Data modyfikacji:

Czarna koszula męska i czarne spodnie - symbol ekskluzywności czy zwykła nuda?

Od kilku lat coraz bardziej popularne stają sia total looki, czyli jednolite kolorystycznie stylizacje. Każdy sezon rządzi się swoimi prawami i kolorami. Wśród nich znajduje się niezmiennie modna czerń – atrybut elegancji i ekskluzywności. Chociaż lubimy zakładać na siebie czarne spodnie męskie i czarny T-shirt, to bardzo często nasze stylizacje są po prostu nudne. Jak ubrać się na czarno, aby wyglądać męsko, a nie szablonowo?

Zwróć uwagę na materiał

Czerń stwarza nieograniczone możliwości stylizacyjne. W tym kolorze znajdziesz wszystkie możliwe fasony ubrań. Podobnie, jak w przypadku minimalizmu w modzie – zwracaj szczególną uwagę na różnorodność krojów i materiałów ubrań w czerni.  Zestawienie ze sobą różnych fasonów jest jednym z kluczowych elementów udanego total looku. Skórzana kurtka męska będzie dobrze pasować do bawełnianego, luźnego T-shirtu. Do tego dodajmy czarne spodnie męskie w typie chino i sztyblety.Dobieraj różne długości ubrań

Przy zestawach total look, warto także pozwolić sobie na zabawę z krojami ubrań. Wbrew pozorom nie wszystkie elementy stroju muszą być idealnie dopasowane do ciała.  Z tego powodu staraj się wybierać różne szerokości oraz długości ubrań. Czarna koszula męska slim (np. ze stójką) wraz z nieco szerszymi  czarnymi spodniami męskimi, z całą pewnością nada Twojej stylizacji dynamizmu. Wieczorem możesz założyć na siebie długi kardigan męski. Do tego typu zestawu dołącz oryginalny pasek męski i zegarek.

Nie bój się dodatków 

Na pierwsze chłody polecamy prosty sweter i czarne spodnie męskie w typie chio. Odważniejsi mężczyźni mogą zamienić długie spodnie na bermudy z wewnętrznymi legginsami. Do tego dochodzą klasyczne derby. Jako dodatek do stylizacji, możemy dobrać oryginalną bransoletkę męską lub bawełnianą czapkę.

Może kolorowy akcent?

Wbrew pozorom noszenie czerni, może być wyrazem odważnego eksperymentowania z modą. Zwłaszcza, jeżeli zdecydujemy się nieco zakłócić nasz czarny total look. W tym celu możemy wybrać jeden element garderoby, który będzie  kontrastować z czernią. Takim przykładem mogą być półbuty w kolorze białym, niebieskim lub srebrnym.  Do nich dopasujmy czarne spodnie męskie w kant oraz czarną koszulę męska.  Kolorowym akcentem będzie również kolorowy zegarek, albo marynarka w pastelowych kolorach.


Pamiętaj, że czarny czarnemu nierówny


I ostatnia kwestia odnosząca się do udanego total looku z czernią w roli głównej. Najprawdopodobniej każde zakupione przez Ciebie ubranie, będzie się trochę od siebie różnić odcieniem czerni. Nie istnieje, bowiem uniwersalna czerń – jeden wpada bardziej w błękit, a inny w fiolet. Wykorzystaj tę pozorną wadę i dopasuj swoje ubrania także pod tym względem.  Czarna koszula męska o odcieniu grafitowym będzie dobrze komponować się z marynarką w kolorze eerie black -  czarnego z domieszką brązu.


Bartłomiej Kalinowski