Data publikacji:

Milwaukee czy DeWalt – jakiej firmy wybrać sprzęt?

Milwaukee i DeWalt to marki świetnie rozpoznawalne przez profesjonalistów pracujących na co dzień z elektronarzędziami. Przekonajmy się zatem, czy oferta produktów obu firm jest ze sobą porównywalna i czy któraś z nich dominuje w konkretnym segmencie rynku. 
Contractor with Power Tool

Firma Milwaukee – podstawowe informacje

Milwaukee Electric Tool Corporation jest międzynarodową spółką skupiającą się na produkcji wszelkiego rodzaju elektronarzędzi oraz akcesoriów używanych podczas prac remontowo-budowlanych. Firma powstała oficjalnie w 1924 roku w amerykańskim mieście Milwaukee w stanie Wisconsin, od którego wzięła swoja nazwę. Już w pierwszych latach swojej działalności marka miała bardzo zróżnicowany katalog produktów, w tym pilarki, szlifierki oraz elektryczne młoty. Jako jedna z pierwszych na rynku wprowadziła do sprzedaży wiertarki udarowe. 
Dzięki kontraktom podpisanym z amerykańską marynarką, Milwaukee dynamicznie rozwijało się podczas II wojny światowej oraz niedługo po jej zakończeniu, wprowadzając do sklepów wiele innowacyjnych produktów. Od 2005 roku spółka jest częścią chińskiej korporacji Techtronic Industries, do której należy między innymi marka narzędziowa Ryobi. Dzięki nowemu właścicielowi produkty Milwaukee dostępne są na całym świecie. Firma produkuje swoje urządzenia w Chinach, Niemczech, Meksyku, USA i Wietnamie. 

Milwaukee – produkty i ich charakterystyka

Firma Milwaukee oferuje niezwykle szeroki wybór narzędzi budowlano-remontowych, warsztatowych, a także przeznaczonych do pielęgnacji ogrodów. Wszystkie produkty marki są rozpoznawalne na pierwszy rzut oka dzięki czerwono-czarnej kolorystyce oraz dobrze widocznym białym logo. Urządzenia przeznaczone są zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.
Wśród najpopularniejszego elektronarzędziach Milwaukee wymienić możemy wiertarko-wkrętarki, wyrzynarki, frezarki, młoty udarowe, zakrętarki, piły elektryczne, zakrętarki, opalarki, szlifierki i polerki. Bezprzewodowe modele korzystają z uniwersalnego systemu akumulatorów Milwaukee, które można podłączać do wielu różnych kompatybilnych urządzeń producenta.
Milwaukee specjalizuje się też w narzędziach pneumatycznych, takich jak klucze lub gwoździarki. Firma oferuje również sprężarki i przeznaczone do nich akcesoria. 
Spółka ma również bardzo bogaty katalog mebli i akcesoriów, dzięki którym uporządkujemy każdy warsztat i poprawimy komfort pracy. Na uwagę zasługują tutaj szafki i regały, skrzynki i torby narzędziowe, wieszaki, haki, a także bardzo zróżnicowany wybór lamp. Z logo Milwaukee kupimy nawet radia odporne na pył i uszkodzenia mechaniczne.
Milwaukee sprzedaje ponadto dziesiątki różnych drobnych narzędzi ręcznych, takich jak śrubokręty, nożyce, noże, klucze, młotki, a także poziomice, taśmy miernicze lub dalmierze.

Firma DeWalt – podstawowe informacje

DeWalt Industrial Tool Company, podobnie jak Milwaukee, jest amerykańską firmą specjalizująca się w produkcji narzędzi do pracy w warsztacie lub na placu budowy. Powstała ona w 1924 roku i w pierwszych dekadach swojego istnienia rozwijała się bardzo dynamicznie, szybko rozszerzając katalog swoich produktów. W 1960 roku została zakupiona przez spółkę Stanley Black & Decker, która jest jej właścicielem do dziś. Produkty DeWalt wytwarzane są w USA oraz częściowo w wielu innych krajach, takich jak Brazylia, Chiny, Włoch, Niemcy, Wielka Brytania czy Czechy. 
Firma cieszy się sporą renomą wśród użytkowników i jest rozpoznawalna na całym świecie. Narzędzia producenta wykorzystują zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Marka jest znana również ze swoich kontaktów ze sportami samochodowymi. Przez wiele lat DeWalt sponsorowało zawodników w amerykańskich wyścigach Nascar. Od 2021 roku spółka jest natomiast partnerem teamu McLaren, biorącego udział w zawodach Formuły 1.

DeWalt – produkty i ich charakterystyka

Podobnie jak w przypadku innych liczących się producentów narzędzi, urządzenia DeWalt są łatwo rozpoznawalne dzięki charakterystycznemu kolorowi ich obudowy – amerykańska spółka postawiła tutaj na barwę żółtą i czarną. DeWalt oferuje sprzęt w praktycznie wszystkich kategoriach, w których operuje Milwaukee.
Elektronarzędzia DeWalt to klasyczne wiertarko-wkrętarki, piły, frezarki, strugi, szlifierki, polerki, zakrętarki, młoty, wyrzynarki, opalarki itd. Wszystkie bezprzewodowe modele korzystają z uniwersalnych systemów akumulatorowych producenta, dzięki czemu baterię można bez problemu przenosić z jednego urządzenia do drugiego.
W ofercie DeWalt znajdziemy też bardzo duży wybór narzędzi ręcznych, dostępnych samodzielnie lub w zestawach. Nie brakuje tu też akcesoriów pomiarowych, takich jak poziomice i miarki. 
Tak jak Milwaukee, DeWalt dostarcza też urządzenia pneumatyczne oraz kompatybilne z nimi sprężarki.
Z DeWalt urządzimy też kompleksowo cały profesjonalny lub amatorski warsztat. Firma produkuje bowiem wiele elementów wyposażenia, takich jak stojaki, skrzynki, torby, lampy, stoły i organizery. Wśród proponowanych gadżetów znajdziemy też radia przeznaczone do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego.

Milwaukee czy DeWalt

Jak widać, oferta produktowa Milwaukee i DeWalt jest niezwykle zbliżona pod względem liczby oraz rodzaju oferowanego sprzętu oraz akcesoriów. Oznacza to, że decydując się na wyposażenie garażu lub warsztatu, możemy postawić wyłącznie na jednego producenta. Wybór jest więc tutaj kwestią indywidualnych preferencji. Niewątpliwym plusem jest tutaj również fakt, że obaj producenci oferują pełne wsparcie gwarancyjne oraz techniczne na terytorium Polski.