Data modyfikacji:

Czy noszenie rurek przez mężczyzn jest niebezpieczne dla zdrowia?

Bardzo obcisłe spodnie dla mężczyzn już od kilku lat nie wychodzą z mody. Niestety, nie każdy wie, że rurki mogą spowodować poważne problemy zdrowotne. Nim wciśniesz się w wąskie jeansy, sprawdź, czy warto podążać za tą modą.

Męski styl na przestrzeni lat

Moda męska zmieniła się na przestrzeni lat. Kiedyś mężczyźni nosili zazwyczaj dosyć luźne ubrania. Zdarzało się, że nawet za duże! Pierwsze jeansy to były luźne, bawełniane spodnie, które miały służyć mężczyznom do fizycznej pracy, a więc musiały być przede wszystkim wygodne.

Nawet jeśli mężczyzna znał się na modzie i wiedział jak ubrać się z klasą, to nosił głównie dopasowane garnitury lub inne ciuchy pasujące do sylwetki. Były one jednak zawsze luźniejsze i umożliwiały swobodne poruszanie się. Podobnie było w przypadku kobiet. To w modzie kobiecej zaczęły pojawiać się trendy na coraz bardziej dopasowane ubrania. Zaczęto używać tkanin z domieszką lycry, które miały za zadanie opinać ciało. Później ten trend zaczął przenikać do mody męskiej. Panowie chętniej zakładali coraz bardziej dopasowane koszulki i spodnie, aż pojawiły rurki męskie. 

Bardzo obcisłe spodnie z jeansu, które bardzo ściśle przylegają do ciała, często z dodatkiem tkaniny ściągającej dla lepszego efektu. Obecnie zarówno szczupli mężczyźni, jak i Ci, którzy mają dobrze zbudowane mięśnie nóg, zakładają obcisłe jeansy męskie.

Rurki męskie - czy są zdrowe?

Jak pokazują badania, noszenie tak obciskających spodni może mieć negatywne skutki dla twojego zdrowia. Zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Zaburzone zostaje krążenie krwi oraz działanie układu moczowego i rozrodczego. W przypadku mężczyzn, ponad połowa czuje dyskomfort w pachwinach.

Dolegliwości bólowe to jednak najmniejszy problem, jakiego można doświadczyć nosząc zbyt obcisłe jeansy. Za wąskie spodnie powodować również infekcje dróg moczowych, objawiających się osłabieniem pęcherza i jego nadaktywnością. Problem ten napotkało 25% badanych mężczyzn.

Zbyt mały przepływ powietrza wokół pachwiny może powodować infekcje grzybicze, gdyż skóra bardzo silnie się poci. Jądra przegrzewają się, co z kolei prowadzi do mniejszej liczby plemników, a więc pogarsza się płodność. Jeden na pięciu mężczyzn doświadczył nawet skrętu jądra, co w najgorszym przypadku może prowadzić do jego utraty. Noszenie rurek przez mężczyzn może więc mieć bardzo poważne skutki dla ich zdrowia.

Pamiętaj, że leczenie infekcji bądź innych dolegliwości nie jest łatwe i wymaga czasu. Raz nabyte choroby mogą też nawracać i możliwe jest ich tylko tymczasowe zaleczenie. Tak często bywa w przypadku infekcji grzybiczej. Tak jak w każdym innym przypadku, najważniejsza jest profilaktyka. Lepiej, więc nie doprowadzać do stanu chorobowego. 

Czy nosić spodnie rurki męskie?

Mimo, że moda na nie wciąż trwa, lepiej byłoby wyrzucić je z szafy. Wielu mężczyzn nosi je dla podkreślenia sylwetki. Prawda jest jednak taka, że super obcisłe jeansy nie są jedynym sposobem. Dopasowane spodnie to nie to samo co obciskające spodnie. Można nosić dopasowane jeansy, chinosy lub spodnie od garnituru, które nie będą miały negatywnego wpływy na zdrowie, a męska sylwetka będzie uwidoczniona.

Aż 30% mężczyzn przyznaje, że podczas noszenia rurek czuje dyskomfort i nie są one tak naprawdę wygodne, a 1 na 4 przyznał, że zakłada je tylko po to, by dobrze wyglądać. Pytanie, czy mężczyzna rzeczywiście dobrze wygląda w tak obcisłych jeansach? Jeśli jest bardzo szczupły, to takie spodnie jeszcze bardziej tę chudość podkreślą. Nogi będą wyglądać jak patyczki, a mężczyzna będzie się wydawał chudszy i wyższy, niż w rzeczywistości.

Panowie, którzy ćwiczą i mają bardzo muskularne nogi, również sięgają chętniej po rurki. Zapewne po to, by umięśniona sylwetka, na którą tak ciężko pracują, była podkreślona. Taki ubiór częściej jednak wygląda komicznie, niż atrakcyjnie. Męska sylwetka wygląda dobrze, gdy zaakcentowane są szerokie ramiona a reszta ciała zwęża się ku dołowi, można ją porównać do litery V. Gdy dobrze zbudowany mężczyzna założy rurki, jego nogi już od bioder będą bardzo ściśnięte i tworzyć będą prostą linię. Wraz z szerokimi ramionami, jego sylwetka przyjmie kształt litery Y.

Szeroka góra z bardzo wąskim dołem wygląda nienaturalnie. Nogi zbytnio przyciągają uwagę, ale nie dlatego, że wzbudzają zachwyt, ale dlatego, że proporcje są zaburzone.

Mężczyźni powinni postawić na dopasowane spodnie męskie, które podkreślą ich sylwetkę, a nie będą ją nienaturalnie ściskać. Będzie to korzystne, dla ich wyglądu, komfortu i zdrowia.