co więcej, poprowadzi cię do najbliższego dostępnego parkingu.

9. Navitel E500 Full – dla samochodów osobowych i ciężarowych

Nawigacje samochodowe firmy Navitel doskonale łączą wysoką jakość z niską ceną. Podobnie jest w modelu E500, który zawiera nie tylko mapy Europy, ale i Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy czy Rosji. Do zestawu dołączany jest rysik, który ułatwia obsługiwanie 5-calowego wyświetlacza. Na uwagę zasługuje funkcja nawigacji dla ciężarówek (na terenie Polski). To udogodnienie dostępne zazwyczaj w dużo droższych urządzeniach.

10. TomTom Go 500 Speak&Go EU45 – wygodne i bezpieczne sterowanie głosem

Zatrzymanie się celem wyszukania miejsca parkingowego, stacji benzynowej lub sklepu nie zawsze jest możliwe. Obsługa niewielkiego ekranu w czasie jazdy, dodatkowo zamontowanego dość daleko, jest tymczasem wyjątkowo niebezpieczna. Na szczęście jest rozwiązanie, które pozwala wyeliminować oba problemy – sterowanie głosowe. Nawigacja TomTom Go 500 Speak&Go reaguje na komunikaty dźwiękowe.

Autor: Szymon Sonik