Data modyfikacji:

Jak wybrać maszynkę do brody? Polecane modele

Maszynka do brody to podstawa w łazience każdego brodacza. Jaką wybrać, aby spełniała wszystkie twoje oczekiwania? Czym różni się maszynka od golarki i trymera? Zapraszamy do poniższego poradnika po garść praktycznych i przydatnych informacji.

Polecamy: Stylizacja brody

maszynka do brody

Jak wybrać maszynkę do brody?

Maszynka do brody – różnice między maszynką, golarką i trymerem

Maszynka do brody to niewielkie urządzenie, którego zadaniem jest podcinanie brody i włosów na pożądaną długość. Mimo że maszynki są przede wszystkim przeznaczone do skracania włosów na głowie, to specjalne nakładki umożliwiają również używanie ich do zarostu. Kupując maszynkę, macie zatem produkt 2w1.

Czy golenie zarostu maszynką ma jakieś wady? Może nie być tak precyzyjne, jak przy użyciu trymera i maszynką znacznie trudniej usunąć włosy z trudno dostępnych miejsc, np. tuż przy wargach czy uszach.

Czym są golarki do brody? Umożliwiają one całkowite usunięcie zarostu. Sprawdzą się dla panów, którzy nie noszą brody i chcą szybko oraz efektownie pozbywać się owłosienia z twarzy.

A teraz przejdźmy do trymerów, które są ostatnio coraz popularniejsze. Trymer pozwala całkowicie zgolić zarost, podciąć go lub szykownie wymodelować. Ponadto odpowiednie końcówki sprawiają, że trymerem możecie usuwać zbędne owłosienie z uszu czy nosa. Trymer raczej nie nadaje się do golenia włosów na głowie.

Maszynka do brody będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ale nie wiesz, czym kierować się podczas jej zakupu? Informacje zawarte poniżej z pewnością rozwieją wszystkie twoje wątpliwości i pomogą ci wybrać urządzenie skrojone na miarę twoich potrzeb.

Maszynka do golenia brody – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jakie funkcje powinna mieć dobra maszynka do strzyżenia brody? Sprawdź poniżej. 

Odpowiednia nakładka umożliwiająca pracę nad zarostem

To konieczne, jeśli wybraną maszynką chcesz golić włosy i brodę. Taka nakładka ma zazwyczaj kilka ustawień długości, dzięki którym możesz dopasować zarost do własnych preferencji.

Zdejmowane ostrza

Dzięki nim łatwo wyczyścisz maszynkę, a przecież podczas golenia higiena powinna być na pierwszym miejscu.

Zasilanie

Sieciowe (maszynka pracuje tylko wtedy, kiedy jest podłączona do kontaktu), akumulatorowo-sieciowe (wystarczy naładować akumulator i cieszyć się z bezprzewodowej pracy, a jednocześnie można używać maszynki wtedy, gdy jest podłączona do kontaktu) czy akumulatorowe – sam wybierz, jakie będzie dla ciebie najbardziej odpowiednie.

My zalecamy jednak stawiać przynajmniej na maszynki o zasilaniu akumulatorowo-sieciowym lub wyłącznie akumulatorowym. Dlaczego? Ponieważ praca na długim kablu może być mało komfortowa – szczególnie w podróży.

Liczba ustawień długości

Dzięki temu będziesz mógł naprawdę precyzyjnie podciąć włosy lub brodę. Najlepsze maszynki mają nawet 60 ustawień długości, a przeciętny sprzęt posiada około 20 i więcej. Jeśli twoja maszynka ma ci też służyć do zarostu, to lepiej unikaj maszynek, które mają jedynie 4 ustawienia długości. Dlaczego? Nie stworzysz nimi wielu stylizacji, a twoje możliwości podcięć będą mocno ograniczone.

Możliwość mycia pod wodą

To znacznie ułatwia kwestie higieniczne. Ta opcja nie jest konieczna, jeśli wybrana przez ciebie maszynka ma zdejmowane ostrza.

Jaka maszynka do brody? Ranking 

Skoro mamy już omówione wszystkie kwestie techniczne, to teraz pora skupić się na kilku polecanych modelach. Wszystkie maszynki przedstawione w poniższym rankingu mają świetne opinie w serwisie Ceneo.pl, co gwarantuje ci pewny i sprawdzony zakup. Zresztą sprawdź sam, czy spośród poniższych propozycji uda ci się znaleźć golarkę dla siebie.

Philips, Maszynka do strzyżenia QC5115/15

Maszynka do włosów o zasilaniu sieciowym. Mimo że produkt nie posiada specjalnej nakładki ułatwiającej strzyżenie brody, to 11 ustawień długości zagwarantuje ci perfekcyjne podcięcie nawet krótkiego zarostu.

Co więcej, producent obiecuje, że maszynka nadaje się świetnie nawet do strzyżenia włosów u dzieci – dzięki wyjątkowo cichej pracy twoje pociechy nie będą się bały podcinania kosmyków.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na zaokrąglone nasadki i ostrza, zapobiegające podrażnieniom i zadrapaniom skóry. Nie zapominajmy o tych ostatnich – te nie wymagają ostrzenia oraz dodatkowego smarowania.

Philips, Maszynka do strzyżenia włosów HC3510/15

Samoostrzące się ostrza ze stali szlachetnej, 13 ustawień długości i nasadka do strzyżenia brody to tylko nieliczne z zalet kolejnej maszynki od Philips. Warto zwrócić również uwagę na technologię Trim-n-Flow, dzięki której włosy nie zapychają urządzenia, a cały proces golenia przebiega szybko i płynnie.

Maszynka ma również zasilanie sieciowe oraz zdejmowane ostrza, co znacznie ułatwia jej czyszczenie. Za co doceniają ją testujący? Za wysoką precyzję, trwałość, cichą pracę, wygodę użytkowania oraz świetny stosunek ceny do jakości.

Remington Alpha HC5150

Maszynka umożliwiająca strzyżenie zarówno na mokro, jak i na sucho. 15 ustawień długości, zasilanie sieciowo-akumulatorowe, wskaźnik ładowania i silnik Pro Power, który doskonale strzyże nawet wyjątkowo grube włosy.

Warto dodać, że akumulator maszynki zyskuje pełne naładowanie już po 90 minutach, a bezprzewodowo maszynka może pracować nawet 30 minut. Za co urządzenie od Remington cenią testujący? Za lekką i wygodną konstrukcję, cichą pracę, precyzję strzyżenia i trwałość wykonania.

Philips Series 9000, Maszynka do strzyżenia włosów

Kolejne urządzenie od marki Philips w naszym rankingu. Maszynka posiada zasilanie akumulatorowo-sieciowe, ma tytanowe ostrza, 400 ustawień długości, a po jednym ładowaniu jest w stanie działać bezprzewodowo nawet dwie godziny!

Na uwagę zasługuje również jej wygodny, dotykowy wyświetlacz, funkcja Turbo, dzięki której zwiększysz prędkość strzyżenia oraz regulowane nasadki grzebieniowe. Za co testujący cenią tę maszynkę? Przede wszystkim za świetny stosunek ceny do jakości, cichą pracę, przyciągający wzrok design oraz intuicyjną obsługę.

Braun, Strzyżarka HC5050 HAIRCLIP

Zasilanie sieciowo-akumulatorowe, 17 ustawień długości i możliwość mycia maszynki pod bieżącą wodą, to tylko niektóre z parametrów strzyżarki od Braun. Kupując maszynkę, w zestawie otrzymujesz dwie nasadki – jedna umożliwia stworzenie stylizacji o długości od 3 do 24 mm, a druga od 14 do 35 mm. Ta pierwsza świetnie sprawdzi się zatem do podcinania brody, a druga do strzyżenia włosów na głowie.

Dzięki super ostrym stalowym ostrzom maszynka jest niezwykle precyzyjna i wydajna nawet przy gęstych włosach. Testujący cenią ją przede wszystkim za dużą moc, cichą pracę oraz za to, że strzyżarka nie zapycha się włosami, co mogłoby spowolnić i utrudnić strzyżenie.

BaByliss for men, Maszynka do strzyżenia E976E Titanium

Zasilanie sieciowo-akumulatorowe, 26 ustawień długości, zdejmowane ostrze ze stali karbonowej i nasadka grzebieniowa do przycinania brody. Testujący cenią maszynkę przede wszystkim za jakość wykonania oraz efektywne i precyzyjne strzyżenie. Jeśli szukacie zatem maszynki w atrakcyjnej cenie i nie potrzebujecie zbyt wielu dodatkowych funkcji, to ten produkt jest zdecydowanie wart waszej uwagi.

Autorka: Klaudia Borycka