Data publikacji:

Trymer Philips Multigroom. Jakie modele są dostępne? Jaki wybrać?

Jedna maszynka do brody, włosów i ciała? W wielu przypadkach to najlepszy wybór. Wielofunkcyjny trymer Philips Multigroom pozwoli Ci kompleksowo zadbać o ciało i pozbyć się owłosienia z najrozmaitszych miejsc. Jaki model trymera marki Philips wybrać? Czym różnią się poszczególne serie? Wyjaśniamy!
Arabian beard man model at stripped shirt

Trymer wielofunkcyjny do włosów, brody i ciała – czy to ma sens?

Idea stojąca za trymerami stworzonymi do wielu zadań jest prosta. Większość czynności pielęgnacyjnych w domu jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznych urządzeń. Zakup osobno trymera, golarki do brody, maszynki do strzyżenia włosów oraz golarki do ciała nie zawsze ma sens. Oczywiście jeden trymer nie pozwoli na wszystko, ale bez trudu wyznaczysz nim kontur zarostu, wygolisz klatkę piersiową czy podgolisz boki głowy. Możliwości trymera wielofunkcyjnego zależą w dużej mierze od dołączonych do zestawu głowic i końcówek.

Trymer Philips Multigroom – jakie końcówki?

Zakup uniwersalnego trymera to dobry pomysł zwłaszcza dla tych, którzy lubią regularnie odświeżać swój zarost czy fryzurę. Idealnie nadają się do prostych czynności pielęgnacyjnych, niewymagających wizyty u barbera. Choć wielofunkcyjny trymer nie będzie równie dobrą golarką, jak klasyczna maszynka do golenia, ani nie zgoli włosów na głowie tak dobrze, jak dedykowana maszynka do strzyżenia włosów, świetnie odnajdzie się w nieskomplikowanych zadaniach.
A możliwości takiego trymera są całkiem spore. Modele Philips Multigroom pozwalają na m.in. na golenie szyi, trymowanie zarostu, golenie ciała lub modelowanie fryzury. Bardziej zaawansowane trymery mają dołączone nasadki do cieniowania oraz regulowane nasadki, zapewniające większy zakres regulacji wysokości cięcia. Jakie głowice i nasadki można znaleźć w zestawie?
 • Metalowy trymer – to podstawowa funkcja każdego trymera wielofunkcyjnego. Większość modeli ma ostrza samoostrzące się, a niektóre z nich są w stanie ciąć w obu kierunkach.
 • Głowica do golenia nosa i uszu – jest to niewielka nasadka do golenia włosów rosnących w nosie. Można ją wykorzystać również do innych precyzyjnych zadań.
 • Głowica precyzyjna – jeśli zależy Ci na wycinaniu skomplikowanych wzorków lub chcesz dokładnie wymodelować zarost, głowica precyzyjna jest wręcz niezbędna.
 • Golarka do zarostu – zazwyczaj jest to klasyczna nasadka foliowa. W serii 9000 Philips oferuje jednak w zestawie osobną golarkę OneBlade.
 • Głowica do ciała – jest to nasadka do bezpiecznego golenia włosów na całym ciele.
 • Głowica do strzyżenia włosów – ma szerokość większą niż klasyczny trymer, dzięki czemu strzyżenie włosów na głowie jest szybsze. Najczęściej listwa tnąca ma szerokość około 40 mm.
 • Dodatkowe nasadki – dostępne w różnych rozmiarach, dzięki którym przytniesz zarost lub włosy na właściwą długość.
 • Na co zwrócić uwagę podczas zakupu trymera Philips Multigroom? Najważniejsze parametry

  Czym kierować się podczas wyboru trymera wielofunkcyjnego? Jak się okazuje, porównując modele, nie można skupić się tylko na liczbie końcówek. Są ważniejsze parametry, które mogą zadecydować o komforcie korzystania z urządzenia. Najważniejsze cechy to:
 • Długość pracy na jednym ładowaniu – modele z niższych serii wytrzymują około godziny na jednym ładowaniu. Te bardziej zaawansowane pozwalają na ciągłą pracę bezprzewodową przez około 3 godziny. To ważne, by trymer wielofunkcyjny mógł wykonać kilka zadań, jedno po drugim.
 • Długość ładowania – dla wielu osób jeszcze istotniejszym parametrem będzie czas ładowania. Godzina do pełnego naładowania to znakomity wynik, ale i 3 godziny nie powinny być problemem. Budżetowe modele mogą jednak wymagać nawet… 16 godzin. Ciekawą funkcją jest też szybkie, 5-minutowe ładowanie. Idealne, by dokończyć golenie.
 • System tnący – wszystkie maszynki Multigroom wyposażone są w samoostrzące się ostrza. Te z wyższych serii mają jednak system DualCut, umożliwiający cięcie w obu kierunkach. Przyspiesza to pielęgnację ciała.
 • Wodoodporność – golenie ciała bezpośrednio pod prysznicem pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnego bałaganu w łazience. Upewnij się, że trymer jest 100% wodoodporny.
 • Liczba końcówek – liczy się nie tylko liczba końcówek, ale również ich jakość. Najważniejsze są różnego rodzaju głowice, pozwalające na wykonanie bardziej precyzyjnych zadań.
 • Ergonomia – trymery Philips Multigroom z niższych serii wykonane są z plastiku. Te lepsze mają rękojeść pokrytą metalem. Czy wpływa to na żywotność? Niekoniecznie, ale na pewno podnosi estetykę urządzenia.
 • Rodzaj etui – miłym dodatkiem do zestawu jest sztywne etui, w którym każda głowica ma swoje miejsce. Do modeli budżetowych najczęściej dołączany jest woreczek, do którego wszystkie przedmioty wrzucone są luzem.
 • Jaką maszynkę Philips Multigroom wybrać?

 • Multigroom Series 3000 – trymery z serii 3000 to urządzenia 7 w 1, stanowiące absolutną podstawę. Oprócz klasycznej listwy tnącej w komplecie znajduje się jedynie nasadka do golenia nosa oraz uszu. Dostępne są również 2 nasadki do brody oraz 2 do zarostu. Do strzyżenia włosów producent przewidział tylko 1 nasadkę. Na jednym ładowaniu modele z tej serii wytrzymują godzinę i należy je ładować 16 godzin.
 • Multigroom Series 5000 – modele trymerów z wyższej serii oferują 9 w 1. Oprócz głowicy do nosa znajdziemy tę do precyzyjnego trymowania. Plusem jest regulowana nasadka do brody, z zakresem od 3 do 7 mm. Oprócz tego mamy do dyspozycji 2 nakładki do zarostu i 3 do włosów. Metalowy trymer wyposażony jest w system DualCut. Czas pracy urządzenia to 80 minut, a ładowanie trwa 16 godzin, jak w poprzednim modelu.
 • Multigroom Series 7000 – 3 godziny pracy urządzenia, 3 godziny do pełnego naładowania, 5 minut szybkiego ładowania. Już na pierwszy rzut oka modele z serii 7000 zapewniają większą efektywność pracy. Możliwości dodają trymerowi także dodatkowe głowice, np. głowica do modelowania, precyzyjna golarka, trymer do włosów w nosie i uszach czy golarka do ciała.
 • Multigroom Series 9000 – w tym przypadku możemy mówić nie tyle o trymerze, ile o zestawie. Do kompletu z serii 9000 dołączana jest bowiem osobna golarka One Blade, dostępna wraz z akcesoriami do golenia zarostu. Czas pracy trymera Multigroom to 2 godziny, natomiast maszynki OneBlade – 1 godzina.
 • Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Szymon Sonik