Data modyfikacji:

Ciepły facet i szlafrok męski

Szlafrok męski nie należy do najbardziej popularnych elementów garderoby wśród mężczyzn. Większość z nich nie widzi większej potrzeby i zastosowania na co dzień tego okrycia ciała. Jeżeli jednak przyjrzymy się bliżej temu tematowi, to zobaczymy, że szlafrok męski frotte może sprawdzić się w wielu sytuacjach codziennych. Jak wybrać odpowiedni nakrycie ciała po kąpieli, aby wyglądać naprawdę męsko i stylowo?

Szlafrok męski frotte i inne rodzaje

Szlafrok męski wbrew pozorom jest bardzo funkcjonalnym elementem garderoby. Przyda on się jednakowo po domowej kąpieli, wizycie na basenie, pobycie w spa lub na wakacjach. Może wielokrotnie stanowić alternatywę dla zwykłego ręcznika lub też być ubraniem zakładanym podczas wieczornego odpoczynku. Poza tym szlafrok męski  frotte jest niezbędnym dodatkiem podczas pobytu w szpitalu.  Jego historia sięga aż starożytnego Rzymu, choć ubranie na wzór szlafroka używane było także m.in. w Chinach. Jednym z jego typów jest bonżurka, czyli poranny ubiór męski. Wykonany jest on z delikatnej tkaniny, a swoim fasonem przypomina marynarkę. Każdy z nas chyba przypomina sobie sceny filmowe, w których bogaci mężczyźni ubrani w bonżurkę, zapalali poranne cygaro. Współcześnie tego rodzaju szlafroki nadal funkcjonują i oczywiście nie są już kojarzone z bogactwem i arystokracją.Wybierając szlafrok męski zwróć szczególną uwagę na materiał, z którego został wykonany. Powinniśmy również wiedzieć, w jakim celu będziemy używać tej części garderoby? Czy ma ona nam służyć za ręcznik, czy też okrywać ciało podczas wieczorów? Jeżeli wybierzemy tę drugą opcję, to oczywiście pojawia się kwestia doboru materiału szlafroka do konkretnej pory roku. Większość tych okryć ciała uszyta jest bawełny. Mimo wszystko wiele modeli zawiera w sobie także domieszkę poliestru. Tkanina ta idealnie sprawdzi się w cieplejszych miesiącach, ponieważ dobrze będzie wchłaniała pot. Na zimniejsze okresy roku poleca się szlafrok męski frotte oraz ten uszyty z weluru. Są to materiały delikatne w dotyku i bardzo puszyste. Najlepszym wyborem na zimę będzie oczywiście wełniany szlafrok męski z kapturem.  Na marginesie: welur jest ostatnio coraz bardziej popularną tkaniną.

W przypadku szlafroku męskiego rzadko spotkamy modele wykonane z satyny lub jedwabiu. Tkaniny te będą raczej stanowić dekoracyjne wykończenia tego okrycia ciała.  Warto także przyjrzeć się modelom wykonanych z mikrowłókien, które bardzo dobrze będą wchłaniać wodę z ciała po kąpieli. Dla mężczyzn mających wrażliwą skórę lub problemy na tym tle, dobrym wyjściem będą szlafroki wykonane z bambusowego włókna. Cechuje się ono dużą chłonnością wody, dzięki czemu jest również naturalnie antyalergiczne. Jeżeli wybieramy się do sauny, to możemy założyć na siebie zarówno zwykły szlafrok męski, jak i kilt męski – specjalnie przeznaczony do tego typu miejsc.Szlafrok męski z kapturem

Na rynku znajdziemy kilka różnych modeli szlafroka. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście szlafrok męski z kapturem. Dobrze sprawdzi się on w sytuacjach, w których używamy tego okrycia ciała, jako ręcznik. Przydatny będzie również na różnego rodzaju plenerowych wyjazdach np. nad jezioro. Bez problemu znajdziemy także szlafroki z dodatkowymi kieszeniami lub stylowymi dekoracjami. . Mogą one nam służyć do schowania w nich telefonu komórkowego lub chusteczek higienicznych. Większość szlafroków męskich występuje w kolorach ciemnych (czarny, granatowy, brąz), choć oczywiście są od tego wyjątki. Przy wyborze szlafroka męskiego za kapturem zwracajmy także uwagę na jego fason. Tak, aby pasował do naszej sylwetki. Z kolei zbyt długi szlafrok będzie niepotrzebnie się za nami ciągnął, a zbyt krótki nie spełni swojej funkcji cieplnej. Bardzo często  wychodzimy z założenia, że wygląd bielizny męskiej, piżamy lub szlafroka nie ma większego znaczenia. Te części garderoby zakładamy przede wszystkim dla siebie i nie są one dla większości ludzi widoczne. Czy, to jednak oznacza, że mamy być ubrani w byle co? Stylowy i elegancki szlafrok męski z kapturem po pierwsze wpływa na nasze samopoczucie i to, jak czujemy się w najbliższym otoczeniu. Po drugie mężczyźni bardzo lubią, gdy ich partnerka ubierze na siebie koronkową bieliznę i gustowną podomkę. Dlaczego więc i panowie nie mieliby zadbać o swój wygląd w sypialni?


Pamiętaj, że  o szlafrok męski frotte lub inny typ – należy prawidłowo zadbać.  Podobnie, jak w przypadku ręczników i pościeli należy uważać na detergenty, których używamy w praniu. Powinny one być używane w takich ilościach, aby skutecznie oczyściły  tkaniny z potu i pozostałego na odzieży naskórku. Jednakże używanie ich w zbyt dużych ilościach może mieć negatywny wpływ na samą tkaninę, jak również może podrażnić naszą skórę.

Bartłomiej K.