Data publikacji:

Jak i z czym nosić różową koszulę?

Szukając odpowiedniego ubioru zazwyczaj chcemy się wyróżnić, uczynić widocznymi i niebanalnym. Czasem mocniej, tak by było widać nas z daleka, a czasem tak po prostu odrobinę odróżniać się od otoczenia, ale jednak nie być jedną z wielu twarzy w szarej masie tłumu. Jednym z lepszych sposobów na to jest założenie różowej koszuli, która wbrew pozorom daje wiele możliwości zestawienia z pozostałymi częściami garderoby. Warto zauważyć, że różowa koszula założona przez mężczyznę świadczy nie tylko o jego odwadze i pewności siebie, ale także o świadomości modowej i elegancji. 

Odcienie i ich znaczenie 

Róż, jak każdy inny kolor, występuje w wielu odcieniach i oczywiście nie każdy jest dla każdego. Jednak odpowiednio dobrany pasuje w każdym wieku. Pamiętać należy o doborze do koloru włosów oraz karnacji. Ponadto ostre, nasycone barwy będą dobre dla najodważniejszych osób, zaś te bardziej stonowane może założyć każdy, mając na uwadze swoje własne samopoczucie, bo to ono jest głównym wyznacznikiem udanej stylizacji - nawet najlepiej dobrany zestaw ubrań nie sprawdzi się, jeżeli nie będziemy się w nim dobrze czuć.
Standardowo przyjmuje się, że róż dobrze wygląda w sąsiedztwie szarości i odcieni niebieskiego. Można także zestawiać z klasyczną bielą bądź czernią. Inne kolory mogą pasować do róży, jednak zwykle takie stylizacje są bardziej odważne i występuje duże ryzyko stworzenia zbyt krzykliwego stroju. 

Kobiece zestawienia 

W damskiej garderobie łatwo znaleźć zastosowanie różowej koszuli w różnych wariantach. W stylizacjach eleganckich wystarczy założyć klasyczne czarne spodnie bądź spódnicę, a koszulę włożyć do środka. Pamiętać należy, aby wybrane dodatki nie miały już koloru różowego. Na co dzień taka koszula dobrze pasuje np. do jeansów.

Do garnituru i nie tylko 

W męskim kanonie mody uznaje się różową koszulę za strój półformalny (na równi z błękitną), czyli w hierarchii elegancji stoi ona wyżej niż pozostałe koszule (z wyjątkiem formalnej bieli). Dzięki temu zdecydowanie najlepiej pasuje do garnituru. Jednak można sobie pozwolić także na bardziej casualowy look, zestawiając ją z krótkimi spodenkami i sportowymi butami. Rzecz jasna trzeba pamiętać, aby wybrać odpowiedni krój koszuli. 

Różowa koszula i krawat 

Podstawą męskiego wizerunku jest dobrze dobrany krawat. Do różu może pasować kolor sąsiadujący na palecie barw, czyli purpura bądź fiolet i różne ich odcienie. W takim zestawieniu kolory są łagodnie skojarzone i daje to delikatne wyróżnienie. Jeżeli zaś chcemy być bardziej widoczni, możemy postawić na kontrast - rewelacyjne będą tu zielenie,zwłaszcza zgaszone kolory khaki. Wielu ludzi natomiast uważa, że najlepszym wyborem dla różowej koszuli jest granat.