Data modyfikacji:

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn bez podrażnień. Jak i czym? Maszynki, kremy i żele 

Obecne kanony i prezentowane wizerunki często narzucają presję na wykonywanie wybranych aktywności. Jedną z często powtarzanych obecnie praktyk, która na stałe wpisała się w świat męskiej higieny intymnej, jest golenie miejsc intymnych. Męska depilacja, która zakłada golenie męskich miejsc intymnych na zero, to praktyka, która stale zyskuje na popularności. 
Barber shop tools on old wooden background
Golenie męskich miejsc intymnych wymaga nie tylko delikatności i wyjątkowej ostrożności, ale i specjalnego podejścia. Łatwo bowiem o zaczerwienienie, swędzenie lub podrażnienia, co –— jak można się domyślić –— jest wyjątkowo nieprzyjemnym uczuciem. Jak sprawić, by golenie miejsc intymnych u mężczyzn było bezbolesne i bezproblemowe? Podpowiadamy, jak golić męskie miejsca intymne bez podrażnień
Golenie miejsc intymnych u mężczyzn zazwyczaj podyktowane jest względami estetycznymi oraz praktycznymi, ponieważ męska depilacja może znacznie poprawić codzienny komfort życia.  

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn bez podrażnień 

 • Golenie miejsc intymnych na zero. Czy to dobry pomysł? 
 • Golarka do miejsc intymnych dla mężczyzn, czyli czym golić? 
 • Kremy i żele do golenia miejsc intymnych u mężczyzn 
 • Jak golić miejsca intymne u mężczyzn? 
 • W jaki sposób golić męskie miejsca intymne? 
 • Co zrobić po goleniu miejsc intymnych? Pielęgnacja 
 • Golenie męskich miejsc intymnych – o czym pamiętać? 
 • Podrażnienia po goleniu miejsc intymnych 
 • Ranking balsamów i kremów po goleniu 

Golenie miejsc intymnych na zero - męskie. Czy to dobry pomysł?  

Dobrych kilka lat temu padł mit, że prawdziwy mężczyzna goli co najwyżej twarz i głowę. Golenie włosów pod pachami to całkowita normalność, podobnie zmienia się podejście do golenia włosów łonowych. Włosy łonowe nie rosną bez przyczyny. Ich zadaniem jest m.in. ochrona wrażliwych stref przed otarciami, urazami i potem. Z tego powodu wielu lekarzy nie zaleca całkowitego pozbycia się owłosienia łonowego, a jedynie skrócenia jego długości w okolicach jąder i przyrodzenia i depilacji dalszych obszarów (na udach i brzuchu).

Przeczytaj również: Jaki depilator dla mężczyzn kupić?

Takie podejście spotyka się jednak ze sprzeciwem innych specjalistów. Twierdzą oni, że włosy łonowe jedynie potęgują możliwość rozwoju niekorzystnych bakterii i mogą wręcz powodować otarcia oraz ból. U sportowców owłosienie miejsc intymnych wywołuje zaś duży dyskomfort, a także kumuluje pot, co może prowadzić do infekcji bakteryjnych i przykrych zapachów.  
Nie można też zapomnieć o względach kulturowych: depilacja miejsc intymnych podnosi atrakcyjność seksualną oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie. Przy okazji ułatwia współżycie, więc paleta zalet jest warta zastanowienia. W znacznej większości przypadków to właśnie ten argument był decydujący i sprawił, że mężczyzna zdecydował się ogolenie miejsc intymnych. 
Czasy, w których mężczyźni traktowali pielęgnacje swojego ciała po macoszemu, szczęśliwie odeszły w niepamięć, dlatego coraz więcej mężczyzn w różnym wieku decyduje się na depilację intymną. Przed pierwszym zabiegiem znaczna większość mężczyzn zadaje sobie pytanie: jak golić penisa i inne miejsca intymne? Aby uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące męskiej depilacji, warto zapoznać się z zasadami i poradami przedstawionymi poniżej. 

Golarka do miejsc intymnych dla mężczyzn, czyli czym golić? 

Przed pierwszym goleniem miejsc intymnych niezbędne jest skompletowanie podstawowego sprzętu, który ten zabieg umożliwi. Podstawowym wyborem wielu mężczyzn jest maszynka do golenia. Nie jest tajemnicą, że wybierając taką maszynkę, należy przestrzegać kilku niezwykle ważnych zasad, ponieważ  I tu już na starcie można popełnić wiele błędów. Po pierwsze, nie może to być zużyta maszynka, używana wcześniej do golenia twarzy. Wręcz przeciwnie, włosy łonowe są bardzo twarde, więc wymagają nowych i ostrych ostrzy.  
Golenie miejsc intymnych tępą maszynką to najprostsza droga do pojawienia się podrażnień (mocne dociskanie maszynki) oraz wrastających włosków (szarpanie owłosienia). Męskie miejsca intymne są niezwykle wrażliwe i podatne na wszelkiego rodzaju podrażnienia i urazy, które wiążą się z dyskomfortem i bólem, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego sprzętu do depilacji. 
Po drugie zaś, nie zawsze warto, do golenia miejsc intymnych, wybierać maszynkę z wieloma ostrzami. Duża głowica utrudnia manewrowanie w trudno dostępnych miejscach, wymaga większego nacisku, a kolejne ostrza nie są potrzebne, by uzyskać dobrą gładkość.  
Jaka będzie najlepsza maszynka do golenia miejsc intymnych dla mężczyzn? Dwu- lub trzyostrzowa maszynka z powodzeniem da radę, pod warunkiem, że jest dobrej jakości.  

Kremy i żele do golenia miejsc intymnych u mężczyzn 

Dobrą Aalternatywą  dla maszynek, na którą decyduje się wielu mężczyzn, są kremy oraz żele do depilacji. Ich zaletą jest to, że podczas golenia miejsc intymnych nie wymagają zbliżania ostrza do ciała. Wystarczy obficie zaaplikować je na owłosienie, odczekać kilkanaście minut i zebrać wypadające włoski dołączoną do zestawu szpatułką. Zawarte w kremach do depilacji środki chemiczne prowadzą do rozpadu mostków keratynowych, co skutkuje wypadaniem owłosienia. Jest to w zupełnie bezbolesne, więc depilacja męskich miejsc intymnych za pomocą kremu nie powinna sprawić żadnego problemu i powinna przebiec bez podrażnień.  
Czasem może wymagać jedynie powtórnego wykonania zabiegu, by pozbyć się wszystkich włosów łonowych. Taka sytuacja może mieć miejsce wtedy, gdy owłosienie w okolicy miejsc intymnych jest obfite, a rosnące włoski grube i długie. 

Jak golić miejsca intymne u mężczyzn? 

Aby prawidłowo i bezboleśnie przeprowadzić zabieg golenia miejsc intymnych, należy w odpowiedni sposób przygotować swoje ciało. Golenie miejsc intymnych należy zacząć od zmiękczenia skóry oraz zarostu. Dobrym pomysłem jest wzięcie kąpieli, wykonanie peelingu (zapobiega wrastaniu włosków) oraz skorzystanie z olejku zmiękczającego włosy.  
Peeling miejsc intymnych należy wykonać przy pomocy delikatnych środków, ponieważ skóra w takich miejscach bywa wrażliwa i podatna na urazy mechaniczne.  Przygotowanie do golenia pozwoli uniknąć podrażnień oraz ułatwi samo golenie. Jeśli musisz golić dłuższe owłosienie, nie zaczynaj od golenia maszynką –— nie da sobie z nim rady. Najpierw warto skrócić włosy za pomocą nożyczek.  
Podczas depilacji miejsc intymnych nie można także zapomnieć o piance do golenia. Jest ona niezbędna do zmiękczenia włosów, zapewnienia poślizgu dla ostrza oraz ochrony skóry. Użyj delikatnej pianki do golenia, która zawiera substancje łagodzące podrażnienia i nawilżające skórę. Nałóż ją kilka minut przed goleniem, aby jej składniki aktywne mogły zadziałać.  
Włosy łonowe wymagają większej troski niż zarost na twarzy. Golenie na sucho lub przy użyciu olejków nieprzeznaczonych do golenia to bardzo popularny błąd popełniany niezmiennie przez liczną grupę mężczyzn. Golenie miejsc intymnych na sucho jest nie tylko niekomfortowe, ale także może powodować ból, pieczenie, a z czasem infekcje, choroby lub zapalenia  mieszków włosowych..  
Co do samego golenia, nie zawsze warto walczyć o idealną gładkość. Goląc się „z włosem”, uzyskasz wystarczające efekty, a przynajmniej unikniesz podrażnień typowych dla golenia „pod włos”. Jeśli jednak zależy Ci na wyjątkowej gładkości, wykonaj dwa lub nawet trzy przejścia: z włosem, w poprzek włosa i pod włos. Za każdym razem nałóż nową warstwę pianki do golenia.  
Odpowiednia technika w przypadku golenia miejsc intymnych jest niezwykle ważna, ponieważ pozwoli to uniknąć przykrych sytuacji, którym często towarzyszy ból, pieczenie, ogólne uczucie dyskomfortu oraz inne dolegliwości. Nie jest tajemnicą, że okolice intymne, które mają objawy po nieudanej depilacji, wyglądają znacznie gorzej niż te całkowicie nieogolone.  

W jaki sposób golić męskie miejsca intymne? 

Panowie, którzy rozpoczynają swoją przygodę z depilacją, nie do końca wiedzą, jak golić miejsca intymne, dlatego znaczna większość z nich szuka odpowiedzi na pytanie: jak ogolić miejsca intymne?. Te wrażliwe i delikatne partie na ciele mogą być początkowo niemałym wyzwaniem. Wystarczy jednak chwila cierpliwości, by cieszyć się gładką skórą.  
Golenie męskich miejsc intymnych wcale nie musi wiązać się z katuszami! Co będzie ci potrzebne? Przygotuj precyzyjne nożyczki, jednorazową maszynkę, elektryczną golarkę lub trymer, kosmetyki do golenia (piankę, żel czy też olejek) oraz preparat, który wmasujesz w wydepilowaną skórę. Podczas pierwszej próby depilacji miejsc intymnych warto zadbać o odpowiednio dużo czasu, ponieważ pośpiech podczas pierwszej depilacji nie jest wskazany. Jesteś przygotowany? To do dzieła!  
 • Na początku oceń bujność owłosienia. Długie włoski przytnij najpierw nożyczkami, dzięki czemu ułatwisz sobie wykonywanie dalszych czynności pielęgnacyjnych oraz nie zniszczysz używanej maszynki..  
 • Właściwe golenie miejsc intymnych rozpocznij od wzięcia kąpieli lub prysznica. Ciepła woda zmiękczy sztywne, twarde owłosienie oraz otworzy pory, co sprawi, że usunięcie niechcianych włosków będzie dużo łatwiejsze. Używaj łagodnych kosmetyków myjących, które nie podrażnią naskórka.  Warto skorzystać także z delikatnego peelingu, który zmiękczy naskórek oraz zapobiegnie wrastaniu włosków. 
 • Sięgnij po preparaty do golenia. Pamiętaj, by aplikować je na wilgotną, umytą skórę. Możesz wybierać spośród pianek, żeli czy bezbarwnych olejków. Przewagą tych ostatnich jest również ich nawilżające działanie. Bezbarwna formuła pozwoli także w prosty sposób kontrolować proces depilacji, co jest niezwykle ważne, szczególnie podczas pierwszych prób..  
 • Golenie miejsc intymnych u mężczyzn warto zacząć od jąder. Rozmasuj na nich wybrany preparat oraz sięgnij po maszynkę. Usuwaj włoski delikatnie pod włos, wykonując precyzyjne ruchy.  
 • Przejdź teraz do usunięcia włosków z nasady penisa i samego członka. Zadbaj o dobre napięcie skóry. Dlaczego to ważne? Unikniesz wtedy zacięć!  
 • Gdy będziesz mieć pewność, że twoja skóra jest gładka i wolna od niechcianych włosków, zmyj pozostałość kosmetyków do golenia chłodną wodą. Wytrzyj ciało ręcznikiem i wmasuj w nie łagodny krem neutralizujący podrażnienia.  
Ta krótka instrukcja pokazuje, że pytanie, jak ogolić miejsce intymne, wcale nie powinno spędzać snu z powiek żadnemu facetowi! Wątpliwości mogą budzik jednak inne aspekty techniczne. Wszelkie niedopowiedzenia wyjaśniamy poniżej.  

Co zrobić po goleniu miejsc intymnych? Pielęgnacja 

Popularnym błędem jest depilacja miejsc intymnych tuż przed randką, wizytą w spa czy innym wydarzeniem. W ten sposób łatwo zafundować sobie niepotrzebne podrażnienia, nawet niezwiązane z goleniem. Założenie szorstkiej bielizny i wyjście na miasto tuż po goleniu to wręcz proszenie się o kłopoty w postaci podrażnień i swędzenia. Jak temu zapobiec? 
Tuż po goleniu zadbaj o miejsca intymne. Nałóż obfitą warstwę łagodzącego balsamu po goleniu (bez alkoholu) zawierającego składniki regenerujące skórę np. aloes, witaminę E, alantoinę, pantenol czy olejek drzewa herbacianego.  
U niektórych osób sprawdzą się nawet zwykłe wody po goleniu zawierające alkohol, doskonale odkażające skórę i zapobiegające powstawaniu krostek. Należy jednak uważać, bo u innych mogą potęgować podrażnienia. 
Dobrym pomysłem po goleniu miejsc intymnych jest też… pozostawienie ich do zagojenia. Zamiast od razu zakładać bieliznę, która powoduje otarcia i dyskomfort, załóż jedynie szlafrok i zafunduj sobie luźny wieczór. Co kilka godzin możesz dodatkowo wsmarowywać odrobinę balsamu po goleniu lub łagodzącego kremu. Następnego dnia rano po podrażnieniach nie będzie śladu. 

Golenie męskich miejsc intymnych – o czym pamiętać? 

Zastanówmy się, jaka powinna być maszynka do golenia miejsc intymnych dla mężczyzn. Oczywiście jednorazowa! I to nie tylko w teorii. Jedną maszynkę przeznacz na jeden zabieg. Używaj jej wyłącznie do usuwania owłosienia z jąder i penisa – nie przeniesiesz wtedy bakterii z innych partii ciała. Ilość ostrzy dostosuj z kolei do własnych preferencji. Ich mniejsza liczba będzie łagodniejsza, a większa z kolei szybciej upora się z bujnym „zarostem”. 

Podrażnienia po goleniu miejsc intymnych 

Golenie miejsc intymnych to zabieg, który jeśli będzie przeprowadzony w pośpiechu lub nieumiejętnie, może doprowadzić do szeregu skutków ubocznych, którym często towarzyszy ból, pieczenie, swędzenie oraz inne objawy. Podrażnienia po goleniu miejsc intymnych – takie jak zaczerwienienia, wrastające włosy czy krostki – nie muszą być twoim problemem. Wystarczy, że zadbasz o prawidłowe usunięcie owłosienia.  
Jeśli jednak po depilacji miejsc intymnych, nawet tej przeprowadzonej w odpowiedni sposób, towarzyszą ci nieprzyjemne symptomy, sięgnij po preparaty o łagodnych i bogatych składach. Wśród substancji, które przyniosą ukojenie i zminimalizują podrażnienia powstałe po depilacji, warto wymieć:Ukojenie przyniosą: 
 • żele aloesowe; 
 • balsamy o bogatej bazie olejowej; 
 • kremy z pantenolem, betainą, alantoiną czy mocznikiem. 
Pamiętaj też, że nie zawsze golenie miejsc intymnych na zero jest dobrym rozwiązaniem – zwłaszcza jeśli to twój pierwszy raz z depilacją! Często satysfakcjonujący efekt można uzyskać po skróceniu włosów w miejscach intymnych lub depilacji tylko wybranych okolic w tej części ciała. Po wykonaniu zabiegu nie tylko zastosuj odpowiednie kosmetyki chroniące przed podrażnieniami, lecz także postaw na bawełnianą bieliznę!  

Jak golić miejsca intymne na zero?

Zanim przystąpisz do golenia miejsc intymnych, upewnij się, że masz dobre narzędzia i odpowiednie przygotowanie, aby uniknąć podrażnień skóry. Wskazówki dotyczące golenia miejsc intymnych na zero to:

 • Przytnij włosy: Przed goleniem, skróć włosy nożyczkami lub trymerem do długości około 1/4 cala. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wykonać golenie i unikniesz ciągnięcia i naciągania skóry.
 • Przygotuj narzędzia: Wybierz ostre i czyste maszynki do golenia, najlepiej jednorazowe. Przygotuj też krem do golenia lub piankę oraz balsam lub krem nawilżający.
 • Odpowiednie przygotowanie: Przed goleniem zrób ciepłą kąpiel lub nałóż ciepły kompres na okolicę intymną. To pomoże otworzyć pory skóry i ułatwi Ci golenie.
 • Golenie: Delikatnie naciągnij skórę i ostrożnie przesuwaj maszynkę po skórze, przeciwko kierunkowi wzrostu włosów. Nie używaj zbyt dużego nacisku i unikaj powtarzania ruchów na tym samym obszarze skóry.
 • Po goleniu: Po zakończeniu golenia, dokładnie opłucz skórę letnią wodą, aby usunąć pozostałości pianki lub kremu do golenia. Następnie osusz skórę i nałóż krem lub balsam nawilżający, aby zapobiec podrażnieniom.

Pamiętaj, że golenie miejsc intymnych na zero może być trudne i czasochłonne. Jeśli nie czujesz się pewnie, zawsze możesz skonsultować się z profesjonalistą lub wypróbować inne metody depilacji, takie jak woskowanie czy depilacja laserowa.

Co stosować po goleniu stref intymnych?

Po goleniu stref intymnych warto zadbać o odpowiednie nawilżenie i ochronę skóry. Oto kilka produktów, które warto stosować po goleniu:

 • Krem lub balsam nawilżający: Po goleniu warto nałożyć krem lub balsam nawilżający, który pomoże zregenerować skórę i uniknąć podrażnień. Wybierz produkt, który nie zawiera alkoholu ani substancji drażniących i aplikuj go na czystą i suchą skórę.
 • Olejek do stref intymnych: Olejek do stref intymnych może pomóc w łagodzeniu podrażnień i zaczerwienień. Możesz nałożyć go bezpośrednio na skórę lub dodać kilka kropli do kremu nawilżającego.
 • Talk: Talk może pomóc w zapobieganiu otarciom i podrażnieniom skóry. Po goleniu nałóż cienką warstwę talku na skórę, aby zredukować tarcie między skórą a ubraniem.
 • Aloe vera: Aloe vera jest znana ze swoich właściwości łagodzących i przeciwzapalnych. Możesz użyć żelu z aloesu na strefy intymne po goleniu, aby złagodzić podrażnienia i zaczerwienienia.

Pamiętaj, że każda skóra jest inna, więc zawsze warto wypróbować różne produkty i znaleźć te, które najlepiej działają dla Twojej skóry.

Autor: Redakcja Ceneo