Data modyfikacji:

6 stylowych gadżetów, które mężczyzna powinien mieć w aucie

Podnośnik, apteczka, trójkąt ostrzegawczy, gaśnica, komplet żarówek – jasne, te rzeczy z pewnością przydadzą się w aucie. Ale powiedzmy sobie szczerze, wolimy bardziej stylowe gadżety. Oto lista 6 przydatnych akcesoriów samochodowych, które są znacznie bardziej sexy. No dobrze, może nie we wszystkich przypadkach, ale elegancja rządzi się własnymi prawami.

ZOBACZ AKCESORIA SAMOCHODOWE W PROMOCYJNYCH CENACH:

Parasol


O parasolu łatwo zapomnieć. Jedziesz przecież samochodem, słuchasz klimatycznej muzyki, a o wygodę dbają komfortowe fotele. W takich warunkach nawet najbardziej ponura jesień czy zima nie są straszne. Pamiętaj jednak o tym, że po zaparkowaniu samochodu na parkingu musisz jeszcze dostać się jakoś do budynku. Gdy pada deszcz, może nie być to przyjemne. Pół biedy, jeśli jesteś sam. Gorzej, gdy towarzyszy Ci partnerka. Dżentelmen powinien być przygotowany na tę okazję i służyć damie parasolem. Nie bez powodu znajdują się one na wyposażeniu luksusowych Rolls-Royce’ów, gdzie umieszczono je… w drzwiach! Jeśli nie posiadasz jeszcze ani jednego Rollsa, proponujemy zwykły elegancki parasol, który schowasz do schowka, kieszeni drzwi lub bagażnika.

Wieszak na marynarkę

Dobrym nawykiem jest zdejmowanie marynarki na czas jazdy samochodem. Unikniemy wówczas jej pogniecenia, zwłaszcza jeśli wykonana jest z lnu. Ale gdzie ją powiesić? Co prawda wiele samochodów posiada haczyki na ubrania, jednak mogą doprowadzić do zdeformowania marynarki. Rozwiązaniem idealnym jest montaż specjalnego wieszaka samochodowego, który wypełni barki marynarki i zachowa jej kształt. Przyczepia się go najczęściej do ramion zagłówka, dzięki czemu mamy do niego łatwy dostęp. Bez względu na to, czy korzystasz z garnituru sporadycznie, czy na co dzień, to warto go mieć.

Scyzoryk


Wielokrotnie podkreślaliśmy już, że dżentelmen musi być przygotowany na wszelkie okazje. Za kierownicą może być ich bardzo dużo. Do odpakowania plastikowego blistra żarówki lub odpieczętowania butelki oleju silnikowego niezbędny będzie nóż. Wyjęcie przepalonego bezpiecznika może nie być możliwe bez użycia kombinerek lub pęsety. Odpięcie klemy akumulatora? Bez klucza lub kombinerek – ani rusz. O konieczności odkręcenia kilku śrub, by dostać się do żarówek, nie wspominamy. Ideałem byłoby mieć zestaw narzędziowy, jednak najczęściej wystarczy nam scyzoryk Victorinox lub multitool Leatherman, które zawsze możemy mieć pod ręką.

Rękawiczki samochodowe


Historia rękawiczek samochodowych sięga czasów, gdy ich rola była znacznie ważniejsza niż dziś. Chroniły przed powiewem zimnego wiatru w czasach, w których pierwsze automobile nie posiadały jeszcze dachu. Wykonane były jednak w taki sposób, aby umożliwić sprawną obsługę znajdujących się w kokpicie urządzeń. Dziś są przede wszystkim modnym dodatkiem, ale ich walor użyteczny  został zachowany. Docenimy je w czasie zimy. Obcowanie z lodowatą kierownicą lub metalową gałką zmiany biegów to nic przyjemnego.

Kubek termiczny


Nic tak nie stawia na nogi podczas długiej podróży jak dobra kawa. Mała czarna jest też nieoceniona podczas mroźnych poranków, gdy musimy dojechać do pracy. Całkiem dobrą kawę możemy dostać na stacjach benzynowych, jednak w papierowych kubkach momentalnie staje się zimna. Unikniesz problemu, jeśli przelejesz ją do samochodowego kubka termicznego. Utrzymuje temperaturę i aromat kawy nawet przez kilka godzin. Przy wyborze pamiętaj tylko o tym, by zdecydować się na model mieszczący się do Twojego uchwytu samochodowego na kubki. W każdym aucie są zbudowane nieco inaczej.

Okulary przeciwsłoneczne


Nie rozstajesz się latem ze swoimi ulubionymi aviatorami? To świetnie, jednak okulary przeciwsłoneczne powinniśmy mieć w samochodzie cały rok. Zimą są potrzebne jeszcze bardziej, gdyż osłonki przeciwsłoneczne mogą nie wystarczyć. Słońce znajduje się niżej, a dodatkowo odbija się od mokrej nawierzchni. W takich warunkach o oślepienie nie trudno. Wzbogać swój samochodowy ekwipunek o dobrej jakości okulary, a jazda stanie się znacznie przyjemniejsza. Unikaj tych dostępnych w marketach lub na straganach, gdyż nie chronią przed szkodliwymi promieniami UV. Wybierz model okularów z filtrem polaryzacyjnym lub fotochromem. Nie tylko chronią oczy, ale i poprawiają widoczność w trudnych warunkach oświetleniowych. To stosunkowo spory wydatek, jednak jednorazowy. O poprawie wygody i bezpieczeństwa jazdy nie wspominając.
Wyposażenie samochodu nie musi być nudne. Te stylowe gadżety uprzyjemnią nawet najdłuższą podróż i uratują w wielu opałach. Wszak dać się pozbawić szyku i animuszu przez deszcz lub przepalony bezpiecznik? Niepodobna!


Więcej artykułów na temat gadżetów