Data modyfikacji:

Jak zrobić loki u chłopaka?

Modny i atrakcyjny wygląd jest ważny nie tylko dla kobiet. Panowie również chcą prezentować się jak najlepiej, co z kolei przekłada się m.in. na dbałość o sposób uczesania. Tym bardziej, że trendy fryzjerskie wcale nie omijają mężczyzn. A obecnie najmodniejsze są właśnie kręcone kosmyki. Jak zrobić loki u chłopaka? Oto najlepsze sposoby.
loki u chłopaka

Naturalnie kręcone włosy - jak je stylizować?

Kręcące się kosmyki mogą być prawdziwym utrapieniem, szczególnie jeśli nie wie się, w jaki sposób z nimi postępować. A są to włosy o szczególnych potrzebach - dotyczy to w takim samym stopniu kobiet, jak i mężczyzn o kosmykach z naturalną skłonnością do skrętu.

Struktura takich włosów jest najczęściej bardzo cienka oraz podatna na uszkodzenia. Kręcone kosmyki są też suche, dlatego wymagają intensywnego nawilżenia. Mogą też puszyć się i rozwarstwiać, przez co - zamiast burzy bujnych loków, na głowie pojawia się mało atrakcyjny puch. Zamiast więc zastanawiać się jak zrobić loki u chłopaka, lepiej zająć się ich stylizacją i pielęgnacją. Najważniejsze zasady to:
 • nawilżanie - przy pomocy odżywek i masek na bazie naturalnych składników, jak np. aloes czy awokado,
 • odżywianie - sprawdzą się tu mgiełki nawilżające bez spłukiwania, najlepiej przeciwdziałające puszeniu się włosów, można je stosować też do odświeżenia fryzury,
 • podkreślanie skrętu - najlepiej wybierać gęste kremy lub lekkie pianki, które nieco "złączą" ze sobą pasma, ale jednocześnie ich nie obciążą,
 • suszenie - tylko naturalnie lub przy pomocy dyfuzora.
Dobrze też unikać takich produktów jak żele, lakiery i pasty, które mogą zbyt usztywniać fryzurę.

Przeczytaj również: Krótkie fryzury męskie. Fajne i modne fryzury dla bardzo krótkich włosów

Jak zrobić trwałe loki u chłopaka?

Mężczyźni posiadający idealnie proste włosy mogą marzyć o burzy loków - to dość częste u osób, które mają dość cienkie włosy, a nie chcą ich obcinać. Kręcone kosmyki, nawet jeśli są w rzeczywistość dość rzadkie, wyglądają na bujne, a poza tym loki o długości do ramion (nawiązujące do fryzur z lat 80. i 90.) są teraz bardzo modne. Chcąc zaś cieszyć się takim wyjątkowym uczesaniem, należy zastosować specjalne środki.

To, jakie dokładnie, zależy od tego, czy skręt ma zostać utrwalony na dłuższy czas, czy tylko do kolejnego mycia włosów. W pierwszym przypadku konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu trwałej ondulacji. Brzmi groźnie? Oczywiście, zabieg ten budzi skojarzenia raczej ze starszymi paniami z początku XXI wieku i tzw. barankiem na głowie. Obecnie wygląda on nieco inaczej i pozwoli na uzyskanie skrętu o różnej grubości. Można udać się z tym do fryzjera lub kupić płyn do trwałej ondulacji i wykonać ją samodzielnie w domu. Jak w takim razie zrobić trwałe loki u chłopaka?
 • Pokryj płynem całe włosy.
 • Podziel kosmyki na równe pasma i nakręć je na wałki o wybranej grubości.
 • Spłucz płyn po czasie podanym na opakowaniu i nałóż środek utrwalający. Metody na zrobienie loków u mężczyzny, które utrzymają się tylko do mycia włosów, to zaś klasyczne wałki i papiloty, a także lokówka i prostownica.

Loczki na krótkich włosach - krok po kroku

Najmodniejsza męska fryzura roku 2021? To również kręcone włosy, ale w wersji krótkiej. A dokładniej: kosmyki wygolone z tyłu głowy oraz na skroniach, natomiast na czubku - ostrzyżone asymetrycznie, podkręcone i mocno zmierzwione. Taki rodzaj uczesania będzie prezentował się niezwykle efektownie tylko pod warunkiem, że cięcie zostanie wykonane przez zdolnego fryzjera.

A jak je stylizować na co dzień? Do uzyskania efektu kręconych włosów można wykorzystać tradycyjną lokówkę lub prostownicę. Sposób na to, jak zrobić loki na krótkich włosach u chłopaka bez użycia takich urządzeń, wygląda zaś następująco:
 • przygotuj wsuwki do włosów,
 • po umyciu włosów nałóż na nie piankę i chwilę powgniataj ją w kosmyki,
 • pasma włosów okręć dookoła własnej osi, a następnie przypnij przy samej skórze,
 • wysusz włosy suszarką,
 • zdejmij wsuwki, loczki roztrzep palcami i spryskaj lakierem lub sprayem do stylizacji.
Taki sposób będzie odpowiedni nawet dla panów, którzy posiadają proste, oporne na stylizację kosmyki. Szczęściarze, którzy mają naturalnie kręcone lub podatne na skręcanie włosy, wystarczy, że nałożą na nie piankę i delikatnie ją wgniotą podczas suszenia. Efektowne i modne uczesanie gotowe!
Autorka: Natalia Kowalska