Data modyfikacji:

Jaki depilator dla mężczyzn kupić?

Depilacja dla mężczyzn to temat, który zyskuje coraz większą popularność. Panowie chętniej niż kiedyś sięgają po depilatory i golarki, aby pozbyć się zbędnego owłosienia z nóg, pleców czy klatki piersiowej. Również golenie miejsc intymnych u mężczyzn cieszy się dużym zainteresowaniem. Depilacja ma bowiem walory nie tylko estetyczne, lecz także higieniczne. Jak pozbyć się zbędnego owłosienia w domu? Czy wybór jednorazowej maszynki do golenia to dobry pomysł? A może lepiej zdecydować się na depilator? Podpowiemy, jaki depilator dla mężczyzn kupić.
depilator dla mężczyzny

Dlaczego jednorazowa golarka to zły pomysł?

Z pewnością każdy mężczyzna ma doświadczenie z goleniem twarzy przy pomocy jednorazowej golarki. Zwykle nie jest to szczęśliwe wspomnienie – wielu panów boryka się z zacięciami czy podrażnieniami. Oczywiście, golenie jednorazową maszynką do golenia jest szybkie, ale wiąże się też z niemal natychmiastowym odrastaniem zarostu. Ponadto może przyczynić się do wrastania włosków, co jest bardzo nieprzyjemne.

Właśnie z tego powodu lepiej zrezygnować z maszynki do golenia – zarówno jeśli chodzi o twarz, jak i inne części ciała. Dużo lepszym pomysłem jest depilator dla mężczyzn. Na rynku istnieje wiele modeli depilatorów tradycyjnych i tych emitujących światło niwelujące zbędne owłosienie. Dziś przedstawimy modele depilatorów dla mężczyzn, które są szczególnie warte uwagi każdego pana, oraz niezbędne wskazówki pozwalające dobrać idealne urządzenie do swoich potrzeb.

Dostępne rozwiązania w zakresie depilatorów dla mężczyzn

Oprócz standardowych maszynek do golenia wybrać można depilator laserowy dla mężczyzn, który dzięki emitowaniu światła lasera usuwa owłosienie na stałe, oddziałując na barwnik znajdujący się we włosach – melaninę. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że z czasem włosów odrasta coraz mniej. Alternatywą dla tej możliwości są standardowe depilatory dla mężczyzn, które zamiast golić lub usuwać włoski wiązką laserową, wyrywają je. Sprawia to, że włos usuwany jest wraz z cebulką, zatem jego odrośnięcie zajmuje o wiele więcej czasu, niż w przypadku klasycznego golenia. Dającą najmniej trwały efekt, ale jednocześnie umożliwiająca usuwanie owłosienia bez żadnego dyskomfortu jest golarka wyposażona w precyzyjnie tnące ostrza. Działa w sposób podobny do klasycznych maszynek, jednak umożliwia dokładniejsze i szybsze golenie, bez zacięć.

Jaki depilator dla mężczyzn wybrać?

Jaki depilator dla mężczyzn wybrać? Taki, który będzie dopasowany do indywidualnych preferencji i potrzeb. Każdy woli nieco inną formę golenia oraz ma różny próg odporności na ból. Sprawia to, że rozwiązania wybierane do usuwania owłosienia bywają bardzo różne wśród poszczególnych mężczyzn. Wybierając golarki, należy zwracać uwagę przykładowo na dostępność nakładek pozwalających na golenie różnych miejsc czy opcję szybkiego ładowania.

Depilatory dla mężczyzn dobrze, jeśli mogą być myte pod bieżącą wodą, mają pojemny akumulator i wygodne do stosowania głowice. W przypadku depilatorów laserowych dla mężczyzn istotna będzie wiązka światła, jaką emituje urządzenie, oraz łatwość dostosowywania jej parametrów. Nie bez znaczenia pozostaje również obecność odpowiednich wymiennych końcówek umożliwiających wygodną depilację.

Depilator do miejsc intymnych dla mężczyzn, czyli urządzenie do zadań specjalnych

Depilator do miejsc intymnych dla mężczyzn pozwoli w szybki sposób usunąć owłosienie w tych okolicach. Golenie okolic intymnych tradycyjną maszynką może prowadzić do zacięć, powstawania krostek czy wrastających włosków. Trudniejsze jest również prawidłowe operowanie nią. Depilatory dla mężczyzn przeznaczone do okolic intymnych są przystosowane specjalnie do stosowania w nieco trudniejszym środowisku.

Mogą mieć szerokie głowice lub występować w postaci niewielkich trymerów. Można zdecydować się również na sprzęt uniwersalny wyposażony w wiele różnych końcówek. Jaki powinien być depilator do miejsc intymnych dla mężczyzn? Wygodny w stosowaniu i bezprzewodowy. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na minimalną długość włosków – nie każdą golarką można całkowicie usunąć owłosienie. Niektóre z nich pozwalają jedynie na skrócenie włosków, np. do 0,5-3 mm. Urządzenie do golenia okolic intymnych powinno być także wodoodporne i łatwe w czyszczeniu.

Depilator laserowy dla mężczyzn – dlaczego warto?

Depilator laserowy dla mężczyzn pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia i oszczędzanie codziennie ogromnej ilości czasu. Umożliwia również ograniczenie wydatków na jednorazowe akcesoria do golenia oraz kosmetyki przydatne w trakcie i po zakończeniu tej czynności. Można wówczas zapomnieć o jakichkolwiek podrażnieniach i uszkodzeniach skóry oraz cieszyć się jej gładkością niezależnie od sytuacji i pory dnia. Depilator laserowy dla mężczyzn wyposażony w stosowną ilość nakładek można stosować zarówno na twarzy, jak i w okolicach intymnych.

Depilatory dla mężczyzn – ranking

Żeby możliwie jak najbardziej ułatwić wybór odpowiedniego depilatora, zebraliśmy trzy najbardziej polecane i najwyżej oceniane urządzenia do usuwania owłosienia dla mężczyzn. Oto nasze propozycje od najtańszych po najdroższe.

1) Depilator dla mężczyzn do całego ciała InnovaGoods

Golarka InnovaGoods to najtańsza propozycja z naszego zestawienia i kosztuje około 130 zł. Maszynka przeznaczona jest do usuwania owłosienia z całego ciała – w tym również z miejsc intymnych. Producent wyposażył ją w specjalny uchwyt, ułatwiający samodzielne golenie pleców czy nóg. Produkt jest wodoodporny, a dzięki akumulatorowi można korzystać z niego również pod prysznicem. Golarka zapewnia bezbolesne usuwanie nadmiernego owłosienia.

2) Męska golarka głowicowa Philips Series 7000 S7960/17

Jeden z bardziej znanych mechanicznych depilatorów dla mężczyzn to Philips Series 7000 S7960/17. Pozwala na stopniowe skracanie zarostu, jak i jego całkowite usunięcie. Doskonale sprawdza się do golenia twarzy. Posiada czujnik gęstości i twardości zarostu, dlatego nie musimy martwić się o powstanie ewentualnych podrażnień. Praca z tą golarką jest bezbolesna. Jej dużą zaletą jest wbudowany akumulator, który może pracować nawet przez godzinę bez przerwy. Dodatkowo produkt ten jest wodoodporny, dlatego można używać go pod prysznicem i spokojnie umyć po skończonej pracy. Cena golarki głowicowej to około 700-900 zł w zależności od sklepu.

3) Depilacja laserowa dla mężczyzn, czyli Philips Lumea Bri 953/00

Urządzenie Philips Lumea Bri 953/00 to depilator do domowej depilacji laserowej dla mężczyzn i kobiet. Emituje on wiązkę światła IPL, które sprawia, że cebulki włosków stają się osłabione, czego efektem jest trwałe usunięcie zarostu. Depilator może być stosowany zarówno na ciele, jak i na twarzy. Producent zaleca, aby początkowo depilować wybrane obszary co dwa tygodnie, a z czasem zmniejszyć częstotliwość zabiegów. Depilator samodzielnie dostosowuje ustawienia do koloru skóry i owłosienia. Posiada także wymienne nakładki, które umożliwiają pracę na każdym obszarze ciała. Przed zakupem tego urządzenia warto wiedzieć, że nie jest ono polecane osobom o bardzo jasnych włosach (blond, rudych, siwych) oraz ciemnej skórze. Depilator ten nie należy też do najtańszych, jednak efekty mogą zrekompensować poniesione koszty. Cena urządzenia zaczyna się od 1900 zł.
Autor: Olga Sadowska
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.