Data modyfikacji:

Modne oprawki męskie 2024, czyli jakie oprawki do okularów wybrać?

Ogromny wybór kształtów okularów męskich, z jakim z pewnością spotkasz się w zakładzie optycznym, może przyprawić o zawrót głowy i z pewnością nie ułatwia podjęcia decyzji. Dlatego zanim udasz się do takiego punktu albo zaczniesz przeglądać liczne oferty w sieci, sprawdź, co dyktują trendy. Jakie modne oprawki męskie warto wziąć po uwagę?
modne oprawki męskie

Modne oprawki męskie 2024

Modne oprawki męskie 2024 – co dyktują trendy?

Okulary mogą odmłodzić mężczyznę i być „wisienką” na torcie jego stylizacji, ale mogą również zrujnować wygląd. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia pierwszego efektu, staraj się kierować trendami. Jakie modne oprawki męskie kupuje się w 2024 roku? Oto podpowiedzi.
 • Modne okulary męskie: o okrągłym kształcie
Okrągły kształt oprawek rządzi w modowym świecie już od dłuższego czasu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nie modele typu pantos, czyli z zausznikami biegnącymi od środka wysokości tarcz, ale klasyczne okulary okrągłe, w których zauszniki są znacznie wyżej. Warto dodać, że takie modne oprawki męskie pozytywnie wpływają na budowanie profesjonalnego wizerunku – przydadzą się zatem szczególnie mężczyznom, którzy często występują publicznie albo mają liczne spotkania biznesowe.
 • Modne okulary męskie: aviator
Model „aviator”, kojarzący się z filmem „Top Gun”, jest popularny już od wielu sezonów i nic nie wskazuje na zmiany. W zeszłych sezonach ten charakterystyczny model dyktował trendy w branży produktów przeciwsłonecznych, w roku 2021 objął już również okulary korekcyjne. Jeśli interesują cię modne oprawki męskie, ale nie chcesz eksperymentować czy zwracać na siebie szczególnej uwagi, wybierz właśnie ten model.
 • Modne okulary męskie: prostokątne, w wyraźnym kolorze
Jeśli chcesz dodać sobie kilku punktów do męskości, a jednocześnie jesteś zagorzałym fanem klasyki, wybierz okulary z prostokątną oprawką. Efekt świeżości osiągniesz, jeśli będzie to model z grubymi zausznikami oraz w zwracającym uwagę kolorze – np. bordowym. Oczywiście byłoby dobrze, aby na zausznikach znalazło się logo znanej marki, np. Armani. To drobiazg, który dodaje szyku.
 • Modne męskie okulary: duże, kwadratowa oprawka
Jeśli lubisz eksperymentować z modą i zwracać na siebie uwagę otoczenia, to wybierz modne oprawki męskie w kształcie dużych kwadratów (nie powinny one zwężać się ku dołowi). Eksperci przewidują, że takie modele opanują rynek dopiero w 2022 roku, dlatego kupując je, staniesz się trendsetterem w gronie znajomych i przyjaciół. Pamiętaj, że dużą uwagę zwraca na siebie już sam kształt oprawek, więc powinny być one wykonane z dyskretnych, niepozornych materiałów. Może być to na przykład cienki, srebrny drucik.
 • Modne męskie okulary: aviator z bonusem
Do najnowszych propozycji należą również okulary nawiązujące do modelu aviator, ale z dodatkowym mostkiem na górze. Ogromne marki – takie jak Versace, proponują, aby wybierać wariant w kolorystyce złoto-czarnej, która jest w tym sezonie wyjątkowo modna.
 • Modne oprawki męskie 2024: transparentne
Pamiętaj, że wybierając modne okulary męskie, możesz połączyć kilka trendów – np. kształt oraz materiał wykonania. Przykładem takich ultramodnych oprawek są te okrągłe, wykonane z transparentnego plastiku. Taki model wygląda dobrze zarówno u młodszych, jak i starszych mężczyzn, nie będąc jednocześnie krzykliwym.
 • Modne męskie okulary: geometryczne
Już od kilku sezonów bardzo popularne są okulary geometryczne, zwłaszcza bazujące na okrągłym kształcie. Jeśli połączysz takie kształt z wyraźnym kolorem, z pewnością dodasz elegancji każdej swojej stylizacji.

Modne męskie oprawki do okularów – jak je dobrać do kształtu twarzy?

Aby okulary dobrze się na tobie prezentowały, musisz wziąć pod uwagę nie tylko trendy, ale także swój kształt twarzy. Oto kilka podpowiedzi.
 • Modne oprawki męskie do twarzy owalnej
Masz szczęście – pasują ci niemal wszystkie kształty oprawek. Jeśli jednak twoja twarz jest dodatkowo nieco podłużna, wybierz model z kanciastymi szkłami o dość dużej wysokości. Unikaj natomiast małych, okrągłych oprawek.
 • Okulary do twarzy okrągłej
Mężczyźni o okrągłych twarzach również powinni wybierać kwadratowe oprawki okularów – nosząc je, dodadzą sobie nieco surowości i męskości. Wskazane są zarówno okulary dość szerokie, jak i nieco węższe modele. Unikaj natomiast okularów bardzo wąskich – zwłaszcza jeśli okrągły kształt twarzy po części wynika z dużych ilości tkanki tłuszczowej.
 • Oprawki do twarzy kwadratowej
W tym przypadku dla kontrastu najlepiej wybierz modne męskie okulary o okrągłym kształcie. Pamiętaj również, że powinny to być okulary szerokie – malutkie kółka zaburzą całą harmonię i z pewnością nie dodadzą ci klasy. Jeśli chodzi o rodzaj materiału, z którego wykonano oprawki, to tutaj bez żadnych ograniczeń – kieruj się jedynie własnymi upodobaniami.
 • Modne okulary męskie do twarzy prostokątnej
Idealne dla ciebie okulary to zarówno te prostokątne, jak i nieco zaokrąglone. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to wielkość – oprawki powinny obejmować sporą część twarzy. Kupując okulary, zwróć uwagę na zauszniki – śmiało możesz postawić na te szerokie.
 • Okulary dla mężczyzn o twarzy trójkątnej
Jeśli masz wąski podbródek i szerokie czoło, musisz – przy pomocy okularów, nadać twarzy odwrotne proporcje. Idealne dla ciebie modele to te z zaokrągloną dolną krawędzią. Unikaj okularów bardzo kanciastych, które sprawią, że twoja twarz zacznie wydawać się mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Ponadto pamiętaj, że nic cię nie ogranicza, jeśli chodzi o materiał wykonania oprawek. Możesz wybrać zarówno te z grubymi zausznikami, jak i bardziej delikatne, druciane wersje.

Modne oprawki męskie - najczęściej zadawane pytania

Jakie są najważniejsze różnice między oprawkami okularów korekcyjnych dla mężczyzn a kobiet?
Oprawki okularów korekcyjnych dla mężczyzn zazwyczaj są większe i bardziej masywne niż te dla kobiet. Są też często wykonane z twardszych i bardziej trwałych materiałów, a ich kształty są bardziej prostokątne i geometryczne.

Czy oprawki okularów korekcyjnych dla mężczyzn mogą być noszone z soczewkami progresywnymi?
Tak, oprawki okularów korekcyjnych dla mężczyzn mogą być noszone z soczewkami progresywnymi, które pozwalają na widzenie zarówno w bliskiej, jak i dalekiej odległości.

Jakie są najmodniejsze kolory oprawek okularów korekcyjnych dla mężczyzn?
Obecnie popularne kolory oprawek okularów korekcyjnych dla mężczyzn to ciemne, klasyczne kolory takie jak czarny, szary i brązowy. Również coraz częściej pojawiają się modele w kolorach metalicznych, takich jak srebrny i złoty, oraz w ciemniejszych odcieniach zieleni i niebieskiego.

Najlepsze okulary męskie 2023

Autor: R. Wojtaś