6. „Długość rękawów mierzy się poprzez wyciągnięcie dłoni przed siebie”
Spoglądając na próby przymierzenia marynarki garniturowej, dojdziesz do wniosku, że nastąpił atak zombie. Wyciąganie ramion przed siebie w celu sprawdzenia długości rękawów to wyjątkowo popularna bzdura. Tak dobrane rękawy niemal na pewno będą zbyt długie. Jak więc przymierzyć je prawidłowo? Wystarczy opuścić dłoń luźno. Rękaw powinien kończyć się ok. 1 cm nad nadgarstkiem i eksponować 1-1,5 cm rękawa koszuli.
7. „Złota lub srebrna kamizela jest doskonałym dodatkiem do stroju pana młodego”
Złota kamizela, srebrny marszczony krawat, białe lakierki z wywiniętym czubem — te koszmarki naprawdę są polecane przez sprzedawców. Strój pana młodego to temat na długi artykuł, dlatego od razu przejdziemy do sedna: nie rób tego. Planując swój ślub sięgnij po klasykę mody męskiej, czyli elegancki granatowy garnitur, śnieżnobiałą koszulę oraz jedwabny krawat o szerokości 7-8 cm. Nie dość, że będziesz wyglądał stylowo, to użyjesz tego zestawu wielokrotnie.
8. „Czarny garnitur jest najbardziej uniwersalny”
Jeszcze kilkanaście lat temu większość mężczyzn wybierała czarne garnitury, niezależnie od okazji. Polecane były przez sprzedawców jako najbardziej eleganckie i uniwersalne. Jaka jest prawda? Otóż czarne garnituru są wyjątkowo... nieuniwersalne. Pasują wyłącznie do wieczorowych wydarzeń oraz pogrzebów. Jeśli szukasz prawdziwie uniwersalnego garnituru, wybierz garnitur granatowy (nie kobaltowy).
9. „Koszula garniturowa z krótkim rękawem będzie wygodniejsza”
W sklepach odzieżowych bez trudu znajdziesz koszulę garniturową z krótkim rękawem. Co gorsza, nawet dobre marki z elegancką konfekcją oferują usługę obcinania rękawów. Założenie takiej koszuli na formalna imprezę (np. ślub i wesele) jest jednak poważną wpadką stylistyczną. Co więc zrobić, gdy musisz ubrać się elegancko, a jest upał? Rozwiązaniem jest wybór koszuli i marynarki z naturalnego, przewiewnego materiału, w którym nie spocisz się tak jak w poliestrowych imitacjach.