Data publikacji:

Jaki depilator dla mężczyzn kupić?

Depilacja dla mężczyzn to temat, który zyskuje coraz większą popularność. Panowie chętniej niż kiedyś sięgają po depilatory i golarki, aby pozbyć się zbędnego owłosienia z nóg, pleców czy klatki piersiowej. Również golenie miejsc intymnych u mężczyzn cieszy się dużym zainteresowaniem. Depilacja ma bowiem walory nie tylko estetyczne, lecz także higieniczne. Jak pozbyć się zbędnego owłosienia w domu? Czy wybór jednorazowej maszynki do golenia to dobry pomysł? A może lepiej zdecydować się na depilator? Podpowiemy, jaki depilator dla mężczyzn kupić.
depilator dla mężczyzny

Dlaczego jednorazowa golarka to zły pomysł?

Z pewnością każdy mężczyzna ma doświadczenie z goleniem twarzy przy pomocy jednorazowej golarki. Zwykle nie jest to szczęśliwe wspomnienie – wielu panów boryka się z zacięciami czy podrażnieniami. Oczywiście, golenie jednorazową maszynką do golenia jest szybkie, ale wiąże się też z niemal natychmiastowym odrastaniem zarostu. Ponadto może przyczynić się do wrastania włosków, co jest bardzo nieprzyjemne. Właśnie z tego powodu lepiej zrezygnować z maszynki do golenia – zarówno jeśli chodzi o twarz, jak i inne części ciała. Dużo lepszym pomysłem jest depilator dla mężczyzn. Na rynku istnieje wiele modeli depilatorów tradycyjnych i tych emitujących światło niwelujące zbędne owłosienie. Poniżej przedstawiamy trzy modele depilatorów dla mężczyzn, które są szczególnie warte uwagi każdego pana. Oto nasze propozycje od najtańszych po najdroższe.

Przeczytaj również: Kamera na motocykl. Jaką wybrać, jak zamontować?

Depilator dla mężczyzn do całego ciała InnovaGoods

Golarka InnovaGoods to najtańsza propozycja z naszego zestawienia i kosztuje około 130 zł. Maszynka przeznaczona jest do usuwania owłosienia z całego ciała – w tym również z miejsc intymnych. Producent wyposażył ją w specjalny uchwyt, ułatwiający samodzielne golenie pleców czy nóg. Produkt jest wodoodporny, a dzięki akumulatorowi można korzystać z niego również pod prysznicem. Golarka zapewnia bezbolesne usuwanie nadmiernego owłosienia.

Męska golarka głowicowa Philips Series 7000 S7960/17

Jeden z bardziej znanych mechanicznych depilatorów dla mężczyzn to Philips Series 7000 S7960/17. Pozwala na stopniowe skracanie zarostu, jak i jego całkowite usunięcie. Doskonale sprawdza się do golenia twarzy. Posiada czujnik gęstości i twardości zarostu, dlatego nie musimy martwić się o powstanie ewentualnych podrażnień. Praca z tą golarką jest bezbolesna. Jej dużą zaletą jest wbudowany akumulator, który może pracować nawet przez godzinę bez przerwy. Dodatkowo produkt ten jest wodoodporny, dlatego można używać go pod prysznicem i spokojnie umyć po skończonej pracy. Cena golarki głowicowej to około 700-900 zł w zależności od sklepu.

Depilacja laserowa dla mężczyzn, czyli Philips Lumea Bri 953/00

Urządzenie Philips Lumea Bri 953/00 to depilator do domowej depilacji laserowej dla mężczyzn i kobiet. Emituje on wiązkę światła IPL, które sprawia, że cebulki włosków stają się osłabione, czego efektem jest trwałe usunięcie zarostu. Depilator może być stosowany zarówno na ciele, jak i na twarzy. Producent zaleca, aby początkowo depilować wybrane obszary co dwa tygodnie, a z czasem zmniejszyć częstotliwość zabiegów. Depilator samodzielnie dostosowuje ustawienia do koloru skóry i owłosienia. Posiada także wymienne nakładki, które umożliwiają pracę na każdym obszarze ciała. Przed zakupem tego urządzenia warto wiedzieć, że nie jest ono polecane osobom o bardzo jasnych włosach (blond, rudych, siwych) oraz ciemnej skórze. Depilator ten nie należy też do najtańszych, jednak efekty mogą zrekompensować poniesione koszty. Cena urządzenia zaczyna się od 1900 zł.
Autor: Olga Sadowska