Data publikacji:

Jaki prezent dla emeryta policjanta?

Jeśli jeden z członków Twojej rodziny lub przyjaciel jest emerytowanym policjantem, być może zastanawiasz się, jaki prezent byłby dla niego najlepszy. Za długie lata na służbie warto pomyśleć o czymś wyjątkowym, co wzbudzi w nim miłe wspomnienia. Jaki prezent wybrać dla policjanta odchodzącego na emeryturę?
prezent dla policjanta emeryta

Prezent dla policjanta – impreza niespodzianka 

Istnieje wiele opcji, z których możesz wybierać, szukając prezentu dla kogoś, kto jest na emeryturze. Jedną z propozycji byłoby podarowanie czegoś praktycznego, takiego jak organizer lub gadżet. Bardziej osobistą opcją może być kupienie czegoś, co przypomina o czasie, jaki spędzili na pracy policjanta, na przykład pamiątki. Z racji tego, że wykonywany zawód ma dość poważny charakter, ponieważ policjant ma za zadanie strzec bezpieczeństwa obywateli, prezent dla niego powinien być przede wszystkim praktyczny i stosowny.
Z uwagi na fakt, że przejście na emeryturę oznacza spore zmiany w życiu każdej osoby, a zwłaszcza osoby mundurowej, bardzo miło jest docenić ją drobnym upominkiem.
Jednym z pomysłów może być wyprawienie pożegnalnego przyjęcia. Na takie wydarzenie warto zaprosić wszystkich kolegów z pracy, znajomych oraz bliskich. Jako motyw przewodni ustalamy elementy związane z pracą osoby, dla której organizujemy imprezę. Na przyjęcie dla emerytowanego policjanta, aby stworzyć niepowtarzalny klimat, można przygotować balony w kształcie pistoletów, policjantów czy kajdanek, do tego jako kolory przewodnie wybrać biały, szary oraz niebieski.
Prezentem niematerialnym, który mógłby sprawić przyjemność emerytowanemu policjantowi, jest bon na masaż, karnet na gorące źródła, wyjazd w góry czy nad morze. Z nieco mniej naciągających budżet prezentów można wybrać voucher do kina lub bilet na koncert.

Elegancki upominek dla policjanta

Uniwersalne, eleganckie prezenty dla odchodzącego na emeryturę policjanta to zawsze dobry wybór. Jedną z propozycji jest skórzany pasek, który przyda się w każdej sytuacji, zarówno na co dzień, jak i większe wyjścia.
Kolejnym fajnym pomysłem na prezent dla policjanta jest krawat, który można wybrać w oryginalnym wzorze lub z motywem pasującym do wykonywanego zawodu.
Strzałem w dziesiątkę będzie galanteria skórzana, czyli rękawiczki z pięknym wykończeniem, portfel czarny albo brązowy. Szalik na zimę, golf, koszula – to także bezpieczne i praktyczne wybory. Jeśli wiemy, jaki gust ma osoba, której wręczamy prezent, bez problemu dobierzemy odpowiednią garderobę do jej stylu.
Bardzo elegancko prezentują się szklanki do whisky, które można zamówić w pięknej drewnianej skrzynce z wygrawerowanym imieniem lub dedykacją.

Śmieszne prezenty dla policjanta

W internecie możemy znaleźć wiele stron ze śmiesznymi prezentami dla policjantów. Kubki w kształcie granatów, breloki kajdanki, naboje. Kufel do piwa z pistoletem zamiast ucha do trzymania to również ciekawa propozycja. Dodatkowym gadżetem do prezentu dla policjanta może być długopis pocisk lub otwieracz do butelek strzelba.
Do śmiesznych prezentów można zaliczyć również ręcznik, leżak ogrodowy, a nawet figurkę gumową z podobizną.
Z pewnością powyższe propozycje rozbawią każdego policjanta, mogą być świetnym, wesołym akcentem do prezentu.

Prezent dla emerytowanego policjanta – pamiątka

Bardzo elegancką pamiątką dla policjanta emeryta jest karafka z personalizowanym grawerem oraz dwie szklanki. Do takiego naczynia można wlać ulubiony trunek naszego kolegi, a na jego froncie napisać piękną dedykację.
Elementem, który zawsze będzie przypominał policjantowi o zawodzie, jest poduszka z jakimś fajnym napisem, imieniem, identyfikatorem i tytułem. Taki przedmiot może położyć sobie w salonie lub sypialni w widocznym miejscu.
Kieszonkowy organizer lub nieco większy planner to super sprawa, aby emerytowany policjant mógł sporządzać drobne zapiski i najważniejsze rzeczy, sprawy do załatwienia. Taki przedmiot można spersonalizować, napisać dedykację na okładce lub pierwszej stronie. Jak notatnik, to przydać może się również długopis lub pióro z grawerem. Zazwyczaj są one pakowane w bardzo ładne i eleganckie opakowania, które nie wymagają od nas dodatkowych pudełek ozdobnych.
Świetną pamiątką będzie ręcznie namalowany obraz, który będzie przedstawiał podobiznę osoby, dla której przeznaczony jest prezent. Zabawną alternatywą może być karykatura, której wykonanie zlecamy na podstawie zdjęcia (koniecznie powinno to być zdjęcie policjanta w mundurze). To z pewnością zabawny akcent, który będzie przywoływał miłe wspomnienia.
W internecie dostępne są kartki okolicznościowe w rozmiarze XXL, które robią wrażenie. Widnieje na nich najczęściej napis gratulacyjny z okazji przejścia na emeryturę oraz miejsce na wpisanie tytułu oraz imienia naszego byłego policjanta.

Prezent dla emerytowanego policjanta

Powyższe pomysły to te najczęściej wybierane i najbardziej polecane przez innych. Wybór idealnego prezentu zależy jednak głównie od preferencji i zainteresowań osoby, której chcemy go wręczyć. Jeśli jest smakoszem whisky, trafionym prezentem będą szklanki lub karafka, jeśli mimo odejścia na emeryturę wciąż ma sporo zajęć i aktywnie spędza czas, można mu sprawić organizer.
Jeśli chcemy kupić coś symbolicznego do większego prezentu, który już mamy skompletowany, można w takim wypadku postawić na jakiś śmieszny gadżet lub drobną pamiątkę.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!