Data modyfikacji:
zegarki drewniane

Zegarek z drewna i inne dodatki

Z każdym rokiem coraz bardziej popularna staje się biżuteria męska wykonana z drewna. Surowiec ten jest ciekawą alternatywą zarówno dla srebra oraz złota, jak i wyrobów skórzanych. Najlepszym tego przykładem są drewniane spinki do mankietów i zegarki. Zobacz modne zegarki męskie wykonane z drewna.

Zegarek z drewna i dodatki z drewna

Kiedy nosić zegarek z drewna?

Drewno większości z nas kojarzy się z solidnością oraz ciepłem. Współcześnie projektanci wnętrz bardzo chętnie eksperymentują z tym surowcem i zauważają, że świetnie łączy się z różnego rodzajami materiałami. Dlaczego więc nie przenieść tych doświadczeń na męskie akcesoria? Choć bransolety z koralikami funkcjonują w modzie już od dawna, to nie przypadają do gustu każdemu mężczyźnie. Taki typ biżuterii wygląda świetnie w połączeniu z letnimi stylizacjami, ale niekoniecznie sprawdzi się w bardziej eleganckich zestawach. Mimo wszystko moda na wyroby z drewna nie przestaje nas zaskakiwać. Na rynku bez problemu znajdziemy biżuterię męską, która z całą pewnością może być noszona do klasycznych koszul i garniturów.

Mucha męska z drewna i spinki z drewna

>Bodaj największą popularnością cieszy się zegarek z drewna. Trudno zresztą się temu dziwić, skoro ten typ biżuterii męskiej jest zupełną nowością na rynku. Wyróżnia się on ręcznym wykonaniem, które przekłada się na unikatowość każdego egzemplarza. Zegarek z drewna tworzony jest z hebanu, dębu, klonu oraz innych orientalnych gatunków drzew. Jego koperta cechuje się dużym minimalizmem, a pasek wykonany jest najczęściej ze skóry ekologicznej lub nylonu pochodzącego z recyklingu. Z kolei tarcza występuje zarówno w wersji drewnianej, jak również kamienia naturalnego.

Zegarek z drewna w zależności od konkretnego modelu wyposażony jest w analogowy lub kwarcowy system. Ten rodzaj biżuterii męskiej znajdziemy w naturalnych kolorach drewna, a także w odcieniach niebieskiego, różu, czerni i szarości. Z całą pewnością taki dodatek cechuje się niezwykle oryginalnym designem, który łączy w sobie naturalność i nowoczesność.

Zegarek z drewna idealnie sprawdzi się zarówno w casualowych stylizacjach, jak i tych bardziej formalnych. Ze względu na swój minimalistyczny wygląd, tego typu biżuteria męska może być z powodzeniem noszona przez osoby w każdym wieku. O ile różnego rodzaju trendy „Eco” często nie znajdują zwolenników w szerszym środowisku, to przykład drewnianego zegarka pokazuje, że dbałość o środowisko i nowoczesne podejście do mody może przynieść bardzo ciekawe efekty.

Mucha męska i spinki

Innymi dodatkami z drewna będą mucha męska i krawat. Trzeba przyznać, że jest to bardzo oryginalne podejście do tematu tradycyjnych akcesoriów. O ile pierwszy typ dodatku możemy zestawić z większością naszych koszul, to w przypadku krawatu zadanie może okazać się odrobinę trudniejsze. Na rynku znajdziemy muchy męskie w jednolitym kolorze oraz te posiadające różnego rodzaju wzory. Każdy model modelu pokryty jest specjalnym olejem, który zachowuje naturalny kolor drewna oraz chroni surowiec przed warunkami zewnętrznymi.
Z kolei krawat wykonany jest z równo powycinanych drewienek, które połączone są ze sobą specjalną linką. Dzięki temu każdy model zachowuje odpowiednią giętkość umożliwiającą swobodne zakładanie go na koszulę i poruszanie się w nim. Pomimo tego możemy mieć wiele wątpliwości co do użyteczności i komfortu noszenia takiego krawata.

 Zupełnie inaczej przedstawiają się natomiast spinki do mankietów. Podobnie, jak w przypadku zegarka z drewna wykonane są one z różnego rodzaju gatunków drzew. Srebrne zapięcia bardzo dobrze komponują się z ciemniejszym lub jaśniejszym kolorem drewna, a także nadają poszczególnym modelom spinek bardziej szykownego charakteru. Choć na rynku znajdziemy modele z różnego rodzajami grawerowań (np. znak supermena), to o wiele korzystniej wyglądać będą te prostsze. Taki typ biżuterii męskiej warto zakładać do eleganckich koszul i sportowych garniturów. Drewniane modele w przeciwieństwie do tych złotych są bardziej wyważone i mniej rzucają się w oczy.


Jak wybrać drewniane oprawki?

Dużym powodzeniem cieszą się takżedrewniane oprawki. Cechują się one niezwykłą lekkością oraz – co oczywiste ze względu na wykorzystany surowiec – wytrzymałością. Tego typu dodatek garderoby wykonany jest najczęściej z brzozy lub bambusa. Jego fason wprawdzie nie odróżnia się w większym stopniu od tradycyjnych modeli oprawek, ale dzięki naturalnemu surowcowi nabiera on dodatkowej elegancji. Drewno okaże się dobrym pomysłem zarówno w przypadku okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Z całą pewnością tego typu oprawki będą przyciągać wzrok otoczenia.

Wbrew pozorom drewniana biżuteria męska nie musi być jedynie dodatkiem dla hipsterów lub żarliwych ekologów. Drewniany zegarek będzie pasować do niemal każdej stylizacji, a mucha męska nada oryginalnego charakteru formalnemu strojowi. Ekologiczny wymiar biżuterii powinien być dodatkową zachętą do wybierania tego typu produktów.

Bartłomiej K.