Warstwy są w modzie: jak ubierać się na cebulkę?

Odpowiedź na pytanie zadane w tytule wydaje się prosta, ale jeśli chcesz równocześnie dobrze wyglądać i ubrać się tak, by czuć się komfortowo na zewnątrz i w biurze, musisz dobrze skomponować warstwy.

Przeczytaj również:Elegancki mężczyzna na co dzień
warstwowe ubieranie się

Sylwetkowe wskazówki

Na początek kilka stylowych wskazówek związanych z sylwetką. Warstwy mają tendencje do jej poszerzania, więc mężczyźni przy kości powinni komponować strój na cebulkę z ubrań dopasowanych i uszytych z cieńszych tkanin. Panowie o figurze ołówka mogą swobodnie eksperymentować z grubszymi swetrami noszonymi do wełnianych marynarek lub w ich zastępstwie - w tym wypadku warstwy są atutem.

Jak się ubierać na cebulkę?

Strój na cebulkę komponuj zgodnie z zasadą „od najcieńszego do najgrubszego”, a więc tak, by najcieńsze tkaniny znalazły się blisko ciała, a najgrubsze wykańczały zestaw. Dzięki temu pozbywając się kolejnych warstw będziesz mógł stopniowo dostosowywać strój do warunków panujących w pomieszczeniu. Takie stylizacje warto komponować z ubrań uszytych z przewiewnych tkanin, które nie spowodują nadmiernego pocenia.

Uważaj, żeby nie przesadzić

Kolejną kwestią jest równowaga między praktyczną i estetyczną rolą stroju. Poszczególne elementy powinny zapewniać komfort, ale muszą też do siebie pasować. Jeśli spod eleganckiej marynarki i swetra nagle wyłoni się krzykliwy lub sprany t-shirt, efekt będzie fatalny.

Klasyczne zestawy

Jak warstwy funkcjonują w konkretnych zestawach? Klasyczny składa się z koszuli, swetra i marynarki w różnych konfiguracjach. Możesz wykorzystać cienki kardigan lub model w serek, ale też sweter z nieco grubszej wełny lub dzianiny, na który założysz bardziej obszerną marynarkę.
W lżejszej wersji sweter może zastąpić kamizelka. Mniej formalny zestaw można stworzyć z koszuli, t-shirta i sportowej marynarki, ciepłego kardigana lub bluzy. Na imprezę warto wybrać miks składający się z koszuli, kamizelki i dopasowanej, skórzanej kurtki.

Zdjęcie: Envato Elements