Data modyfikacji:

Jak się ubrać na imprezę sylwestrową?

Szykując się na imprezę sylwestrową, nie można zapomnieć o tym, by podkreślić ją wyjątkowym ubiorem. Nie mamy jednak na myśli pozłacanych kamizelek, butów z zadartym czubem czy poliestrowych zestawów złożonych z krawatu i poszetki wykonanych z tego samego materiału. Jak ubrać się na sylwestra z klasą i w jaki sposób dostosować się do różnych sytuacji?

Balowa klasyka


Impreza sylwestrowa to typowo wieczorowa uroczystość o rozrywkowym charakterze, więc jest jedną z nielicznych okazji, kiedy doskonale sprawdzi się osławiony czarny garnitur. W połączeniu z białą koszulą oraz czarnymi wiedenkami stworzy bardzo poprawny i elegancji strój na bal sylwestrowy. By podkreślić swój styl, dołącz do zestawu kolorową poszetkę złożoną w puff. 

Jeszcze bardziej eleganckim rozwiązaniem, idealnym na bardziej formalne uroczystości (np. spędzone w gronie wysoko postawionych współpracowników), jest klasyczny smoking. Garnitur z charakterystycznymi klapami szalowymi wyłożonymi jedwabiem świetnie pasuje do podniosłych imprez o charakterze rozrywkowym. Z czym łączyć smoking? Do smokingu załóż czarne wiedenki (oxfordy), białą koszulę smokingową, szelki oraz białą lnianą poszetkę złożoną w tv fold.

Elegancko, ale nieco luźniej


Overdressed to angielski termin określający ubranie zbyt eleganckie, nie przystające do sytuacji. Może mieć miejsce wtedy, gdy przyjdziesz na domówkę ze znajomymi lub imprezę w pubie odziany w elegancki smoking. Jeśli impreza sylwestrowa jest nieco luźniejsza, założenie garnituru będzie więc błędem. Z drugiej zaś strony nie wypada pojawić się w spodniach dresowych i bluzie. Jak z tego wybrnąć? Na niezobowiązujące imprezy sylwestrowe w gronie znajomych idealnie sprawdzi się zestaw koordynowany, czyli połączenie granatowej marynarki i jasnych, kontrastujących spodni. Jeszcze więcej luzu zapewni strój na sylwestra z casualową marynarką, np. w kratę. 

Strój sylwestrowy na domówkę


W przypadku wyjątkowo nieformalnych imprez sylwestrowych, np. domówek, nie będzie wielkim błędem założenie chinosów i koszuli. Postaraj się jednak, by strój ten odzwierciedlał imprezowy charakter spotkania. Ciekawym pomysłem jest wybór wzorzystej koszuli (np. w grochy lub wzór paisley) czy kolorowych, modnych skarpetek. W ten sposób sprawisz, że Twój strój na sylwestra nie będzie wydawał się zbyt oficjalny i sztywny, a przy tym nie straci klasycznej formy. Unikaj jednak koszul na krótki rękaw lub tych z dużymi aplikacjami (w szczególności smokami). Przygotuj się też na to, że w domu znajomych może być bardzo ciepło (mocne ogrzewanie, małe pomieszczenie, dużo osób) lub zimno (otwarte okno, wietrzenie po papierosach). Rozwiązaniem tego problemu jest v-neck, który możesz narzucić na koszulę.

Impreza sylwestrowa w plenerze


Popularnym sposobem na spędzenie sylwestra jest także impreza plenerowa. Jeśli zamierzasz spędzić na świeżym powietrzu dłuższą chwilę, warto zapewnić sobie komfort termiczny. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jest ciepło, po kilku kwadransach mróz da się we znaki. Jak się przygotować na sylwestra od chmurką? Co ciekawe, wcale nie musisz rezygnować z elegancji. Zamień koszulę na ciepły golf, dodaj do tego grubą tweedową marynarkę i narzuć na wszystko wełniany płaszcz. Pod golfem możesz zaś ukryć bieliznę termiczną, która i tak nie będzie widoczna, a zapewni Ci maksimum komfortu. Wykorzystaj też legginsy termiczne oraz wybierz ciepłe skarpety, np. wełniane lub outdoorowe. Nie zapomnij o grubej czapce i rękawiczkach. Dobierając odzież o dobrych właściwościach izolujących nie musisz rezygnować z elegancji nawet podczas mrozu.