Chinosy- spodnie na każdą okazję

Chinosy to w ostatnim czasie najpopularniejsze spodnie męskie. Chyba nie ma mężczyzny, który nie posiadałby chociaż jednej pary spodni bawełnianych. Spodnie chinosy uważane są za klasyczne, a jednocześnie zawsze nowoczesne, są odpowiednie na wiele okazji, a do tego bardzo wygodne. Z czym je połączyć i jak stworzyć wygodny, ale jednocześnie bardzo stylowy zestaw?


Chinosy- z czym je nosić?

Spodnie te są tak praktyczne, że można je łączyć prawie ze wszystkim. Jeśli stylizacja ma być na przykład na wypad za miasto ze znajomymi, do spodni typu chino można dopasować t-shirt, koszulkę polo lub koszulę z krótkim rękawem. Chinosy powinny być dobierane w stonowanej, delikatnej kolorystyce. Koszule z długim rękawem mogą posiadać delikatne wzorki. Dozwolone jest także łączenie koszulki polo ze swetrem, natomiast najbardziej pasującym obuwiem będą mokasyny lub półbuty. 

Rodzaje chinosów

Chinosy typu regular
Szerokość nogawki zwęża się proporcjonalnie, a szerokość w udzie jest większa niż w przypadku spodni slim. Najlepsze będą dla mężczyzn o mocniejszej budowie ciała, dla których spodnie slim są zbyt dopasowane. Nie powinny ich nosić bardzo szczupłe osoby, ponieważ będą dla nich zbyt szerokie. 
Chinosy typu slim
Nogawka zwęża się proporcjonalnie ku dołowi. Węższy jest także obwód w udzie w porównaniu ze spodniami regular. Typ spodni idealny dla mężczyzn o szczuplejszych nogach.

Co myślicie o chinosach?