Data modyfikacji:

Kolorowe swetry, w których zachowasz męskość 

Jesień jest idealną porą roku na eksperymenty z modą i zabawę kolorami. Choć jeszcze nie ubieramy na siebie ciężkich i grubych płaszczy, to temperatura powietrza spada na tyle, że zwykły T-shirt i spodnie okazują się już niewystarczające. Ubiór na tzw. cebulkę daje wiele możliwości stylizacyjnych, które z całą pewnością warto wykorzystać. Dobór różnych faktur ubrań uchroni nas nie tylko przed pierwszym zimnem, ale także uatrakcyjni nasz wygląd. Tak więc okres jesienno-zimowy nierozerwalnie kojarzy się z swetrami męskimi. Ten element męskiej garderoby idealnie nadaje się zarówno do stylizacji bardziej eleganckich, jak i na co dzień. Zobacz, w jaki sposób zwalczać jesienną nudę w kolorowych swetrach!


Wybór i rodzaje swetrów męskich jest tak szeroki, że bez problemu można znaleźć odpowiedni model na niemal każdą porę roku. Odróżnia je od siebie przede wszystkim grubość materiału; jedne wykonane z grubej wełny, inne zaś z cieńszej bawełny. Oprócz najbardziej popularnych swetrów zakłądnych "przez głowę", znajdziemy także swetry męskie rozpinane. Poszczególne modele odróżniają się od siebie długością, rodzajem kołnierzyka, a także co ważne w przypadku swetrów męskich – rodzajem zapięcia. Choć mało mężczyzn zwraca na to uwagę, to guziki są tym detalem w kardiganach, które potrafią nadać atrakcyjności swetrowi. Co zaś tyczy się koloru tego odzienia, to najczęściej występuje on w wersji jednokolorowej. Choć dla niektórych  mężczyzn brak wzoru  może być wyrazem skrajnej nudy, to w gruncie rzeczy jednolitość barwy pozwala na większą swobodę w doborze stylizacji.  Tym samym swetry męskie rozpinane możemy zakładać do różnokolorowych koszul lub marynarek.

1. Ognista czerwień

Dobrym wyborem koloru jesiennego swetra będzie czerwień! W tym przypadku możemy swobodnie wybierać pomiędzy różnymi odcieniami tej barwy – od wpadającej bardziej w róż, aż po bordo. Swetry kardigany w tym kolorze idealnie będą nadawać się na wierzch białej lub niebieskiej koszuli. Klasyczną czerwień bez problemu możesz dobrać do szarych eleganckich spodni męskich w kant lub w typie chino. Z kolei odcienie wpadające w bordo dobrze będą komponować się z granatowymi lub czarnymi spodniami. Pomimo że swetry męskie w czerwieni mogą wydawać się zbyt wyróżniające, to będą dobrze tworzyć zestaw w typie smart casual. Jedną z ważniejszych kwestii przy doborze kolorowych swetrów kardiganów jest ta, aby pozostałe kolory elementów ubioru wyważały się wzajemnie.

2.  Swetry męskie w kolorze żółtym

Niestety na polskich ulicach wciąż rzadko można spotkać mężczyzn ubranych w żółty kolor. Trzeba przyznać, że ta barwa jest chyba najmniej popularna w męskiej garderobie. Jeżeli już występuje, to głównie pojawia się na szortach lub koszulkach polo. Swetry kardigany lub innego typu swetry są bez wątpienia tym elementem ubioru, który wygląda fenomenalnie w kolorze żółtym. Może, to być zarówno zwykły sweter bawełniany z kołnierzem w serek, jak i ten wełniany z ozdobnym warkoczem. Barwa ta będzie świetnie wyglądać w połączeniu z granatowymi lub beżowymi spodniami w typie chino. 
Delikatny żółty możesz także zestawić z czarnym. Jeżeli nie chcesz tak szybko rozstawać się z latem, to polecamy zestaw złożony z t-shirtu w marynarskie pasy, szare spodnie oraz brązowe półbuty. Żółty sweter męski rozpinany będzie dobrym odzieniem wierzchnim do takiej stylizacji. Z kolei kolor butów można zaznaczyć również w  pasku do spodni lub skórzanej torby. Swetry męskie rozpinane w kolorze żółtym możesz także zestawić ze zwykłym szarym T-shirtem i bojówkami męskimi w kolorze khaki. 

3.  Modna zieleń

Warto znaleźć w sklepach także Swetry męskie rozpinane w kolorze zielonym. Podobnie, jak w przypadku czerwieni mamy tu do czynienia z najróżniejszymi odcieniami, dzięki czemu bez problemu odnajdziemy odpowiednią dla nas barw. Swetry męskie w tym kolorze pasować będą do osób z rudymi lub kasztanowymi włosami. Tego typu swetry kardigany możesz założyć na wierzch niebieskiej koszuli i pod spód ciemnej marynarki z tweedu lub sztruksu. Do takiej stylizacji dobierz beżowe spodnie w typu chino. 
Zieleń pasować będzie również do czerwieni oraz niebieskiego. Bawełniane swetry kardigany idealnie sprawdzą się w połączeniu z granatową muchą i białą koszulą męską. Inspirując się amerykańską modą lat 50-tych,  możesz także dobrać zwykły sweter z wełny do elganckich brązowych spodni w kant oraz białej koszuli z włoskim kołnierzykiem. Sweter włóż do spodni, a górną i dolną część stylizacji oddziel skórzanym brązowym paskiem. 

4. Klasyczny niebieski

Oczywiście najbardziej popularnym kolorem swetrów męskich rozpinanych pozostanie niebieski. Barwę tę można łączyć niemal ze wszystkimi kolorami, a tym samym tworzyć stylizacje bardziej lub mniej formalne. Tego typu swetry kardigany możesz połączyć np. białą lub różową koszulą. Bardzo dobrze z tym kolorem komponować się będzie również szara oraz czarna barwa. 
Niebieski sweter męski rozpinany sprawdzi się także w połączeniu z zielonymi spodniami i białym T-shirtem. Inną stylizacją mogą być spodnie w kolorze bordo, liliowa koszula w pasy oraz ciemnoniebieski sweter. Na wierzch tego zestawu ubierz pikowany bezrękawnik męski.