Data modyfikacji:

Kurtka jeansowa - jak nosić, żeby wyglądać męsko

Kurtka jeansowa to już kultowy element męskiej garderoby. Kolejne pokolenia mężczyzn doceniają jej miejsce w swojej szafie. I nic dziwnego, bo kurtka dżinsowa pozwala stworzyć stylizacje na każdą okazję. Zobacz, z czym ją łączyć, żeby dobrze wyglądać.

Kurtki jeansowe męskie w stylizacjach

Kurtkę dość łatwo zestawić, zarówno w stylizacjach eleganckich, jak i bardziej swobodnych. Dużo zależy od tego, jaki kolor kurtki wybierzemy. Granatowe kurtki są najbardziej kultowe i najlepiej połączyć je z klasycznymi, czarnymi jeansami. Do tego prosta koszulka, trampki i mamy bardzo luźny i swobodny strój, który sprawdzi się najbardziej w okresie wiosennym i jesiennym, gdy temperatura jest odpowiednia do noszenia jeansu.

Zimą również możemy nosić kurtkę z jeansu, o ile będzie on podszyty dodatkową warstwą ocieplającą. Pod spodem możemy mieć jeszcze bluzę z kapturem. Na duże mrozy, sprawdzi się założenie jeansowej kurtki pod ponadwymiarową kurtkę zimową. Dla wielbicieli oversizu i warstw. Kurtka z cienkiego, ciemnego jednolitego jeansu, może stanowić dodatek, gdy chcemy wyglądać bardziej elegancko. Nie powinna mieć żadnych przetarć, ani zdobień.

Zestawiając ją z eleganckimi trampkami, dopasowanymi spodniami i bardziej lub mniej formalną koszulą, otrzymamy zestaw na wieczorne wyjście. Czarna kurtka sprawdzi się podczas jesiennej aury, uzupełnią ją czarne jeansy i bluza kapturem, uzyskamy monochromatyczny look.

Biała kurtka również może być odpowiednia dla mężczyzny. Jeśli połączymy ją z jasną koszulką i chinosami, otrzymamy świetną stylizację na lato. Do jeansowych kurtek zawsze będą pasować chinosy i koszula w kratę. Ta ostatnia tworzy z jeansem wręcz kultowe połączenie.

Modnie, swobodnie i elegancko 

Tradycyjna kurtka jeansowa jest dość krótka i dopasowana. Właściwie ciężko nawet nazwać ją kurtką, jest to bardziej bluza jeansowa. Może się, dlatego wydawać, że pasuje jedynie do zwykłych codziennych stylizacji. Jest to nieprawda, gdyż jak najbardziej jeans może służyć nam, gdy chcemy wyglądać bardziej formalnie. 

Jeśli chodzi o styl codzienny, sprawa jest prosta. Para dopasowanych spodni, np. czarnych jeansów lub różnego koloru chinosów, do tego prosta koszulka lub koszula w kratę i trampki. I mamy prosty, męski ubiór. Pytanie pojawia się gdy chcemy, aby nasza jeansowa kurtka, wyglądała bardziej w stylu smart casual. Przede wszystkim powinniśmy wybrać ciemny odcień jeansu, który wygląda o wiele bardziej elegancko niż jasny.

Kurtka powinna być dopasowana, bez dziur, przetarć, napisów i innych dodatków, które bywają modne. Wybór najbardziej klasycznego modelu, pozwoli nam stworzyć bardziej formalny styl. Do tego chinosy, koszula i krawat. Wszystkie w stonowanych barwach. Wbrew pozorom, z jeansową kurtką prezentują się bardzo dobrze.

Czy nosić jeans do jeansu?

Jest to połączenie dość ryzykowne, które przez wiele lat było krytykowane. Być może dlatego, że mężczyźni często nosili za duże i źle skrojone jeansowe ubrania? Teraz okazuje się, że będąc ubranym od stóp do głów w jeans, można wyglądać dobrze. Ważne jest tylko, by odpowiednio wszystko ze sobą zestawić. Najlepszy efekt osiągniemy, jeśli będziemy ze sobą łączyć różne rodzaje jeansu.

Czarne spodnie z niebieską kurtką jeansową, jeśli zakładamy jasne jeansowe ubrania, to niech będą w różnych odcieniach. Nawet niewielka różnica sprawi, że będzie to wyglądać lepiej. Jedyne co zawsze się sprawdza to utrzymanie całej stylizacji w czerni. Możemy urozmaicić nasz styl różnymi grubościami tkaniny, spodnie niech będą z cienkiego materiału, a kurtka z grubego, sztywnego jeansu.

Wszystkie ubrania powinny być dopasowane do sylwetki, albo w połączeniu: dopasowane spodnie z oversizową kurtką. Jeśli tworzymy jeansowe połączenia, pamiętajmy, by reszta dodatków była z innego materiału i była widoczna. Dłuższa, dopasowana, bawełniana koszulka, nonszalancko wystający sweter lub koszula w kratę. Wprowadzenie dodatkowego koloru, wzoru lub faktury ożywi naszą stylizację.

Jeans jest męski

Jeans początkowo został stworzony przez mężczyznę dla mężczyzn, jako materiał, który nie będzie łatwo się niszczył podczas ciężkiej, fizycznej pracy. Nosząc jeansowe ubrania zawsze będziemy wyglądać męsko i dobrze. Wystarczy tylko dobrze dopasować je do sylwetki i odpowiednio zestawić. Zestawiajmy jeansową kurtkę z różnymi stylami. Czerpmy inspirację z Internetu i ulicy, i twórzmy swoje własne stylizacje.

Jeansowe kurtki są dość proste i często wyglądają podobnie, zwłaszcza jeśli wybieramy klasyczne, ponadczasowe wzory, które z reguły prezentują się najlepiej. Swoją indywidualność i charakter możemy podkreślić dodatkami. Para ulubionych okularów i trampek, modny plecak lub czapka, akcesoria pokazują, że nasz strój jest dopracowany, a my wiemy jak wyglądać dobrze.