Data modyfikacji:

Krem do depilacji miejsc intymnych dla mężczyzn. Jaki wybrać i jak stosować?

Męska depilacja już dawno nie jest tematem tabu. Pozbycie się nadmiaru włosów z okolic intymnych, klatki piersiowej czy pach nie budzi wstydu, a wiele pań wręcz zachęca swoich partnerów do tego rodzaju pielęgnacji. Problematyczne bywa jednak golenie wrażliwych miejsc intymnych. Dlatego warto stosować krem do depilacji miejsc intymnych dla mężczyzn.

Kremy i żele do depilacji męskich miejsc intymnych

krem do depilacji miejsc intymnych dla mężczyzn

Krem do depilacji miejsc intymnych dla mężczyzn – czy warto?

Golenie delikatnych miejsc zwykłą maszynką do golenia ma wiele wad. Trudno nią zgolić długie włoski, więc w pierwszej kolejności trzeba skrócić je za pomocą nożyczek. Maszynka do golenia nie należy również do najdelikatniejszych. Ryzyko zacięcia się jest spore, a nieprzyzwyczajona do kontaktu z ostrzami skóra łatwo ulega podrażnieniom.

Powszechnym problemem po goleniu męskich stref intymnych maszynką są podrażnienia. Towarzyszy im często wysypka, a nieprawidłowo zgolone włoski mogą wrastać w skórę. To bolesne, zwłaszcza jeśli dodatkowo pojawią się stany ropne. O tym, że golenie delikatnych stref maszynką jest przy okazji bardzo stresujące, nie musimy wspominać.

Z tych wszystkich powodów warto używać kremu do depilacji intymnej dla mężczyzn. Zobacz, jaki krem do depilacji intymnej dla mężczyzn i jak go stosować.

Przeczytaj również: Czy mężczyźni powinni golić pachy?

Jak działa męski krem do depilacji?

Mimo podobnych nazw krem do depilacji miejsc intymnych dla mężczyzn w niczym nie przypomina kremu do golenia. Ten drugi jedynie zmiękcza włoski, zapewnia poślizg maszynce do golenia oraz pielęgnuje skórę.

Męski krem do depilacji działa zgoła inaczej i nie wymaga używania maszynki. Ma działanie nie mechaniczne, a chemiczne. Powoduje rozpad mostków keratynowych, czyli głównej struktury włosa.

Oznacza to, że po jego działaniu włos niemal samoczynnie odpada od skóry. Zaletą jest również to, że krem do depilacji miejsc intymnych dla mężczyzn jest w stanie dotrzeć poniżej linii skóry, a więc mocniej skrócić owłosienie łonowe. Dzięki temu otrzymasz niemal idealną gładkość.

Jak używać kremu do depilacji intymnej dla mężczyzn?

  1. Po wzięciu kąpieli dokładnie osusz skórę oraz owłosienie.
  2. Nałóż niewielką, równomierną warstwę męskiego kremu do depilacji. Zadbaj o to, by miał kontakt z włoskami bezpośrednio przy skórze.
  3. Pozostaw krem na skórze przez czas wskazany na opakowaniu. W tym czasie składniki chemiczne zmiękczą włoski, zapewniając łatwą depilację.
  4. Po upływie czasu sprawdź delikatnie, czy włosy łonowe odchodzą od skóry. Powinno to być bezbolesne i niewymagające użycia dużej siły. Jeśli włoski trzymają się mocno, pozostaw krem jeszcze na minutę.
  5. Włosy usuwaj dołączoną do zestawu szpatułką. Podważaj je „pod włos”, a odejdą bez uczucia ciągnięcia.
  6. Po zebraniu całego kremu przemyj okolice intymne dłońmi. Nie używaj gąbki, gdyż jest ona siedliskiem bakterii, a osłabiona skóra może być podatna na infekcje.
  7. Jeśli za jednym razem nie udało pozbyć się wszystkich włosków, powtórz zabieg jeszcze raz (o ile producent kosmetyku tego nie zabrania).

Pielęgnacja miejsc intymnych po goleniu

Oprócz składników rozbijających połączenia keratynowe kremy do depilacji intymnej mężczyzn zawierają liczne składniki pielęgnujące. Należą do nich m.in. aloes, d-panthenol, gliceryna, mocznik, alantoina czy rumianek.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dodatkowo wzmocnić tę ochronę balsamem po goleniu. Balsam dodatkowo odkazi ogolone miejsce i stworzy barierę ochronną. Upewnij się jednak, że nie zawiera on alkoholu.

Jaki krem do depilacji intymnej dla mężczyzn?

Męskie kremy do depilacji wyraźnie różnią się od tych damskich. Są mocniejsze i zawierają więcej składników czynnych, gdyż muszą radzić sobie z twardszą skórą oraz grubszym owłosieniem.

Jeżeli pierwszy raz depilujesz okolice intymne i obawiasz się podrażnień, wybierz krem do skóry wrażliwej lub alergicznej. Jest równie skuteczny, jednak zawiera mniej dodatków mogących wywoływać niepożądane reakcje.

Autor: Szymon Sonik