Data modyfikacji:

Co zabrać w podróż biznesową? 10 propozycji

Wybierasz się w pierwszą firmową delegację i nie wiesz, co może Ci się przydać? Przygotowaliśmy listę akcesoriów, które będą niezastąpione nie tylko w czasie rozmowy biznesowej, ale także umilą Ci podróż. Co zabrać w podróż biznesową oprócz laptopa i garnituru?

1. Podręczna aktówka


Wielokrotnie wspominaliśmy, że łączenie garnituru z plecakiem to niekoniecznie dobry pomysł. Z tego powodu warto wybrać element, który lepiej pasuje do pół-formalnego lub formalnego stroju. Nic nie wpłynie na Twój wizerunek w tej kategorii lepiej niż stylowa skórzana aktówka. Wybierz taką, do której schowasz nie tylko dokumenty czy notes, ale i laptop. Jej kolor dobierz do butów oraz innych skórzanych dodatków. Najładniej zaprezentuje się lekko usztywniana aktówka z półmatowej lub błyszczącej skóry licowej. Raczej odrzuć sztywne nesesery, kojarzące się z biznesmenami rodem z lat 90-tych. 

2. Tablet


Choć w czasie biznesowego wyjazdu najbardziej użyteczny jest laptop, w niektórych sytuacjach to tablet może okazać się lepszym rozwiązaniem. Jeśli Twoja rozmowa z klientem wymaga częstego pokazywania zdjęć, grafik lub wykresów, a przy tym przemieszczania się w różne miejsca (np. na budowie), podręczny tablet będzie znacznie wygodniejszy niż laptop. Ten drugi wymaga stolika, a noszenie go w rękach nie jest największą przyjemnością. Ponadto tablet przyda Ci się także do czytania książek oraz do szybkiego przeglądania dokumentów.

3. Etui na wizytówki


Będąc w podróży biznesowej, nie możesz zapomnieć o wizytówkach. Wiele osób przechowuje je w portfelu, jednak nie jest to najlepsze miejsce. W portfelu łatwo się zaginają i niszczą, co nie wpłynie pozytywnie na Twój wizerunek. Zamiast tego kup elegancki wizytownik, w którym przechowasz nie tylko własne wizytówki, ale i te otrzymywane od klientów. Umieszczając je w ładnym gadżecie podkreślisz, że traktujesz je w wyjątkowy sposób i nie wrzucisz ich zaraz na dno plecaka.

4. Strój sportowy + kąpielówki


Rozmowa biznesowa kojarzy się z elegancką restauracją i garniturem, jednak nie jest to regułą. Wielu klientów woli omawiać firmowe sprawy i negocjować oferty na siłowni, hotelowym basenie lub nawet w… saunie. Bądź na to przygotowany i weź ze sobą strój sportowy oraz kąpielówki. Akcesoria te nie zajmą wiele miejsca w walizce biznesowej, a wykorzystasz je także w pokoju hotelowym i w czasie wolnym od pracy.

5. Podróżny zestaw do szycia


Urwany guzik często brzmi jak wyrok. Zwłaszcza, jeśli urwie się na kilka chwil przed ważną rozmową. Aby nie zrobić złego wrażenia, miej przy sobie podręczny zestaw do szycia. Nie wykonasz nim skomplikowanych operacji krawieckich, ale w awaryjnych sytuacjach będzie jak znalazł. Powinien mieć kilka różnych kolorów nici dopasowanych do Twoich biznesowych ubrań.

6. Słuchawki


Zauważyłeś, że piłkarze przed ważnym meczem pojawiają się w słuchawkach na głowie? Słuchanie muzyki w sytuacjach stresowych to idealny sposób na odstresowanie się oraz na koncentrację. Jeśli zjada Cię stres przed spotkaniem, włącz ulubioną playlistę i pozwól sobie na odrobinę relaksu. Innym gadżetem, który może Ci się przydać, jest słuchawka bluetooth. Będzie nieoceniona podczas dogadywania szczegółów spotkania za kierownicą. Pamiętaj, że rozmawianie przez telefon w czasie jazdy jest zabronione i niebezpieczne.

7. Scyzoryk


Wielofunkcyjny scyzoryk to jedno z tych akcesoriów, które nie jest niezbędne, ale nie raz uratuje z opresji. Wkrętakiem dokręcisz luzującą się śrubkę, nożyczkami obetniesz rozprutą nitkę, zaś zastosowania składanego noża można liczyć w setkach. Ciekawym rozwiązaniem jest scyzoryk w formie karty kredytowej, który idealnie pasuje do wewnętrznej kieszeni marynarki. To gadżet, który przyda Ci się nie raz i to nie tylko w czasie podróży.

8. Notatnik


Elektronika zastąpiła wiele dawnych gadżetów, ale klasyczny notatnik wciąż ma bardzo silną pozycję. Wraz z piórem wiecznym i skórzanym portfelem stanowi stylowy zestaw, który doskonale wpływa na profesjonalny wizerunek. Notując w klasycznym notatniku, zyskasz w oczach rozmówcy, a przy okazji nie będziesz uzależniony od naładowania baterii.

9. Power bank


Wspomnieliśmy o baterii, więc płynnie przechodzimy do power banków. Dlaczego warto je mieć w podróży służbowej? Choćby dlatego, że nie zawsze będziesz mógł skorzystać z ładowarki do telefonu. Inna sprawa, że podładowanie smartfona wymaga przebywania w jednym miejscu przez długi czas, co też nie zawsze jest możliwe. Mając pojemny power bank, możesz włożyć go wraz ze smartfonem do aktówki i ładować baterie telefonu nawet w czasie spaceru po mieście.

10. Walizka biznesowa


Dotychczas wspominaliśmy o akcesoriach, jednak nie powiedzieliśmy nic o tym najważniejszym: o walizce biznesowej. To ona bowiem pomieści cały ten ekwipunek i w niej dowieziesz bezpiecznie wszystko na miejsce. Co więcej, sama w sobie też jest stylowym gadżetem wpływającym na wizerunek, więc wybierz ją rozważnie. O tym, jaką walizkę biznesową wybrać, przeczytasz w naszym artykule.

Pakowanie się na wyjazd zawsze wymaga uwagi, jednak podróż służbowa jest najtrudniejsza. Celem bowiem nie jest wypoczynek, a stresująca i wymagająca praca. Wykorzystaj nasze propozycje do stworzenia checklisty, dzięki której o niczym nie zapomnisz.