Kosmetyki do stylizacji włosów – których powinieneś używać?

Nawet najwięksi puryści od czasu do czasu doprowadzają fryzurę do ładu za pomocą pianki czy żelu. Kosmetyki do stylizacji włosów, podobnie jak szampony czy odżywki,  powinny być dobrane do Twoich potrzeb.
kosmetyki do włosów

Włosy grube

Pełna, sprężysta fryzura to marzenie niejednego faceta, jednak takie włosy często trudno utrzymać w ryzach. By to ułatwić, przydadzą się kosmetyki do stylizacji włosów o gęstej strukturze, takie jak pasty, pomady czy gumy. Takie kosmetyki są stosowane przede wszystkim do wykańczania detali fryzury, zwłaszcza mocno wycieniowanej.

Włosy cienkie

Cienkie kosmyki potrzebują podniesienia i wizualnego zwiększenia objętości, które nada im na przykład pianka o takich właściwościach. By ich nie przeciążyć, używaj raczej produktów o lekkiej formule, takich jak wspomniane pianki, spraye czy lotiony i nakładaj je w niewielkich ilościach. Przydatny może być też puder do włosów zwiększający ich objętość.

Włosy kręcone

Loki bywają przesuszone i mają tendencję do puszenia, więc w ich wypadku przydadzą się kosmetyki do stylizacji włosów z dopiskiem „anti frizz”, a także wszystkie podkreślające skręt i dedykowane włosom tego typu. Szukaj produktów o lekkiej formule, ponieważ włosy obciążone żelem czy pastą zaczynają się rozprostowywać.

Przeczytaj również: Jak szybko rosną włosy u mężczyzny?

Włosy długie

O unikaniu przeciążenia trzeba pamiętać także w przypadku długich włosów, które powinny zachować świeżość i objętość. Szukaj produktów, które wzmocnią ich blask, zapobiegną plątaniu się oraz odbudują i wzmocnią ich strukturę – długie włosy są szczególnie narażone na negatywne działanie czynników atmosferycznych.

Włosy przesuszone

Jeśli Twoja głowa zwykle przypomina stóg siana, masz przesuszone włosy, które wymagają przede wszystkim nawilżenia, wzmocnienia blasku oraz zmiękczenia. Taki efekt dadzą różne pasty i kremy do stylizacji aplikowane z umiarem, a także unikanie wystawiania głowy na działanie wysokich temperatur. Gorąca woda, suszenie i słońce dodatkowo przesuszają włosy.

Włosy przetłuszczające się

W tym wypadku powinieneś ograniczyć kosmetyki do stylizacji włosów do minimum.. Układanie włosów przetłuszczajacych się ułatwią spraye, w tym lakier lub lotion, kierowane nie bezpośrednio na głowę, ale lekko ponad nią, by kosmetyk sam opadł na włosy i rozłożył się równomiernie. W szybkim odświeżeniu pomoże suchy szampon, który pozwala pozbyć się nadmiaru sebum w sytuacji, gdy nie możesz umyć włosów.