Data modyfikacji:

Modne garnitury ślubne dla pana młodego 2024

Kilka stylizacji i pomysłów na modny strój pana młodego – niekonwencjonalne propozycje i tradycyjne rozwiązania. Sprawdź modne modele garniturów ślubnych w 2024 roku.

garnitur dla pana młodego

Jak w 2024 roku wybrać odpowiedni garnitur ślubny?

Wybór odpowiedniego stroju na ślub dla pana młodego może być równie trudnym zadaniem, jak i dobranie odpowiedniej sukni ślubnej dla pani młodej. W 2024 roku stylizacje i pomysły na ślubny wygląd przyszłego małżonka są bardzo ciekawe. Sprawdź, jakie modele (od tych niekonwencjonalnych po tradycyjne) górują w 2024 roku i na który z nich się zdecydować.

Garnitur na wesele – jak dobrze i mądrze wybrać?

Podstawowym błędem w trakcie wyboru garnituru ślubnego jest to, że nie dobiera się go do sylwetki i urody pana młodego. Często bywa, że narzeczony już od początku marzy o konkretnym garniturze i nie daje sobie nawet szansy na przymierzenie innego wzoru czy też fasonu.

W wyniku złego dobrania garnituru ślubnego do sylwetki pana młodego w tym najważniejszym w życiu dniu widoczne są np.:

  • niewłaściwe długości klap
  • zła szerokość i liczba guzików (niepoprawnie dobrana do urody mężczyzny)
  • zbyt szerokie lub wąskie ramiona
  • obcisłe uda
  • za długie/krótkie nogawki.

Jaki garnitur ślubny jest najlepszy dla mężczyzn mocno zbudowanych?

Mężczyźni, którzy są szerocy w barkach, powinni wybrać takie fasony garniturów, które posiadają nieco szersze marynarki i szersze spodnie. Nie mogą one być oczywiście za szerokie i negatywnie wpływać na urodę przyszłego męża.

Ważne jest, aby szeroko zbudowany pan młody nie wybierał garniturów ślubnych dedykowanych dla szczupłych osób, które mają wąskie ramiona.

Jak dobrać garnitur ślubny dla mężczyzn wysokich i potężnie zbudowanych?

Jeśli pan młody jest wysoki i potężnie zbudowany, powinien wybrać marynarkę do garnituru, która ma nieco węższe ramiona i płaski tors (nie ma wybrzuszeń sztywnika).

Oczywiście dla niekonwencjonalnych sylwetek proponujemy uszycie odpowiedniego garnituru. Niektórzy mężczyźni, zwłaszcza ci o wyjątkowo rozrośniętych sylwetkach, decydują się na uszycie w 100% spersonalizowanego garnituru ślubnego.

Jakie fasony garniturów ślubnych są najlepsze dla mężczyzn z wydatnym brzuchem?

Panowie, którzy mają wypukłe brzuchy, powinni postawić na garnitury ślubne o fasonie z rozbudowanymi ramionami i szerokim, usztywnionym torsem. Proponujemy wybranie marynarki jednorzędowej, gdyż dwurzędowa może niekorzystanie odstawać.

Jaka stylizacja ślubna sprawdzi u mężczyzn z krótkimi nogami?

Taki mężczyzna powinien zwracać szczególną uwagę na długość marynarki. Im będzie dłuższa, tym bardziej skróci nogi. Panowie z krótkimi nogami powinni zdecydować się także na muszkę lub ewentualnie krawat o średniej długości.

Niekonwencjonalne modele garniturów ślubnych 2024

Długość klap

Ma ona znaczący wpływ na korekcję sylwetki mężczyzny. Im niżej marynarkę można zapinać, tym lepiej jest w stanie zamaskować brzuch i wypukłą klatkę piersiową.

Butonierka

Często myloną z poszetką butonierka jest zamarkowaną lub przeciętą dziurka, którą umieszcza się w klapie marynarki. W ostatnich latach butonierka ponownie wróciła do mody. Włóż do niej kwiat, na przykład goździk, aby dodać swojej stylizacji powiewu świeżości.

Poszetki

Poszetka to ciekawe uzupełnienie stylizacji. Najlepiej, gdy będzie bez połysku, bez wzorów oraz z jedwabiu lub bawełny. Ponadczasową klasyką jest biała poszetka.

Nakładane kieszenie

Występują najczęściej w garniturach sportowych. Mogą jednak pojawić się w bardziej tradycyjnych garniturach. Warto jednak pamiętać, że nadają stylizacji większego luzu.

Zapięcia w fasonach klasycznych

Idealnie korygują sylwetkę. W marynarkach dwurzędowych na jeden guzik zapięcie znajduje się na wysokości kieszeni.

Klapki na kieszeniach

Marynarki jednorzędowe oraz dwurzędowe mogą posiadać klapki, ale nie muszą. Wyjątkiem jest marynarka smokingowa, której kieszenie są tylko bez klapek na kieszeniach.

Nogawki

W modzie włoskiej popularne są wąskie lub zwężające się nogawki. Ciekawie wyglądają również dłuższe nogawki, czyli z załamaniem linii kantu.

Rozporki

Marynarka smokingowa nie ma rozporków. W pozostałych typach mogą być, ale nie muszą.

Kamizelka

Ma zazwyczaj taki sam materiał, co spodnie. Idealnie wygląda przy rozpiętej marynarce, wysmuklając sylwetkę.

Modne kolory i wzory garniturów w 2024 roku

Panowie najczęściej decydują się na kolor: granatowy, niebieski, szary, grafitowy. Niektórzy szukają bardziej unikatowych kolorów, pasujących do urody: zielonych czy bordowych. W modzie są też garnitury w kratkę, dwukolorowe, fraki.

Powyższe wskazówki z pewnością pomogą wybrać trafny i dopasowany garnitur na ślub. Warto pamiętać, że każdy modny wzór i fason można dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Rok 2024 w modzie ślubnej stawia na kolory, dopasowanie i indywidualne podejście do sylwetki.

Autorka: Karolina Siejda