Data modyfikacji:

Jakich mężczyzn pragną kobiety? Sprawdź, czy masz te cechy!

Jakich mężczyzn pożądają kobiety? Mogłoby się wydawać, że wystarczy zadać to pytanie kobietom, a uzyskasz jasną odpowiedź. Prawda jest jednak inna. Wiele pragnień jest podświadomych, z których ani Ty, ani Twoja partnerka nie zdajecie sobie sprawy. Dziś przedstawimy kilka cech, które postawią Cię w dobrym świetle.

1. Jesteś odpowiedzialny


Nie zapominasz o terminach, obietnicach i planach. Po prostu. Masz problem z pamięcią? Bez obaw, większość mężczyzn ma. Skorzystaj ze zdobyczy techniki i zapisz wszystko w smartfonie. Nie unikaj odpowiedzialności także wtedy, gdy coś spieprzysz. Najważniejsze, byś naprawił błąd i zminimalizował straty.

Nie mylić z: przesadnym kontrolowaniem.

2. Dbasz o siebie…


Prawdziwy mężczyzna posiada jedynie szare mydło i szampon? Zapomnij o tych bzdurach! Zadbany wygląd to rzecz, której nie przeskoczysz w relacjach z kobietami. Zaniedbane włosy, paznokcie czy ubrania zniechęcą do Ciebie nawet najbardziej wyrozumiałą towarzyszkę. A co z wizerunkiem niechlujnego rockmana lub drwala? Nie daj się zwieść, to tylko poza. Nawet największy nieład powinien być zaplanowany.

Nie mylić z: pedantyzmem.

3. … ale bez przesady


Zanim zaczniesz kupować tony kosmetyków i ciuchów musimy Cię przestrzec: nie przesadź. Kobiety nie lubią narcyzów i modnisiów. Jeśli spędzasz w łazience więcej czasów niż Twoja partnerka, najwyższy czas się opamiętać. Jesteś mężczyzną i odrobina nonszalancji jedynie nada Ci charakteru.

Nie mylić z: niechlujstwem.

4. Masz własne zdanie i potrafisz go bronić


Zgadzasz się na wszystkie pomysły partnerki, popierasz ją we wszystkich sprawach i zawsze masz ochotę akurat na to co ona? Dajemy Ci pół roku. Po tym czasie będzie miała Cię dość. Posiadanie własnego zdania oraz stanowczość to niezwykle ważne cechy, które w dużym stopniu wpływają na umocnienie Twojego wizerunku. Jeśli czegoś nie lubisz lub Ci się nie podoba – powiedz to. Czasem nie można być zbyt miłym.

Nie mylić z: arogancją.

5. Lubisz spontaniczność


Wszyscy znamy tych nudziarzy. W restauracji zamawiają zawsze to samo, od dziesięciu lat kupują identyczne ciuchy, a na wakacje jeżdżą w doskonale sprawdzone miejsca. Planowanie jest w życiu ważne, ale gdzie czas na odrobinę szaleństwa? Decydując się na spontaniczny weekendowy wypad lub niezaplanowaną atrakcję sprawisz, że w Twoim związku nigdy nie zagnieździ się nuda. Skok ze spadochronem? Ściana wspinaczkowa? Czemu nie!

Nie mylić z: głupotą.

6. Umiesz poradzić sobie w każdej sytuacji


Prawdziwy mężczyzna powinien radzić sobie w każdej sytuacji. To zresztą doskonała wymówka, by kupić sobie kolejny zestaw narzędziowy, multitool lub elektroniczny gadżet. Nigdy nie wiadomo, kiedy się może przydać. Umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach to cecha, która została narzucona nam kulturowo. Choć powoli się to zmienia  i słabość nie jest już dla mężczyzny niczym wstydliwym, nie możesz być miękki. Pokaż siłę charakteru i weź sprawę na klatę po męsku.

Nie mylić z: pozerstwem.

7. Jesteś wierny


Doskonale znasz ten rubaszny żart, że „prawdziwy mężczyzna nigdy nie marnuje okazji”, prawda? Problem w tym, że najczęściej pada on z ust mężczyzn, których podobne okazje nie spotykają. Zainteresowanie ze strony koleżanek nie sprawia, że musisz wskakiwać im do łóżka. Pokaż swój charakter i jasno wytycz nieprzekraczalne granice. Ich przekroczenie zarezerwowane jest tylko dla Twojej wybranki. 

Nie mylić z: pantoflarstwem.

8. Szanujesz ludzi


Aby nie było zbyt łatwo, od razu zaznaczamy, że nie chodzi o Twojego szefa. Szacunek do ludzi nie zna różnic społecznych lub majątkowych. Z jednakowym szacunkiem powinieneś traktować swoich przełożonych, jak i panie sprzątające Twoje biuro. O dobrym traktowaniu partnerki lub mamy nawet nie wspominamy. Wybiórczość i grzeczność na pokaz bardzo szybko zostaną zdemaskowane.

Nie mylić z: wyrachowaniem.

9. Potrafisz trzymać klasę


Mężczyzna powinien odnaleźć się w każdym towarzystwie. Umiejętność prowadzenia small-talku warto ćwiczyć w każdym przypadku, bez względu na to z której bajki wyskoczył Twój rozmówca. Warunek: powinieneś trzymać klasę. Nie pozwól sobie na seksistowskie żarty oraz upojenie alkoholowe nawet wtedy, gdy atmosfera jest wyjątkowo luźna.

Nie mylić z: wyniosłością.

10. Jesteś samodzielny


Przerażony wzrok, niepewna postawa, twarz w grymasie wyrażającym jednocześnie przerażenie i niedowierzanie – tak bardzo często wygląda mężczyzna w urzędzie, przychodni zdrowia, drogerii lub kuchni. Nie chcesz nim być. Dziel się obowiązkami, ale na wszelki wypadek opanuj wszelkie tajemne sztuczki. Tak, obsługę pralki również.

Nie mylić z: nieufnością.

11. Potrafisz się zatroszczyć


Do bycia troskliwym nie potrzeba wiele. Czasem wystarczy zaparzyć herbatę, przynieść koc lub w trakcie „tych dni” kupić ulubione lody. Nie musisz wstydzić się czułości. Zaopiekuj się swoją partnerką, ugotuj jej obiad i pomasuj, gdy wróci zmęczona z pracy. Pamiętaj tylko, by nie dać się wykorzystywać. Nie możesz być na każde zawołanie, bo to najkrótsza droga pod pantofel.

Nie mylić z: usłużnością.

12. Dotrzymujesz słowa


Obiecywanie jest fajne. Sprawia obu stronom dużą przyjemność, poprawia relacje i nic nie kosztuje. Kłopot może przyjść później, gdy obietnicę trzeba będzie dotrzymać. Jeśli nie chcesz wyjść na niesłownego marzyciela, zawsze trzy razy pomyśl, zanim obiecasz. Obiecuj zaś to, na co masz wpływ i czego jesteś w stanie osobiście dopilnować. Związek bez zaufania jest bardzo kruchy.

Nie mylić z: niepotrzebną upartością.

13. Masz poczucie humoru


Nikt nie lubi mruków. Poczucie humoru jest wyrazem tego, że czujesz się w towarzystwie dobrze i swobodnie. Jest to ponadto cecha, poprzez którą najlepiej wyrazisz swoją inteligencję. Błyskotliwy żart przemawia lepiej niż wynik w teście IQ. Nie przesadź jednak z wesołkowatością, gdyż granica pomiędzy byciem zabawnym, a żenującym, jest bardzo krucha.

Nie mylić z: byciem śmiesznym.

14. Posiadasz ciekawe hobby


Nie chodzi jednak o to, byś na siłę szukał modnej i drogiej pasji. To snobizm. Zamiast tego rób to, co naprawdę kochasz. Jeśli nauczysz się o tym ciekawie opowiadać, wszyscy będą chcieli Cię słuchać. Nawet, jeśli zaczniesz hodować mrówki lub zbierać kapsle. Wciągające hobby to także doskonały temat na przełamanie lodów i niezobowiązujący small-talk. 

Nie mylić z: byciem nerdem.

15. Jesteś przedsiębiorczy


Nie oszukuj się, zasobność portfela jest ważna. Nie chodzi jednak o próżność czy materializm. Pieniądze są współczesnym wyznacznikiem umiejętności przetrwania, zapewnienia bezpieczeństwa bliskim i troszczenia się o ich przyszłość. Przecież nie musisz już wykradać ognia i polować na mamuty, prawda? Przedsiębiorczość pokaże, że masz głowę na karku i nie siedzisz bezczynnie ze zwieszonymi rękami. Nie możesz się obrażać na to, że kobiety to doceniają.

Nie mylić z: cwaniactwem.

Choć nie ma mężczyzn idealnych, warto dążyć do perfekcji. Pracując nad swoim charakterem sprawisz, że Twoja atrakcyjność wystrzeli w kosmos. Dodaj do tego lekką modyfikację wyglądu i sukces w relacjach damsko-męskich gwarantowany.