Data modyfikacji:

Garnitury męskie – nadal klasyka czy nowoczesny styl?

Eleganckie ubranie dla mężczyzny? Tutaj każdemu nasuwa się oczywiście odpowiedź – garnitur. Garnitury męskie są niezmiennym elementem mody. Strój ten jest bardzo ważny, ponieważ towarzyszy mężczyźnie w ważnych uroczystościach związanych z rodziną, niezwykłych wydarzeniach życiowych lub przy okazji wykwintnych przyjęć. Wiele zawodów wymaga również noszenia garnituru w ramach pracy. Bez względu na to, czy strój ten jest zakładany każdego dnia w celach służbowych, czy jedynie na specjalne okazje, zawsze wspólnym mianownikiem jest wygoda oraz poczucie komfortu i pewności siebie. Jak więc połączyć tak bardzo klasyczny styl z trendami i wymogami jakie niesie za sobą życie w szybkim tempie? Projektanci wychodzą naprzeciw wszelkim wymogom i oferują bardzo szeroką gamę fasonów i kolorów.

Klucz do sukcesu – nowoczesne, modne garnitury

Świat nieustannie się rozwija i wyznacza nowe trendy dla każdej dziedziny życia. Jest tak również w przypadku mody i stylu jaki można i wypada dopasować do różnych okazji. Coraz częściej odchodzi się od staromodnej, często przytłaczającej klasyki. Wprowadza się za to ciekawe rozwiązania, które czasem nie wymagają żadnej ekstrawagancji czy też krzykliwych elementów, lecz bazują na detalach, nadających oryginalny i nietuzinkowy wygląd. Tak jest również w przypadku garniturów. Zmiana tonacji, materiału, lub nawet stylu guzików jest w stanie zdziałać bardzo wiele i sprawić, że panowie wyglądają młodo, elegancko i czują się świetnie.

Sposób na smukłą sylwetkę, czyli garnitur slim

Istnieje spora grupa mężczyzn, którzy mają problem z dopasowaniem garnituru do swojej sylwetki. Osoby szczupłe mogą czuć się niekomfortowo nawet w najmniejszych rozmiarach garnituru wykrojonego w klasyczny sposób. Pusta przestrzeń między materiałem a ciałem potęguje wrażenie, że mężczyzna jest po prostu zbyt za chudy. Panowie nie przepadają za skojarzeniami z drobnym, nieumięśnionym ciałem. Chcą czuć się pewnie i komfortowo. Rozwiązaniem jest garnitur slim. Jest on wykrojony w taki sposób, by podkreślić atuty męskiej sylwetki, zwężając talię i uwydatniając szerokie ramiona. Mężczyźni o klasycznej budowie równie chętnie sięgają po modele typu slim, gdyż efekt jaki daje ten fason jest bardzo zadowalający.

Prosta zmiana, zdumiewające efekty – granatowy garnitur

Klasyczna czerń nigdy nie wyjdzie z mody. Można jednak przełamać ten schemat. Kreatorzy mody dobrze wiedzą, jak bardzo korzystną zmianą było wprowadzenie granatowego garnituru do popularnych marek. Kolor granatowy jest bliski czerni, równie elegancki, dobrze zlewa się z wieloma odcieniami karnacji skóry. Co więcej, zdecydowanie odmładza, dodaje świeżości i lekkiego wyglądu. Granatowe garnitury na stałe zagościły w sklepach i w szafach wielu mężczyzn. Kolor ten jest znacznie częściej wybierany niż czarny. Szeroka gama odcieni granatu sprawia, że każdy jest w stanie dopasować coś dla siebie na każdą okazję.

Przeczytaj również artykuł o granatowych marynarkach

Jeden garnitur, wiele możliwości – jaki krawat do granatowego garnituru?

Uniwersalny i modny granatowy kolor pozwala na dobór ciekawych dodatków, w tym także krawatu. Jaki krawat do granatowego garniuturu? Jeśli efekt końcowy ma być żywiołowy i modny, idealnie sprawdzi się czerwony krawat. Dla bardziej odważnych panów – pomarańczowy krawat doda wizerunkowi energii i powiewu świeżości. Pasować będą również klasyczne, spokojne barwy takie jak szary, brązowy lub czarny. Dobrym rozwiązaniem są krawaty w delikatne wzory w stonowanych barwach, które nie będą bardzo odznaczać się od całości, ale uzupełnią wygląd o dodatkowe, ciekawe elementy.

Szarość nie musi być nudna! Grafitowy garnitur hitem mody

Grafitowy kolor jest kolorem niezwykle eleganckim. Zarówno garnitur młodzieżowy jak i klasyczny wyglądają bardzo dobrze w tej barwie. Przełamuje on schemat czerni, jednak jest stonowany i nie wybiega poza normy panujące nawet w bardzo wymagających środowiskach. Grafitowy garnitur jest często wybierany przez biznesmenów. Tak samo jak granatowy, łatwo jest dopasować go do wielu karnacji i typów urody. Duża różnorodność materiałów dostępnych na rynku sprawia, że grafitowe kolory mają wiele odcieni i różnią się od siebie strukturą i wyglądem. Warto zatem eksperymentować i znaleźć swój własny, niepowtarzalny styl i wyróżniać się elegancją i szykiem w każdej sytuacji.