Data modyfikacji:

Modny garnitur męski 2021 - jaki wybrać?

Gdyby spróbować wybrać najbardziej męski element garderoby, garnitury z pewnością byłyby w ścisłej czołówce rankingu. To ubranie, którego nie powinno braknąć w szafie każdego mężczyzny. Jakie modne garnitury męskie dominują w 2021 roku? Czy wciąż pierwsze skrzypce gra garnitur granatowy? Sprawdźmy to!

Jaki kupić garnitur?

Garnitury klasyczne

Jak można się domyślić, podstawą w garderobie mężczyzny wciąż jest klasyczny granatowy garnitur wizytowy. Jest najbardziej uniwersalny i wykorzystasz go w niezliczonych sytuacjach. Gdy mówimy o garniturze na wesele, komunię, ślub, rozmowę o pracę czy garniturze na egzaminy maturalne, granatowy garnitur wciąż jest pierwszym wyborem.

Kupując granatowy garnitur postaw na prostotę. Modny garnitur męski nie musi wyróżniać się ozdobnymi nitkami, stębnowaniami, klapami czy patkami kieszeni. Nie powinien być też wykonany z połyskującego materiału, który odbiera mu uniwersalności i może źle wyglądać w sztucznym świetle. Wręcz przeciwnie, klasyczny garnitur jest pozbawiony nadmiaru ozdób i cechuje się niezaburzoną linią. Odrobiny ekstrawagancji, w razie potrzeby, nadasz mu za pomocą poszetki, krawatu lub wzorzystej koszuli.

Garnitury w kratę i wzorzyste

Jeszcze do niedawna garnitur był ubraniem zakładanym tylko odświętnie, podczas wyjątkowych sytuacji. Dominowały garnitury czarne, które mimo braku uniwersalności wciąż uznawane były za garnitury „na każdą okazję”. W ostatnich latach dużą popularność zdobyły natomiast bardziej nieformalne, wzorzyste garnitury.

Najpopularniejszym wzorem jest, jak nie trudno się domyślić, krata. Garnitury w kratę to odpowiedź na wymogi casualu, który dąży do połączenia stroju formalnego z codziennym luzem. W wielu przedsiębiorstwach i korporacjach garnitury wzorzyste trafiły więc na żyzną glebę, spotykając się z dużym uznaniem. Co więcej, garnitury w kratę lub wzory dostępne są nie tylko w nieśmiertelnych szarościach lub granacie, ale też w ciekawszych barwach: bordowej, zielonej, brązowej czy jasnoniebieskiej.

Kolorowe garnitury

Mogłoby się wydawać, że klasyczny krój garnituru nie współgra z intensywnymi, odważnymi barwami. Nic bardziej mylnego. Kolorowe garnitury w 2019 roku z pewnością będą pojawiać się na salonach coraz częściej i to nie tylko w roli skandalizującego elementu. Obok wyrazistych i kontrowersyjnych garniturów czerwonych lub różowych, w kolekcjach marek można spotkać inne ciekawe barwy. Jedną z bardziej interesujących propozycji jest garnitur w kolorze oliwkowym, nawiązujący do stylu militarnego. Militarny garnitur może nie jest najlepszym wyborem na własny ślub, ale w roli codziennego ubrania sprawdzi się doskonale.

Garnitury na lato

Lato to czas szortów i T-shirtów? To popularny mit. Jak się okazuje, nawet największe upały nie zmuszają dżentelmena do rezygnacji z garnituru. Musi on jednak pamiętać o tym, aby zamiast klasycznego garnituru wełnianego wybrać lniany garnitur na lato. To świetna propozycja, która pomoże walczyć z wysokimi temperaturami. Lniany materiał jest przewiewny, bardzo dobrze radzi sobie z potem i jak nic innego kojarzy się z latem. Pomaga także uchronić skórę przed poparzeniami słonecznymi. Jego cechą jest stosunkowo łatwe zaginanie się, ale lekkie pomięcie wpisane jest w charakter lnianych garniturów. Według niektórych jest to nawet zaletą.

Motywy i wzory na garniturach

Modny garnitur męski 2021 może być zwariowany. Paski, pantera czy kwiatki? Bardzo proszę! W trendzie są garnitury, które nie są dla każdego, ale odważniejsi mężczyźni mogą w tej kwestii poszaleć!Garnitury w stylu militarnym

Modne garnitury dla mężczyzn w tym sezonie reprezentowane są także przez modele w stylu militarnym. Cały garnitur we wzór bądź taki w kolorze zgniłej zieleni. Jak widać modny garnitur męski 2021 to totalna ekstrawagancja i zawrót głowy!

A Ty już wiesz, jaki będzie twój modny garnitur męski 2021 roku? Jeśli nie, skorzystaj z naszych propozycji i zainspiruj się do przemeblowania swojej szafy. Męska elegancja to wyjątkowo ciekawa dziedzina i nie musi się ograniczać do nudnych barw i wzorów.