Data modyfikacji:

Black Friday 2024. Zobacz, jak przygotować się na wyjątkowe polowanie

Bieg po elektronikę, przepychanki w kasie, awantury przy stoiskach z przecenionym sprzętem, ogromne kolejki — jeśli chcesz tego uniknąć, poluj na wyjątkowe promocje w Internecie. Black Friday z Ceneo.pl pozwoli Ci wyłuskać najlepsze okazje i zachować pełną godność. Jak przygotować się na Czarny Piątek i jak szukać promocji?

Historia


Nie byłoby Czarnego Piątku bez Dnia Dziękczynienia, czyli święta obchodzonego w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, które jest upamiętnieniem pierwszych dożynek kolonizatorów Ameryki Północnej na cześć Indian Wampanoang z 1961 roku. Święto ustanowione przez prezydenta Abrahama Lincolna to dzień, którego zwieńczeniem jest uroczysta kolacja w gronie najbliższych oraz przyjaciół, a obowiązkowym elementem wieczoru jest pieczony indyk. 

Black Friday następuje dzień po Święcie Dziękczynienia. To symboliczny okres rozpoczęcia wyprzedaży przedświątecznych, zachęcający sprzedawców do przeceniania swoich towarów. W tym dniu można spotkać wyjątkowe zniżki na konkretne produkty, a polowanie na okazje to wielkie wydarzenie, które od kilku lat obejmuje również Polskę. Co roku w Czarny Piątek do sklepów rusza ogrom klientów pragnących zdobyć najciekawsze produkty.

Swą nazwę Black Friday zawdzięcza najpewniej zamieszkom, które od lat 60-tych ubiegłego wieku towarzyszą akcji wyprzedażowej. Odnotowuje się wówczas znacznie więcej interwencji policji, która musi uspokajać ogarniętych szałem wyprzedażowym klientów. W Polsce gorączka Black Friday nie jest tak intensywna co w Stanach Zjednoczonych, mimo to proponujemy Ci znacznie lepszą i wygodniejszą formę szukania okazji — polowanie przez Internet.

Jak znaleźć najlepsze okazje na Black Friday?


Część sprzedawców przecenia towar już na wiele dni przed Czarnym Piątkiem. To jednak tego dnia znajdziesz największe obniżki cen. Jak znaleźć najlepsze oferty na Black Friday? Nie musisz mozolnie przeszukiwać wszystkich sklepów w poszukiwaniu najniższej ceny. Wykorzystaj do tego porównywarkę cen Ceneo.pl, dzięki której zawsze znajdziesz upragniony przedmiot w najniższej cenie. Co więcej, możesz zaznaczyć, by wyszukiwarka pokazała Ci wyłącznie przecenione produkty objęte promocją Black Friday 2024. To oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu.

Jak sprawdzić, czy cena jest rzeczywiście promocyjna?


Znasz to uczucie, gdy trafiasz na kilkudziesięcioprocentową obniżkę, a końcowa cena okazuje się i tak znacznie wyższa niż u konkurencji? Niestety, podnoszenie ceny produktu na kilka dni przed Black Friday i obniżanie jej w dzień wyprzedażowy to wciąż popularna wśród sprzedawców sztuczka. Choć to nieuczciwe zagranie należy już dziś do rzadkości i niechlubne przypadki dość szybko wychodzą na jaw, wielu klientów traci w ten sposób pieniądze lub dokonuje niekorzystnych zakupów.

Jak temu zaradzić? Choć to trudne, można śledzić na bieżące ceny wielu sklepów, sprawdzając ewentualne zmiany. Nie wystarczy jednak zrobić to kilka dni przed Czarnym Piątkiem — wtedy mogą być już zawyżone. Jeśli upatrzony przez Ciebie produkt znajduje się w wielu sklepach, możesz także porównać ceny pomiędzy nimi. To żmudna, ale skuteczna forma ochrony przez złymi zakupami.

"Powiadom mnie, gdy cena spadnie"


Polowanie na promocje jest ekscytujące, ale trudno się rozdwoić w przypadku, gdy polujesz na klika przedmiotów. Wykorzystaj więc pomoc w postaci powiadomień o promocjach. Dzięki ustawieniu alertu nie tylko dowiesz się, czy interesujący Cię produkt został przeceniony, ale także o ile. Możesz bowiem ustawić limit cenowy, po którego przekroczeniu dostaniesz informacyjnego maila. To znakomity sposób dla osób czekających, aż cena spadnie do określonej, wcześniej założonej kwoty.

Na co polować w Black Friday?


Jakie męskie produkty upolujesz w Black Friday? Choć najpopularniejsza jest elektronika, czyli m.in. smartfony, tablety, komputery czy telewizory, Black Friday wykracza znacznie dalej. Wyjątkowymi zniżkami objęte są też m.in. perfumy męskie, ubrania, narzędzia czy artykuły do męskiej pielęgnacji. Aby poszukiwania promocji było łatwiejsze, korzystaj z kategorii produktów oraz filtrów, dzięki którym zawęzisz poszukiwania. Przeczytaj także nasz artykuł o Black Friday 2024, który zainspiruje Cię do zakupów.

Black Friday 2024 zapowiada się wyjątkowo ciekawie, więc nie trać czasu na bieganie po sklepach. Czatują na okazy w Internecie, oszczędzisz sobie nerwów, przepychanek i kłótni. Dodatkowo korzystając z Ceneo.pl, dotrzesz do najlepszych ofert w pierwszej kolejności, zanim zrobią to inni, przeglądający stronę po stronie. Trzymamy kciuki za to, by udało się znaleźć coś absolutnie wyjątkowego!