Data modyfikacji:

4 najlepsze kurtki przeciwdeszczowe - którą wybierasz?

Jesienna pogoda potrafi być bardzo nieprzewidywalna. Na dworze w kilka sekund może zrobić się zimno, a z nieba spada ulewa. Z tych powodów wybór odpowiedniego ubrania jest znacznie utrudniony. W każdej stylizacji powinniśmy być przygotowani zarówno na promienie słońca, jak i deszcz. Tym samym jedną z najważniejszych części garderoby staje się kurtka przeciwdeszczowa. Powinna być ona lekka, ciepła i przede wszystkim wykonana z nieprzemakalnego materiału. Zobacz, jakie kurtki jesienne męskie są najmodniejsze w tym sezonie!

Kurtka przeciwdeszczowa - na co zwracać uwagę?

Kurtka przeciwdeszczowa powinna stanowić dobrą ochronę przed deszczem, wiatrem oraz umożliwiać skórze swobodne oddychanie. Mówiąc najkrócej, najważniejszy jest materiał, z jakiego wykonana jest kurtka. Najlepiej, aby była to membrana, którą cechują dwa parametry: wodoodporność i oddychalność. Pierwszy z nich oznaczany jest słupkiem milimetra wody, z kolei przepuszczalność wyrażona jest w skrócie CFM, a oddychalność odczytamy przez gram na metr kwadratowy. Im większy ich wskaźnik na metce kurtki, tym lepiej. I tak na przykład najlepiej, aby wskaźnik oddychalności wynosił od 10 000g. Membranę możemy ponadto podzielić na kilka typów materiałów np. Poliestrowe, polipropylenowe lub te rodzaju PTFE. Ostatnia z nich uważana jest za najlepszą gatunkową, choć dwie pozostałe również ze spokojem spełnią swoje zadania ochronne w kurtce.Pomimo że kurtka przeciwdeszczowa męska musi być przede wszystkim praktyczna, to byłoby dobrze, gdyby również jej wygląd pasował do naszego codziennego ubrania. Dlatego też przed wyborem konkretnego modelu kurtki jesiennej męskiej pomyśl, w jaki sposób chodzisz ubrany na co dzień – bardziej elegancko, sportowo, smart casual? Ponadto zastanów się, w jakich warunkach będziesz używać tego typu kurtki np. w mieście, wyprawach górskich? Odpowiedzi na te pytania znacznie ułatwią Tobie wybór i skrócą czas przymierzania poszczególnych modeli kurtek. Najlepiej, aby kurtki jesienne męskie posiadały taki zamek, który jest schowany pod materiałem, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia go przez wodę. Dobrze również, aby kurtka przeciwdeszczowa męska posiadała porozmieszczane po całej powierzchni ściągacze, które dobrze ochronia ciało przed wiatrem i zimnym powietrzem. Na wietrzną pogodę z całą pewnością przyda się również kaptur, chroniący naszą głowę i twarz.

1. Kurtki jesienne męskie - parka

Parka to kurtka przeciwdeszczowa męska, która z roku na rok zyskuje coraz większe grono sympatyków. Ten rodzaj odzienia wierzchniego idealnie sprawdzi się na co dzień, ponieważ łączy w sobie funkcjonalność oraz modny styl. W klasycznej wersji występuje ona w ciemnozielonej wersji, choć dobrze wygląda także w beżu, szarościach oraz granacie. Tego typu kurtki jesienne męskie może bez obaw zakładać zarówno do stylizacji sportowych, jak i smart casual. Dodatkowymi elementami zdobionymi okażą się różnego rodzaje naszywki lub powracające w tym sezonie futrzane kaptury.


2. Kurtka pikowana

Kolejną modną kurtką przeciwdeszczową w tym sezonie okaże się ta pikowana. Nazywana jest ona również kurtką w typie "husky" lub po prostu "kufajką". Najczęściej występują one we wzorach w romby lub kwadraty.  Kurtkę pikowaną możesz zakładać zarówno do marynarek, jak i bluz i jeansów. Ta kurtka przeciwdeszczowa męska jest nieco krótsza od parki, przez co należy uważać, aby żaden element garderoby nie wystawał spod niej. Choć kufajka nie zawiera w sobie kaptura, to idealnie będzie wyglądać w zestawie z parasolem męski.


1. Kurtka przeciwdeszczowa - softshell i hardshell

Kurtki z tkaniny softshell idealnie sprawdzą się dla osób aktywnie spędzających czas. Tym samym będzie, ona dobrym wyborem do wyjścia w góry lub podczas jazdy rowerem. Tę niezwykle lekką kurtkę przeciwdeszczową męską cechuje się przede wszystkim dobrą wentylacją powietrza. Jeżeli chodzi o ochronę przed deszczem, to mówimy tu raczej o jesiennym deszczyku niż ulewie. O wiele lepiej przed deszczem ochroni nas kurtka w typie hardshell. Jedną z głównych zalet tych kurtek jest to, że nie musimy pod nią nakładać wielu warstw ubrań – wystarczy T-shirt z długim rękawem. Podczas niskiej temperatury dobrze sprawdzi się polar. Tego typu kurtki jesienne męskie charakteryzują się sportowym wyglądem, dlatego też niekoniecznie sprawdzą się w połączeniu z chinosami lub koszulami. Przy ich kupnie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie kurtek do naszego ciała. Tylko wtedy mogą one spełnić dobrze swoje zadanie ochrony przed wiatrem i zimnem.

4. Kurtka ortalionowa

Innym rodzajem kurtki przeciwdeszczowej może być ta wykonana z ortalionu. Występuje ona zarówno w wersji krótszej, jak i dłuższej – w formie płaszcza. Trzeba przyznać, że wybór tego typu kurtek jest tak ogromny, że bez problemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Tym samym możemy znaleźć “ortalionówkę” w wersji sportowej oraz bardziej eleganckiej. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Materiał ten poza klasyczną kolorystyką kurtek bardzo dobrze będzie wyglądać w kolorze czerwonym, pomarańczowym i żółtym. Ten typ kurtki przeciwdeszczowej męskiej  sprawdzi się (w zależności od dodatkowego podszycia) w niższej oraz wyższej jesiennej temperaturze.

Bartłomiej K.