Data modyfikacji:

Moda na brodę - top 5 pomysłów

Broda już od paru lat nie kojarzy się ze starszymi panami. Stała się modnym elementem męskiej stylizacji. Ma za zadanie podkreślać charakter mężczyzny, kojarzy się z siłą. Na powrót brody na salony, miała z pewnością wpływ popkultura. Brodaci bohaterowie zaczęli coraz częściej pojawiać się w filmach i serialach, byli zazwyczaj odważni i męscy. Od tamtej pory zmieniło się postrzeganie, a brodacze stali się atrakcyjni dla kobiet.

Moda na brodę

Coraz więcej mężczyzn zapuszcza brodę, ale niektórzy zdają się zapominać, że to nie wystarczy aby mieć modną brodę. Niezadbany zarost może nas równie dobrze oszpecić. Warto pamiętać, że nie jest to opcja dla każdego, jeśli nie jesteśmy posiadaczami odpowiednio gęstego owłosienia, broda będzie wyglądać nieestetycznie. Ważne jest również aby dobrać ją tak, by uzupełniała rysy naszej twarzy i odpowiednio się komponowała z naszym stylem. W pierwszej kolejności powinniśmy określić pożądaną długość. To co nas w tym przypadku ogranicza to szybkość z jaką rosną włosy i ich gęstość. Jeśli nasze włosy rosną wolno, zapuszczenie długiej brody zajmie więcej czasu, należy więc uzbroić się w cierpliwość. Mniej gęsty zarost sprawdzi się lepiej przy krótkich brodach.
Kolejnym ważnym czynnikiem, który musimy wziąć pod uwagę jest kształt twarzy. Kwadratowy kształt będzie wyglądał dobrze w przyciętych bokach i pełniejszej brodzie. W przypadku owalnej twarzy, najlepiej sprawdzi się dłuższy dół i krótsze boki. Jeśli jesteśmy posiadaczami podłużnej lub prostokątnej twarzy, to dół brody powinien być krótszy a boki dłuższe. W najlepszej sytuacji będą owalne twarze, ponieważ większość stylów jest dla nich odpowiednia.

Jedynie zadbana broda będzie się dobrze prezentować. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności i sprzętu, powinniśmy udać się do barbera, który profesjonalnie dobierze dla nas kształt brody, przytnie ją i pokaże jak o nią dbać. Są brody, które nie wymagają wiele pracy, same się układają. Aby dobrze wyglądały, wystarczy je regularnie myć i czesać, aby włosy były mocne. Inne z kolei są bardziej wymagające, ponieważ się wywijają lub układają w pukle, potrzeba więc więcej czasu by je wystylizować. Pomogą w tym specjalne szampony, odżywki,olejki i szczotki, dzięki którym ujarzmimy naszą brodę. Warto również zadbać o skórę twarzy, aby była dobrze nawilżona i nie pojawiały się na niej niedoskonałości. Będzie się dobrze komponować z wypielęgnowaną brodą. Spośród wielu sposobów na przycięcie brody, kilka cieszy się w ostatnim czasie dużym powodzeniem:

1. Zarost typu Jaw Dropper

Podobny do tradycyjnej „kózki”, różnica polega na tym, że jest bardziej przycięty i zaczyna się poniżej dolnej wargi.

2. Broda motocyklisty

Charakteryzuje się połączeniem gęstej, długiej brody z gęstymi wąsami.

3. Bródka wokół ust

Dla panów, którzy chcą mieć krótki zarost, różne rodzaje przycięcia umożliwiają dopasowanie brody do kształtu twarzy, wymaga regularnego skracania, by zachować kształt.

4. Broda bez wąsa

Dla mężczyzn, którzy nie mogą pochwalić się gęstymi wąsami, jeśli dodatkowo ogolą bokobrody i zetną włosy przy uszach, broda będzie lżejsza.

5. Popołudniowy zarost

O długości 0.5-1 mm, u wielu mężczyzn taki efekt pojawia się wieczorem, gdy włosy zdążą urosnąć po porannych goleniu.

Zagęszczanie brody

Posiadacze rzadkiego zarostu, którym marzy się gęsta broda, nie muszą wcale z tych marzeń rezygnować. Dla osób, którym bardzo na tym zależy, medycyna estetyczna przygotowała rozwiązanie. Jest nim przeszczep brody. Zabiegi te stają się coraz popularniejsze i są wykonywane po to, aby poczuć się pewnie i modnie. Materiał do przeszczepu pobiera się zazwyczaj z dołu brody, pozostająca po tym blizna jest praktycznie niezauważalna.

Jeśli na brodzie nie znajduje się wystarczająca ilość materiału, uzyskuje się go z tyłu głowy. Aby uzyskać pożądany efekty gęstej brody, należy przeszczepić nawet kilkaset mieszków włosowych, koszt pobrania jednego z nich wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jako, że skóra twarzy jest silnie unerwiona, może pojawić się pewien dyskomfort. Efekty zabiegu są widoczne po paru miesiącach, są jednak trwałe, w ten sposób wyhodowaną brodę można nawet golić.

Jak nosić brodę?

Kolor brody ma wpływ na to, jakie kolory ubrań powinniśmy wybierać. Dłuższa broda znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie naszego stroju, oba elementy powinny do siebie pasować i wzajemnie się uzupełniać. Najłatwiej mają mężczyźni z brązowymi lub czarnymi włosami, będą im pasować praktycznie wszystkie kolory. Ciemna broda wygląda najlepiej z ciemnymi ubraniami i klasycznym stylem. Blond broda również znakomicie wygląda w towarzystwie ciemnych ubrań. Kontrast bardzo ładnie ją podkreśli. Należy natomiast uważać na żółte odcienie, gdyż mogą się ze sobą zlewać. W tym przypadku nie będzie to dobrze wyglądać.

Ruda broda wymaga ostrożniejszego doboru kolorów. Niektórych należy koniecznie unikać. Zielony jedynie w nielicznym przypadkach współgra z kolorem rudej brody. Jeśli nie posiadamy wiedzy jak łączyć kolory, lepiej z niego zrezygnować, by ustrzec się wpadki.

Rudy zarost natomiast zawsze będzie wyglądał źle z odcieniami czerwieni i to nie tylko dlatego, że ubrania będą się z nim zlewać. Czerwień podkreśla wszelkie niedoskonałości i zaczerwienienia naszej cery, uwypukli też kolor samego zarostu. Wszystko razem spowoduje, że nasza twarz będzie wyglądać na wiecznie zarumienioną, tak jak po wypiciu paru kieliszków alkoholu.

Kolorem idealnym będą z kolei różne odcienie niebieskiego, które poprzez kontrast, pięknie podkreślą rudy zarost. Świętnie komponować będą się również cieplejsze barwy, takie jak: brązy i kolor musztardowy. 
Zapuszczanie brody nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy zarost rośnie powoli. Należy uzbroić się w cierpliwość i przeczekać najgorszy okres pierwszych dwóch tygodni. Wtedy najwięcej mężczyzn rezygnuje z hodowania brody, gdyż wbijające się w skórę twarzy włosie, powoduje swędzenie. Gdy przetrwamy ten czas, zapuszczanie jest dużo przyjemniejsze i trwa około 3-4 miesięcy dla brody o długości 5 centymetrów.

Zadbana broda może być modnym akcentem i elementem rozpoznawczym. Musimy jedynie dobrać jej odpowiedni kształt tak, aby współgrała z naszą twarzą. Jeśli nie odpowiada nam jej kolor, możemy ją zafarbować. Pamiętajmy, by również uważnie dobierać kolor naszego stroju. Posiadacze zarostu powinni go w ciągu dnia kontrolować, czy dobrze się układa lub czy nie został ubrudzony podczas posiłku.

Sprawdź również jak ułożyć męskie włosy